سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

وزارت نفت

توسعه توانمندی‌های داخلی در سایه چتر حمایتی نفت

سیاست و بازاریابی - ایده صنعت نفت برای زمینه‌سازی و ایجاد شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی که امکان فعالیت و حضور در همه بخش‌های زنجیره ارزش صنعت نفت را داشته باشند، ایده‌ای بود که زمینه حضور و افزایش رشد و توانمندی شرکت‌های داخلی را به همراه داشت.

مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب نزدیک شد/ اخطارِ افت فشار

سیاست و بازاریابی - سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز اعلام کرد که مصرف گاز طبیعی در سه روز اخیر روزانه بیش از ۱۰ تا ۱۵ درصد در بخش خانگی افزایش یافته است.

تعریف ۱۰۴ پروژه ساخت بار اول با صرفه‌جویی ارزی  ۳۰۰ میلیون دلار

سیاست و بازاریابی - معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری با بیان اینکه تعداد ۱۰۴ پروژه ساخت بار اول تعریف و به کارگروه تولید بار اول معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از سوی وزارت نفت ارسال شده است، گفت: با اجرای این پروژه‌ها هزینه تأمین کالا نسبت به نمونه خارجی ۳۰ تا ۶۰ درصد کاهش می‌یابد و سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور حاصل خواهد شد.

کارکنان پالایشگاه دهم مجتمع پارس جنوبی خون اهدا کردند

سیاست و بازاریابی - جمعی از کارکنان پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی به‌منظور اشاعه فرهنگ ایثار و نوع‌دوستی و برای تقویت بانک خون استان بوشهر، خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

ظرفیت گاز ورودی به نیروگاه بهبهان افزایش می‌یابد

سیاست و بازاریابی - سرپرست طرح خط لوله نهم سراسری گاز اعلام کرد که با تکمیل پروژه خط انتقال گاز بیدبلند - بهبهان، ظرفیت گاز ورودی به نیروگاه بهبهان افزایش می‌یابد.

استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود برای پایداری و تداوم تولید پتروشیمی‌ها

سیاست و بازاریابی - مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پایداری، تداوم تولید و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود مجتمع‌های پتروشیمی در دستور کار این شرکت است.

دور زدن تحریم‌های نفتی با ایجاد پالایشگاه‌های فراسرزمینی محقق می‌شود

سیاست و بازاریابی - عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دسترسی راحت‌تر به مشتری بدون مانع از مزایای راه‌اندازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی است، گفت: از پالایشگاه‌های فراسرزمینی باید به‌عنوان سیاستی در خنثی‌سازی تحریم‌ها استقبال کرد.

احیای چاه‌های نفتی کشور با الگوی تازه قراردادی

سیاست و بازاریابی - معاون فناوری پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز با تأکید بر اینکه قراردادهای طرح احیای چاه‌های نفتی نوعی تازه از قرارداد است که در قالب الگوی تازه قراردادهای نفتی یا بیع متقابل گنجانده نمی‌شود و این موضوع اهمیت این طرح‌ها را دوچندان می‌کند.

مدیران بازوی استقرار نظام جامع توسعه مدیریت صنعت نفت هستند

سیاست و بازاریابی - سرپرست مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت مدیران را بازوی استقرار نظام جامعه توسعه مدیریت صنعت نفت دانست و گفت: نظام جامع توسعه مدیریت صنعت نفت فرصتی بی‌نظیر برای شایسته‌سالاری است.

انحصار آلمانی‌ها در خلیج فارس به‌دست دانش‌بنیان‌ها شکسته شد

سیاست و بازاریابی - سرپرست برنامه‌ریزی و هماهنگی تعمیرات امور تولید شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه تا به امروز تعمیرات اساسی توربین MAN THM ۱۳۰۴ به غیر از سازنده آلمانی از سوی هیچ شرکتی انجام نشده است، اظهار کرد: تعمیرات اساسی چهار دستگاه توربین MAN در منطقه عملیاتی سیری از سوی دانش‌بنیان‌ها انجام و سبب صرفه‌جویی ارزی ۳ میلیون یورویی شد.

