سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

وزارت نفت

«بزنگاه تصمیم‌گیری» برای سوخت‌های فسیلی

سیاست و بازاریابی - دبیرکل اوپک در واکنش به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر رویارویی صنایع نفت و گاز جهان با «بزنگاه تصمیم‌گیری» درباره انتخاب بین تسریع در بحران تغییرات اقلیمی یا حرکت به سمت انرژی‌های پاک گفت: شیوه آژانس بین‌المللی انرژی برای انتقاد و دستور دادن به صنایع نفت و گاز غیردیپلماتیک است.

گلایه سازمان ملل از روند کند کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای/ تنها ۲ درصد تا ۲۰۳۰

سیاست و بازاریابی - بر اساس تازه‌ترین گزارش سازمان ملل متحد، کشورها در کاهش انتشار جهانی گازهای گلخانه‌ای، پیشرفت کافی و مناسب با اهداف موافقت‌نامه پاریس نداشته‌اند، به‌طوری‌ که انتظار می‌رود با اجرای کامل برنامه‌های ملی کشورها تا سال ۲۰۳۰ فقط ۲ درصد انتشار جهانی نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش یابد.

نشست هم‌اندیشی مرتبط با هوش مصنوعی برگزار شد

سیاست و بازاریابی - نشست هم‌اندیشی مرتبط با هوش مصنوعی با حضور مدیران و نمایندگان وزارت‌خانه‌های نفت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیرو و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به میزبانی اداره کل نظام فنی و اجرایی و ارزشیابی طرح‌های وزارت نفت برگزار شد.

تغییر سازوکار صندوق رفاه صنعت نفت باعث بی‌انگیزگی متخصصان و بازنشستگان می شود

سیاست و بازاریابی - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ضمن انتقاد از اصلاح سازوکار صندوق رفاه صنعت نفت که بودجه دولتی ندارد و بر اساس کسورات بازنشستگی اداره می‌شود، گفت: این اقدام باعث بی‌انگیزگی متخصصان و بازنشستگانی می‌شود که منشأ خدمات بزرگ و صادرکنندگان خدمات مهندسی هستند.

جهش ۴۶ درصدی پیشرفت ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ در کمتر از ۲ سال

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل پتروپالایش دهلران گفت: خوشبختانه تنها در بیست ماه از آغاز دولت سیزدهم شاهد جهش ۴۶ درصدی پیشرفت پروژه کارخانه گاز و گاز مایع ۳۱۰۰ دهلران هستیم.

افزایش تولید و صادرات نفت ایران به گواه سناتورهای آمریکایی

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت گفت: خوشبختانه با تلاش همکارانم در وزارت نفت آمار تولید و صادرات نفت خام، میعانات و فرآورده‌های نفتی هر روز رو به افزایش است و به گفته سناتورهای آمریکایی و رسانه‌های غربی در دو سال اخیر روند تولید و صادرات نفت ایران با وجود تحریم‌ها، صعودی بوده است.

تفاهم‌نامه همکاری توسعه زیست بوم فناوری زنجیره‌های ارزش صنعت نفت امضا شد

سیاست و بازاریابی - تفاهم‌نامه همکاری توسعه زیست‌بوم فناوری زنجیره‌های ارزش صنعت نفت بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و هلدینگ پتروپالایش اصفهان در حضور رئیس‌جمهوری امضا شد.

نفتی که هرگز از بازارهای جهان حذف نشد

سیاست و بازاریابی - فراز و فرودهای ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس، صدور نفت را حتی برای یک روز هم قطع نکرد؛ حقیقتی که همه دیدند و باور کردند؛ آرزویی که تا همیشه بر دل دشمن ماند.

محصولات پایین‌دستی پی‌وی‌سی تا ۷ برابر ارزشمندتر است

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل پتروشیمی اروند با اشاره به سهم قابل‌توجه این شرکت در تأمین پی‌وی‌سی کشور، گفت: یکی از چالش‌های ما تک بودن این صنعت در کشور است و با هر اختلالی در جریان تولید افزون‌بر توقف تولید اروند، سایر شرکت‌هایی که خوراک خود را از ما دریافت می‌کنند هم دچار مشکل خواهند شد.