عملیات نصب و برپایی دکل حفاری ۸۵ فتح در دمای زیر صفر ارتفاعات سبلان

سیاست و بازاریابی - مدیر عملیات خشکی ۳ شرکت ملی حفاری ایران گفت: حفارمردان این شرکت عملیات نصب و برپایی دستگاه حفاری ۸۵ فتح را در شرایط برف و کولاک و دمای زیر صفر در ارتفاعات سبلان در شهرستان مشکین‌شهر در استان اردبیل آغاز کردند.

صادرات نفت ونزوئلا افزایش یافت

سیاست و بازاریابی - صادرات نفت خام ونزوئلا در نوامبر سال جاری میلادی افزایش یافت، اما همچنان این مقدار پایین‌تر از میانگین دوره مشابه پارسال است.

کاهش ۸۱ سنتی قیمت سبد نفتی اوپک

سیاست و بازاریابی - قیمت سبد نفتی اوپک دیروز (دوشنبه، ۱۴ آذرماه) ۸۱ سنت برای هر بشکه کاهش یافت.

مناطق شمالی کشور قطعی گاز ندارند

سیاست و بازاریابی - سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: در مناطق شمالی به‌ویژه استان مازندران، خراسان رضوی و خراسان جنوبی، همچنین آذربایجان شرقی و اردبیل کمی افت فشار داریم، اما شرایط تحت کنترل است و خوشبختانه قطع گاز نداشتیم.

تولید نفت روسیه افزایش یافت

سیاست و بازاریابی - تولید نفت و میعانات گازی با وجود تحریم‌های پیش‌ رو از سوی اتحادیه اروپا علیه مسکو و اعمال سقف قیمتی برای محموله‌های نفتی این کشور در بازه زمانی ژانویه تا نوامبر افزایش یافت.

ضرورت ایجاد انگیزه کافی برای سرمایه انسانی/ بومی‌سازی تجهیزات صنعت پتروشیمی تا ۷ سال آینده

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن تأکید بر لزوم ایجاد انگیزه کافی برای سرمایه انسانی گفت: برنامه‌ریزی شده است که همه کالا و تجهیزات صنعت پتروشیمی تا هفت سال آینده داخل‌سازی شود.

راهبرد صندوق‌ها «متناسب‌سازی» میان شاغل و بازنشستگان است

سیاست و بازاریابی - رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با اشاره به سیاست‌های کلی صندوق‌ها در حوزه خدمات گفت: «متناسب‌سازی» خدمات اعم از تعدیل پرداختی‌ها تا درمان برای شاغل و بازنشسته راهبرد صندوق است.

کاهش قیمت سبد نفتی اوپک به پایین‌ترین رقم از ژانویه

سیاست و بازاریابی - قیمت سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به دوم دسامبر (۱۱ آذرماه) و با ثبت رقم ۷۹ دلار و ۹۳ در ۲۸ نوامبر (هفتم آذرماه) به کمترین رقم از روزهای ابتدایی سال ۲۰۲۲ رسید.

نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد/ تمدید توافق کاهش روزانه ۲ میلیون بشکه‌ای اوپک‌پلاس

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت با توجه به نگرانی‌ از پیامدهای احتمالی شیوع کرونا در برخی مناطق به‌ویژه چین برای رشد اقتصادی جهان و آسیب‌های احتمالی برای تقاضا، اظهار کرد: نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد.

اوپک‌پلاس به توافق کاهش عرضه نفت پایبند می‌ماند

سیاست و بازاریابی - پنج منبع عضو اوپک‌پلاس پیش‌بینی کردند که کشورهای این ائتلاف در سی‌وچهارمین نشست وزارتی خود به برنامه کاهش روزانه ۲ میلیون بشکه‌ای تا پایان سال ۲۰۲۳ پایبند می‌مانند.

ضرورت توجه نهادهای حاکمیتی به موضوع فشارافزایی و نگهداشت تولید پارس جنوبی

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس بر ضرورت توجه هرچه بیشتر نهادهای حاکمیتی به موضوع فشارافزایی و نگهداشت تولید از میدان پارس جنوبی تأکید کرد و گفت: امیدواریم بخشی از فشارهای ناشی از افزایش مصرف، از طریق اصلاح الگوی مصرف، از بخش تولید برداشته شود.

خیز ایران برای افزایش ظرفیت تولید گاز در خلیج فارس

سیاست و بازاریابی - ایران در سال‌های آینده برداشت گاز از میدان‌های گازی واقع در خلیج فارس را با اجرای طرح‌های توسعه‌ای افزایش می‌دهد و آن‌گونه که سرپرست معاونت طرح‌های توسعه‌ای شرکت نفت و گاز پارس بیان می‌کند، توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، میدان‌های کیش، بلال و فرزاد از مهم‌ترین این طرح‌هاست.

مسکو طرح سقف قیمت نفت را نمی پذیرد/ اروپا از امسال بدون نفت روسیه زندگی می‌کند

سیاست و بازاریابی - سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که مسکو مخالف سقف قیمت ۶۰ دلاری در نظر گرفته شده از سوی اتحادیه اروپا برای محموله‌های دریایی صادرات نفت خام روسیه است.

عراق: اوپک به توافق کاهش تولید متعهد است

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت عراق اعلام کرد که اعضای اوپک به سهمیه‌های تعیین‌شده در قالب توافق کاهش تولید ائتلاف اوپک‌پلاس متعهد هستند.

عظیم‌ترین واحد پالایشی کشور در آبادان آماده بهره‌برداری شد

سیاست و بازاریابی - مجری طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان از پیشرفت ۹۷ درصدی و آمادگی بخش نخست گام دوم طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان برای بهره‌برداری خبر داد.

۴ مدل از تجهیزات سامانه هوشمند سوخت بومی‌سازی می‌شود

سیاست و بازاریابی - مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از حضور و فعالیت چهار شرکت دانش‌بنیان و ساخت چهار مدل از تجهیزات موردنیاز سامانه هوشمند سوخت به همت این شرکت‌ها خبر داد و گفت: بومی‌سازی این تجهیزات در دستور کار این شرکت قرار گرفته و از خردادماه تاکنون پیشرفتی مطلوب داشته است.

ضریب اطمینان برای تأمین منابع بازنشستگی کارکنان صنعت نفت افزایش یافت

سیاست و بازاریابی - رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت گفت: بر اساس محاسبات بیمه‌ای یکی از منابع درآمدی که می‌تواند به شاغلان و بازنشستگان صنعت نفت اطمینان بدهد، خرید بلوک ۱۲ درصدی سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس بود.

فرصت ۳۰ میلیارد دلاری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای دانش‌بنیان‌ها

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: کارخانه نوآوری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ایجاد می‌کنیم که ظرفیت عظیم ۳۰ میلیارد دلاری را برای حضور و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم خواهد کرد.

آزمون استخدامی به‌محض دریافت مجوز برگزار می‌شود

سیاست و بازاریابی - معاون وزیر نفت ضمن اشاره به انجام اقدام‌های ویژه برای کارکنان صنعت نفت در دولت سیزدهم از جذب ۱۵۰ نخبه در صنعت نفت و برگزاری آزمون استخدامی در آینده نزدیک خبر داد.

تعامل مثبت بین مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیران صنعت نفت

سیاست و بازاریابی - جمعی از مدیران و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در بازدید از تأسیسات صنعت نفت و گاز در عسلویه به تعامل مثبت بین این مرکز و مدیران صنعت نفت کشور تأکید کردند.

اوجی: عراق همه معوقات گازی خود را پرداخته است

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت گفت: پارسال و امسال درباره وصول مطالبات به‌ویژه مطالبات صادرات گاز به عراق، همه معوقات را دریافت کردیم و تقریباً همه مطالبات روزآمد است.

گره‌های صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت مراکز علمی و پژوهشی باز می‌شود

سیاست و بازاریابی - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با تأکید بر اینکه گره‌های موجود در صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت‌های مراکز علمی و پژوهشی گشوده می‌شود، گفت: از همه ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و بخش خصوصی برای تکمیل زنجیره ارزش و توسعه متوازن استفاده می‌کنیم.

افزایش ۲۶ درصدی گاز تحویلی به نیروگاه‌های گیلان

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از افزایش ۲۶ درصدی گاز تحویلی به نیروگاه‌های این استان در آبان‌ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

ساير مطالب

ناتینگ برای رقابت با آیفون اپل، وارد بازار می‌شود

انتشار تصاویر مفهومی از ویندوز 12 با قابلیت‌های جذاب

هشدار سوء استفاده از رویه مسافری برای واردات تلفن همراه به بهانه آیفون 14

بازی/ Faily Rider؛ بدشانس بی‌ترمز را نجات دهید

ایلان ماسک مدعی شد: خطر ترور شدنم بسیار بالاست

نیوزلند گوگل و متا را وادار به پرداخت هزینه اخبار می‌کند

آمازون احتمالاً دوباره خرید تبلیغات از توییتر را آغاز می‌کند

خداحافظی با Airplane Mode در هواپیماها

عرضه هدست هوشمند اپل احتمالا با تاخیر انجام خواهد شد

عرضه هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالاً به نیمه دوم سال 2023 موکول می‌شود