نقش مؤثر پژوهشگاه صنعت نفت در اجرای خدمات فناورانه

سیاست و بازاریابی - رئیس پژوهشگاه صنعت نفت اعلام کرد که این پژوهشگاه نهادی علمی - تحقیقاتی و برای خدمات فناورانه است که اقداماهای بسیار گسترده‌ای را به صنعت نفت و دیگر صنایع مرتبط ارائه می‎کند و همواره خود را با نیازهای موجود در کشور تطبیق داده است.

تولید واقعی نفت خام ایران به روزانه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه رسیده است

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت گفت: تولید واقعی نفت خام به روزانه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه رسیده است که تا پایان شهریورماه این مقدار به روزانه ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه افزایش می‌یابد.

بررسی کاربردهای فناوری پلاسما در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بررسی شد

سیاست و بازاریابی - بیست‌وچهارمین ژورنال کلاب با عنوان «مفاهیم نظری، عملی و کاربردهای فناوری پلاسما در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و محیط زیست» با حضور متخصصانی از سازمان انرژی اتمی، شرکت ملی گاز ایران، وزارت نیرو، شرکت ملی پتروشیمی ایران، دانشگاه و پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

فرصت بهینه‌سازی معادل روزانه ۳.۵ میلیون بشکه نفت در اقتصاد ایران

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای کاهش ۵۰ درصدی شدت مصرف انرژی در کشور گفت: اکنون امکان بهینه‌سازی معادل روزانه ۳.۵ میلیون بشکه نفت خام در اقتصاد ایران وجود دارد.

تعمیر چاه‌های آسیب‌دیده فاز ۱۳ پارس جنوبی شتاب می‌گیرد

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از برنامه‌ریزی برای بازیابی چاه‌های آسیب‌دیده فاز ۱۳ پارس جنوبی خبر داد و گفت: برداشت گاز از تعدادی از چاه‌های موقعیت دریایی ۱۳A تا پایان امسال آغاز می‌شود.

تقویت امنیت انرژی جهان با توافق‌های نفتی ایران و عربستان

سیاست و بازاریابی - ایران و عربستان در مجموع حدود ۳۷ درصد از ذخایر نفت جهان را در اختیار دارند و می‌توانند با سرمایه‌گذاری‌های مشترک و تجارت هماهنگ در بازار نفت، نقش به‌سزایی در ایجاد امنیت انرژی جهان بازی کنند.

هدف‌گذاری برای گازرسانی به ۲۴ شهر و بیش از ۱۷۰۰ روستای دیگر سیستان و بلوچستان

سیاست و بازاریابی - شرکت‌های گاز استان‌های یزد و خراسان جنوبی با توجه به عملکرد مطلوب خود از سوی شرکت ملی گاز ایران به‌عنوان معین گازرسانی به شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان انتخاب شدند و فعالیت می‌کنند که در مجموع موظف به اتصال ۲۴ شهر و بیش از ۱۷۰۰ روستای این استان به شبکه گاز کشور هستند.

پیشرفت ۹۰ درصدی ساخت پیگ هوشمند ایرانی

سیاست و بازاریابی - مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از پیشرفت ۹۰ درصدی ساخت پیگ هوشمند ایرانی با توان متخصصان داخلی بخش خصوصی خبر داد.

دستِ تنهای وزارت نفت در بهینه‌سازی مصرف سوخت/ رفع ناترازی در گِرو همت جمعی

سیاست و بازاریابی - وزارت نفت برای بهینه‌سازی مصرف سوخت به سیبلی تبدیل شده که نوک پیکان‌ها همواره به سمتش نشانه رفته است، در حالی که اجرایی‌ شدن این موضوع و رفع ناترازی انرژی همت جمعی می‌طلبد.

تعامل سازنده‌ای بین وزارت نفت و دانش‌بنیان‌ها برقرار است

سیاست و بازاریابی - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون تعامل خوبی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و وزارت نفت برقرار است و بخش بزرگی از قطعات نفتی، پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی با محوریت تولید بار اول، بومی‌سازی شده است.

جابه‌جایی سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی از نظر اجرایی و عملیاتی منحصر به فرد و بی‌نظیر است

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: جابه‌جایی سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی از نظر اجرایی و عملیاتی و پیچیدگی در طول تاریخ صنعت نفت ایران امر منحصر به فرد و بی‌نظیر است.

جبران بخشی از ناترازی گاز در زمستان با بهره‌برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه با بهره‌برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی، بخشی از ناترازی گاز جبران خواهد شد، گفت: ارزش کل سرمایه‌گذاری در مجموع و با بهره‌برداری کامل از این فاز، ۴.۸ میلیارد دلار خواهد بود و درآمد سالانه ۵ میلیارد دلاری را به‌دنبال خواهد داشت.

اوجی: قراردادهای سازنده‌ای با ونزوئلا در حوزه انرژی امضا شد

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت با اعلام اینکه قراردادهای سازنده‌ای با ونزوئلا در حوزه انرژی امضا شد و تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه کالا و ادوات حوزه نفت گاز به این کشور آمریکای لاتین صادر شده است، از ورود جدی دولت سیزدهم به پالایشگاه‌های فراسرزمینی خبر داد.

نمایش قدرت صنعت نفت ایران همگام با رونق دیپلماسی انرژی

سیاست و بازاریابی - بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران، آوردگاه نمایش قدرت صنعت نفت کشور با حضور یک هزار و ۵۰۰ شرکت ایرانی بود که حالا می‌توانند بیش از ۸۰ درصد از نیاز این صنعت را با تکیه بر توان داخلی تأمین کنند؛ از سویی این نمایشگاه با افزایش چهار برابری حضور شرکت‌های ایرانی رونق دیپلماسی وزارت نفت در دولت سیزدهم را نشان داد.

قیمت نفت کاهشی شد

سیاست و بازاریابی - نگرانی‌ها درباره سقف بدهی ایالات متحده آمریکا در مقابل کمبود عرضه به‌دلیل افزایش فصلی تقاضای سوخت قیمت نفت در بازارهای جهانی را کاهش داد.

همکاری‌های نفتی ایران و اندونزی افزایش می‌یابد

سیاست و بازاریابی - معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت در حاشیه سفر رئیس‌جمهوری و هیئت همراه به اندونزی، با وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی دیدار و بر افزایش همکاری‌های نفتی دو طرف تأکید کرد.

۴ محور اصلی بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور

سیاست و بازاریابی - یک کارشناس حوزه انرژی با اشاره به اینکه برای بهینه‌سازی مصرف انرژی توجه به چهار محور اصلی ضروری است، گفت: بهینه‌سازی مصرف سوخت باید فرابخشی دیده شود و در این زمینه پیشنهاد ایجاد معاونت فناوری و بهینه‌سازی ریاست‌جمهوری برای مهار شدت مصرف انرژی از سوی دولت سیزدهم مطرح شده است.

کمبود سرمایه‌گذاری بازار نفت را بی‌ثبات می‌کند

سیاست و بازاریابی - دبیرکل اوپک در کنفرانس نفت و گاز خاورمیانه در دوبی گفت کمبود سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز می‌تواند بازار را در بلندمدت بی‌ثبات کرده و مانع رشد شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری: بنزین گران نمی‌شود

سیاست و بازاریابی - معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: بنزین گران نخواهد شد و افرادی که آن‌ را برای جلوگیری از قاچاق توصیه می‌کنند به‌دنبال راهکارهای دیگری باشند.

برگزاری مسابقات ورزشی ایثارگران صنعت گاز

سیاست و بازاریابی - رئیس امور ایثارگران شرکت ملی گاز ایران ماهیت کار در این شرکت ملی گاز ایران را ایثار و خدمت دانست و گفت: هدف از برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و ورزشی ایثارگران، توسعه فرهنگ ایثار و خدمت است.

گازهای مشعل پارس جنوبی به‌زودی فروخته می‌شوند

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد که گازهای مشعل این مجموعه به‌منظور کاهش آلایندگی‌های موجود و برای حفظ محیط زیست عسلویه در آینده نزدیک در قالب مزایده فروخته می‌شوند.

برنت نزدیک به ۷۶ دلار داد و ستد شد

سیاست و بازاریابی - قیمت نفت خام ثابت می‌ماند، زیرا ریسک نکول ایالات متحده چشم‌انداز تقاضا را خنثی می‌کند.

شمار جایگاه‌های سی‌ان‌جی منطقه فارس به ۱۳۳ باب رسید

سیاست و بازاریابی - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: با بهره‌برداری از جایگاه عرضه سی‌ان‌جی تک‌منظوره «جولایی» در شهر فسا، شمار جایگاه‌های‌های این حامل انرژی به ۱۳۳ باب رسید.