به این دلیل شاید دیگر عاشق گلکسی S سامسونگ نشوید

قاچاق 200 عدد پردازنده اینتل توسط یک زن چینی که لو رفت

iOS 16.2 چه زمانی عرضه می‌شود؟

مدیرعامل Nothing درباره آیفون 14 پرو چه نظری دارد؟

بازی/ Ultimate Bowmasters؛ این بازی حسابی سرگر‌م‌تان می‌کند

برنامه/ باشگاهی برای بانوان

آیفون 15 از آنچه که تصور می‌کنید بهتر خواهد بود

معرفی 17 ابزار آنلاین رایگان که کار با رایانه را سریع و آسان می‌کنند

آیفون‌های مجهز به سنسور LiDAR می‌توانند قد افراد را اندازه‌گیری کنند

بازی Need for Speed Unbound با کارت‌های RTX 4090 سازگار نیست

شیائومی در پی ورود به بازار مینی پی‌سی‌ها

اپل بزرگ‌ترین مشتری تبلیغاتی توییتر

بازی/ Dead Paradise Car Race Shooter؛ اکشنی در دل آمریکای آخرالزمانی

میلیون‌ها گوشی اندرویدی در معرض بدافزار

گوگل رمزنگاری سرتاسری را به چت‌های گروهی Google Messages اضافه می‌کند

بازی/ Last Day Defense؛ مراقب اعتیاد به این بازی باشید

تصویر رندر گوشی اوپو Find N2 Flip فاش شد

ثبت 3 اثرانگشت همزمان روی نمایشگرهای OLED سامسونگ

بازی/ Tap Tap: Idle City Builder Sim؛ دستی به سر و روی شهر بکشید

تماشاگران جام‌جهانی می‌توانند با واقعیت افزوده، آمار بازیکنان در زمین را بررسی کنند

قابلیت ارتباط ماهواره‌ای آیفون 14 جان یک نفر را نجات داد

متا در پی توافق با اتحادیه اروپا درباره تحقیقات ضدانحصار

ماسک وضوح بیشتری را به توییتر می‌آورد

تاریخ انتشار احتمالی Assassin’s Creed Mirage مشخص شد

ترس اروپا از آزادی بیان: هی ایلان، پوتین را سانسور کن!

کاسب بازی عجیب ایلان ماسک با مردم جنگ‌زده اوکراین!

انتشار ریمیک ویچر پس از عرضه The Witcher 4

نرم افزار Self Repair سامسونگ برای دستگاه‌های گلکسی این شرکت عرضه خواهد شد

نام سیستم عامل هدست واقعیت ترکیبی اپل تغییر پیدا کرد

اینبار خبری خوب و خوشحال کننده برای طرفداران اندروید

ابتکار یک کاربر برای تجهیز آیفون 14 پرو مکس به صفحه‌نمایش خمیده سامسونگ

بازی/ Dungeon: Age of Heroes؛ صندوقچه‌های گنج را پیدا کنید

گلکسی زد فلیپ 5 تغییرات بزرگی در طراحی خواهد داشت

هیدئو کوجیما تصویری از لوگوی بازی جدیدش منتشر کرد

بازی/ Bridge Race؛ سرعت عمل‌تان را بالا ببرید

توییتر توییت‌های پیشنهادی بیشتری را به کاربران نمایش خواهد داد

اعتراض پکن به ممنوعیت فروش تجهیزات مخابراتی چینی در آمریکا

قیمت روز انواع دستبند هوشمند در بازار

همه چیز درباره کارت گرافیک RTX 6000 انویدیا

برترین‌های گوگل پلی‌استور در سال 2022 مشخص شدند

بازی Indiana Jones یک اثر منحصر به فرد است

بازی/ Air Combat Online؛ با دوستان‌تان جنگ جهانی راه بیاندازید

بازی/ Kawaii Mansion؛ گمشده را بیابید

اپل برای حل‌وفصل پرونده شاکیان صفحه‌کلید پروانه‌ای خود 50 میلیون دلار پرداخت خواهد کرد