آزمون جذب نیروی انسانی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس برگزار شد

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس از برگزاری آزمون جذب نیروی انسانی به‌منظور ایجاد اشتغال و تکمیل نیروهای موردنیاز در واحدهای ستادی و عملیاتی این شرکت خبر داد.

رفع نیازهای فناورانه صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت جامعه دانشگاهی

سیاست و بازاریابی - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ثبت نیازهای فناورانه هلدینگ خلیج فارس در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها را گامی مهم برای استفاده از ظرفیت جامعه دانشگاهی برای رفع نیازهای فناورانه صنعت پتروشیمی دانست.

عموم نمایندگان مجلس از رویکردهای وزارت نفت حمایت می‌کنند/ نمایشگاه نفت تهران سبب رونق در بازار تولیدکنندگان و پیمانکاران نفتی شد

سیاست و بازاریابی - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس عموماً عملکرد وزیر نفت را مورد تأیید قرار داده و از رویکردهایی که در این وزارتخانه وجود دارد حمایت می‌کنند.

نشست خبری معاون وزیر نفت و امضای قراردادهای همکاری در صنعت پتروشیمی

سیاست و بازاریابی - شانا _ گروه فیلم: نشست خبری مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی (شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه روز پایانی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد.

بهارِ صنعت گاز و دانش‌بنیان‌ها در نمایشگاه بیست‌وهفتم

سیاست و بازاریابی - بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی روز شنبه (۳۰ اردبهشت‌ماه) در حالی پایان یافت که صنعت گاز کشور با برپایی غرفه خودکفایی و امضای قرارداد و تفاهم‌نامه‌های مختلف با شرکت‌های دانش‌بنیان، عملکرد قابل‌توجهی از خود به نمایش گذاشت.

صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی در حوزه پتروشیمی تأسیس می‌شود

سیاست و بازاریابی - تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در زنجیره ارزش پتروشیمی بین هلدینگ خلیج فارس و صندوق نوآوری و شکوفایی امضا شد. تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی از مفاد این تفاهم‌نامه است و این صندوق، فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی را فراهم خواهد کرد.

۶۰ لیتر سهمیه بنزین خردادماه امشب شارژ می‌شود

سیاست و بازاریابی - ۶۰ لیتر سهمیه بنزین خرداد ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت صفر بامداد دوشنبه (یکم خردادماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ می‌شود.

ساير مطالب

حضور دانش‌بنیان‌ها در بیست‌وهفتمین نمایشگاه نفت نشان‌دهنده اعتماد به تولیدات جوانان ایرانی است

بازدید بی‌سابقه روزانه 30 هزار نفر از نمایشگاه نفت/ مردم را در صرفه‌جویی مصرف گاز ذی‌نفع می‌کنیم

امضای 170 قرارداد، تفاهم‌ و توافق‌نامه در بیست‌وهفتمین نمایشگاه نفت تهران

نفت و گاز گچساران توان تولید 652 هزار بشکه نفت را دارد

امضای توافقنامه‌ها و قراردادهای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در صنعت نفت در نمایشگاه بیست‌وهفتم نفت

بخش خصوصی 111 جایگاه عرضه سی‌ان‌جی می‌سازد/ آمادگی برای تبدیل 930 هزار خودرو تا سال 1405

دستاوردهای دانش‌بنیان شرکت ملی گاز ایران در لبه فناوری است

شرکت نفت و گاز اروندان برای کاهش آلودگی هیدروکربن تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

پیشی گرفتن تعداد سازندگان ایرانی از تأمین کنندگان در فهرست بلند صنعت نفت

بومی‌سازی یک محصول راهبردی با حمایت شرکت نفت فلات قاره ایران

پژوهشگاه نفت در سومین روز نمایشگاه نفت بیست‌وهفتم 5 قرارداد و تفاهم‌نامه امضا کرد

بازدید وزیر نفت از ستاد خبری بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت

پیشرفت 61 درصدی پروژه حفاری 10 حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی

کتاب «کاربرد شبکه‌های عصبی مصنوعی در مهندسی نفت» رونمایی شد

تفاهم‌نامه آموزشی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با سازمان فنی حرفه‌ای کشور تمدید شد