سونی: قرارداد اکتیویژن Xbox را تبدیل به مرکز شوترهای کنسولی می‌کند

وان پلاس وعده 4 سال آپدیت اساسی اندروید برای پرچمداران 2023 خود می‌دهد

بازی Halo Infinite بسته‌های بی‌ارزش را با قیمت سرسام‌آور می‌فروشد

برنامه/ خودتان را کارتونی کنید

تلگرام اطلاعات شخصی کاربرانش را فاش کرد

نقدها و نمرات بازی Marvel’s Midnight Suns منتشر شدند

توسعه‌ Beyond Good and Evil 2 هنوز در مراحل اولیه است

نخستین کامپیوتر دسکتاپی شیائومی در کنار گوشی‌های Xiaomi 13 رونمایی می‌شود

بازی Red Dead Redemption 2 رکورد جدیدی ثبت کرد

وضعیت قرمز برای اپل؛ آیفون 14 پرو نایاب شد!

مشخصات پردازنده و حافظه گلکسی Galaxy M54 5G در گیک‌بنچ فاش شد

بازی/ AdVenture Capitalist؛ به ماجراهای آقای سرمایه دار خوش آمدید

وزیر ارتباطات: رکورد ترافیک اینترنت داخلی کشور شکسته شد

توپ هوشمند جام جهانی یک گل ملی را از کریس رونالدو گرفت

آپدیت اندروید 13 برای پرچمدار سامسونگ در ایران منتشر شد

رندر مطبوعاتی گلکسی A14 5G فاش شد

گوشی‌های وارد شده به کشور؛ دو میلیون کمتر از سال قبل

رگولاتوری صربستان قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد را تایید کرد

سونی: مایکروسافت می‌خواهد ما را تبدیل به نینتندو کند

بازی/ Space Frontier 2؛ شما موظف به کاوش در منظومه‌ها هستید

گوشی‌های آیفون آن‌قدری که اپل ادعا می‌کند امن نیستند!

بازی/ Head Basketball؛ با سر به رقابت بروید

سامسونگ امکان تعمیر محصولات در منزل را به زودی فراهم خواهد کرد

صداهای نوستالژیک جاودانه می‌شوند

چی کار کنیم که هندزفری گره نخوره؟

ده‌هاهزار کاربر یوتیوب فیفا 23 را با جام‌جهانی اشتباه گرفتند

اپل بهترین بازی‌ها و اپلیکیشن‌های اپ استور برای 2022 را اعلام کرد

مدارک سرکوب آزادی بیان در توئیتر فاش می شود

چین با پرینتر سه بعدی هواپیمای جنگی می سازد

اطلاعات سرقتی بیش از 5.4 میلیون کاربر توییتر به‌طور رایگان منتشر شد

بازی/ Traffic Jam Cars؛ به روشی خلاقانه پازل‌ها را حل کنید

چین با ZTE اولین آزمایش‌های مهم برای خلق فناوری 6G را پشت سر گذاشت

احتمال رونمایی گلکسی S23 در بهمن ماه قوت گرفت

ساخت خودرو برقی شیائومی به‌تعویق افتاد

جدول فروش هفتگی بریتانیا؛ FIFA 23 صدر جدول را پس گرفت

پردازنده لپ تاپ Core i7 1370P روی Geekbench دیده شد

واتساپ به اصلاحات تن داد؛ قابلیت کاربردی مهمان واتس اپ

بازی Cyberpunk 2077 به رکوردهای جدیدی در فروش رسید

آیا ایلان ماسک واقعاً می‌تواند یک گوشی جایگزین برای آیفون و اندروید بسازد؟

گیم‌پلی جدید کال آو دیوتی وارزون موبایل نقشه‌های آن را نشان می‌دهد

با موبایل ایلان ماسک آشنا شوید

فروش کارت گرافیک به پایین‌ترین میزان طی یک دهه گذشته رسید

گوگل و مایکروسافت در دیتاسنترهای خود از انرژی تجدیدپذیر بیشتری استفاده خواهند کرد

مشخصات کامل گوشی تاشو اوپو Find N2 فاش شد

بازی/ West Gunfighter؛ کابوی در غرب وحشی

فناوری SuperGPS موقعیت‌یابی دقیق را با خطای چند سانتی‌متری انجام می‌دهد