پشتیبانی تخصصی شرکت ملی گاز ایران از تولیدکنندگان ساخت داخل

آذربایجان شرقی سال 1402 استان سبز گازرسانی می‌شود

همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای جهانی انرژی برگزار شد

نشست خبری مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در نمایشگاه نفت

تولید روزانه 10 میلیون مترمکعب گاز به‌صورت زودهنگام از 3 میدان برای 1402

اتصال صنعت پتروشیمی به صنعت دارو ارزش‌افزوده بالایی برای کشور ایجاد می‌کند

شرکت نفت مناطق مرکزی یک قرارداد و 2 تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

فشارافزایی در پارس جنوبی؛ طلیعه اتکا به توان فنی و مهندسی داخلی

آمادگی شرکت ملی نفت ایران برای اجاره بلندمدت دکل‌های حفاری

بازدید سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بیست‌وهفتمین نمایشگاه نفت

آزمون استخدامی نفت در سلامت و آرامش کامل برگزار شد

3 دقیقه با بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت

حجم انتقال گاز در سال 1402 به 280 میلیارد مترمکعب می‌رسد/ برون‌سپاری 7 ایستگاه تقویت فشار گاز

نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی

افزایش حضور خارجی‌ها در نمایشگاه نفت 27 بیانگر ارتقای دیپلماسی انرژی کشور است

برنامه‌ریزی برای رفع دغدغه متانول مازاد در کشور

نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و آیین امضای 11 توافق‌نامه و تفاهم‌نامه

رونمایی از 100 استاندارد ملی - تخصصی صنعت نفت در نمایشگاه بیست‌وهفتم

فعال شدن دیپلماسی انرژی نقطه قوت وزارت نفت در دولت سیزدهم است/ تولید فناوری دانش‌بنیان رویکرد اصلی نمایشگاه نفت امسال

روند ناترازی انرژی با تولید بیشتر حل نمی‌شود/ بهینه‌سازی مصرف سوخت در سرلوحه کار همه حوزه‌های قرار گیرد

معاون توسعه مدیریت و سرمایه‌انسانی وزیر نفت از بیست‌وهفتمین نمایشگاه نفت بازدید کرد

مدیریت مصرف سوخت صرفه‌جویی 16 میلیون لیتری روزانه سوخت را رقم می‌زند/ لزوم شتاب‌بخشی به روند خروج خودروهای فرسوده از ناوگان حمل‌ونقل کشور

قرارداد امکان‌سنجی طرح سبک‌سازی نفت فوق سنگین میدان‌های غرب کارون امضا شد

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت تکین کودر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

پژوهشگاه صنعت نفت و پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

گازهای مشعل در سراسر ایران طی دو سال و نیم آینده تعیین‌تکلیف می‌شوند / اجرای 1500 میلیارد تومان طرح دانش‌بنیان در مناطق نفت‌خیز جنوب

پژوهشگاه صنعت نفت و پتروشیمی خراسان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب 11 توافق‌نامه و تفاهم‌نامه امضا کردند

ساخت دستگاه‌های توربوکمپرسور بومی‌سازی شد/ امضای قرارداد ساخت و بومی‌سازی 14 توربوکمپرسور 15 مگاواتی

نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی گاز و امضای تفاهم‌نامه با یک شرکت دانش‌بنیان

خریداری و ساخت 3 هزار و 900 قلم کالا به ارزش 4 هزار میلیارد ریال در نفت و گاز گچساران

شیر واحد بخار پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی رونمایی شد

نشست مدیرعامل شرکت ملی حفاری با هیئت چینی در بیست‌وهفتمین نمایشگاه نفت

فهرست بلند نیازهای فناورانه صنعت نفت رونمایی شد

گام‌های پالایشگاه گاز پارسیان برای تحقق رشد تولید

بازدید وزیر نفت از دومین روز بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت

شرکت نفت و گاز اروندان 7 قرارداد، توافق‌نامه و تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

سامانه پایش سفارش‌ها، خرید و انبار وزارت نفت تشریح شد

اولویت نخست معاونت علمی ریاست جمهوری صنعت نفت است

اعلام آمادگی شرکت ملی گاز برای اجرا و تکمیل پروژه‌های گازی عراق

معرفی 9 میلیارد دلار فرصت سرمایه‌گذاری تازه در صنعت پتروشیمی

نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی نفت و امضای 2 قرارداد نفتی

صنعت نفت اهرم محرکه اشتغالزایی و رفاه در کشور است

وزیر نفت را یکی از موفق‌ترین وزیران دولت سیزدهم می‌دانم

افزایش خیره‌کننده قراردادهای دانش‌بنیان و ساخت داخل شرکت اروندان در دولت سیزدهم

شرکت مهندسی و توسعه گاز و فولاد اکسین خوزستان قرارداد امضا کردند

امضای قراردادها و تفاهم‌نامه‌های همکاری ایران و روسیه

سامانه‌های معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت رونمایی شدند

نخستین روز بیست‌وهفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

سناتور ارشد آمریکایی: درآمد ایران بیش‌تر شده و ما هیچ غلطی نمی‌کنیم

اعلام حمایت مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت

بیانیه همکاری دوجانبه ایران و روسیه امضا شد/ لزوم به‌کارگیری بخش خصوصی دو کشور در عرصه همکاری‌های اقتصادی

تخصیص 90 درصدی حجم انتقال گاز جنوب و جنوب شرق ایران به صنایع و نیروگاه‌ها

اتصال نیروگاه‌های شمال خوزستان به خطوط انتقال گاز کشور

ایران و روسیه کریدور شمال – جنوب را تکمیل می‌کنند/ حجم تبادلات تجاری تهران-مسکو افزایش می‌یابد

حاشیه روز نخست بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت

بررسی الگوهای سرمایه‌گذاری برای توسعه میدان‌های نفت و گاز با مشارکت روس‌ها

رفع نشتی از خط لوله نفت در عمق بیش از 60 متری آب‌های خلیج‌فارس انجام شد

توافق‌های ایران و روسیه در مسیر اجرایی شدن

استصنا و هلدینگ پتروفرهنگ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

ایران و روسیه با وجود تحریم‌ها همکاری‌های تنگاتنگی در حوزه انرژی دارند

ایران و روسیه باوجود تحریم‌ها همکاری‌های تنگاتنگی در حوزه انرژی دارند

ناترازی انرژی هر روز جدی‌تر می‌شود/ همه برای بهینه‌سازی مصرف پای کار آیند

طرح‌های کیفی‌سازی پالایشگاه‌های شیراز و تبریز در سال 1402 به بهره‌برداری می‌رسند

طرح‌های کیفی‌سازی پالایشگاه شیراز و تبریز در سال 1402 به بهره‌برداری می‌رسند

همکاری‌های کوچک تسهیل کننده همکاری‌های آینده و تعمیق‌کننده روابط است

شرکت ملی حفاری ایران 5 تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه‌ها و دانش‌بنیان‌ها امضا کرد

از پیش‌نیازهای حذف دلار تا اعمال مکانیزم تعیین قیمت بین ایران و روسیه

از پیش‌نیازهای حذف دلار تا اعمال مکانیسم تعیین قیمت بین ایران و روسیه

از پیش‌نیازهای حذف دلار تا اعمال سازوکار تعیین قیمت بین ایران و روسیه

وزارت نفت همراه‌ترین سازمان در زمینه ساخت بار اول در کشور است

ایران و روسیه 10 قرارداد، تفاهم‌نامه و موافقت‌نامه همکاری امضا کردند

آیین رسمی گشایش بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

انرژی موضوعی تاثیرگذار در موازنه قدرت است/ هژمونی آمریکا به‌زودی فرو می‌ریزد

انرژی موضوعی تأثیرگذار در موازنه قدرت است/ هژمونی آمریکا به‌زودی فرو می‌ریزد

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت فلات قاره 2 قرارداد همکاری فناورانه امضا کردند

فراخوان نیازمندی‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان

ورود مؤثر پژوهشگاه صنعت نفت در کارگروه فنی متناظر ISO-TC67

شرکت پایانه‌های نفتی ایران با شرکت‌های دانش‌بنیان 6 قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

بهره‌برداری از فاز نخست پایانه نفتی جاسک در سال 1402

گام جدی نفت برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در منطقه ویژه اقتصادی پیام

افزایش 775 هزار بشکه‌ای ظرفیت انتقال نفت خام و فرآورده‌های نفتی کشور

طرح‌های حوزه انرژی فرصتی بزرگ برای همکاری شرکت‌های داخلی و خارجی است

شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و منطقه ویژه پیام تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

کارگروه‌های تخصصی بررسی زمینه‌های همکاری ملی حفاری با شرکت‌های حاضر در نمایشگاه نفت آغاز به‌کار کرد