سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

وزارت نفت

توسعه توانمندی‌های داخلی در سایه چتر حمایتی نفت

سیاست و بازاریابی - ایده صنعت نفت برای زمینه‌سازی و ایجاد شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی که امکان فعالیت و حضور در همه بخش‌های زنجیره ارزش صنعت نفت را داشته باشند، ایده‌ای بود که زمینه حضور و افزایش رشد و توانمندی شرکت‌های داخلی را به همراه داشت.

مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب نزدیک شد/ اخطارِ افت فشار

سیاست و بازاریابی - سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز اعلام کرد که مصرف گاز طبیعی در سه روز اخیر روزانه بیش از ۱۰ تا ۱۵ درصد در بخش خانگی افزایش یافته است.

تعریف ۱۰۴ پروژه ساخت بار اول با صرفه‌جویی ارزی  ۳۰۰ میلیون دلار

سیاست و بازاریابی - معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری با بیان اینکه تعداد ۱۰۴ پروژه ساخت بار اول تعریف و به کارگروه تولید بار اول معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از سوی وزارت نفت ارسال شده است، گفت: با اجرای این پروژه‌ها هزینه تأمین کالا نسبت به نمونه خارجی ۳۰ تا ۶۰ درصد کاهش می‌یابد و سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور حاصل خواهد شد.

کارکنان پالایشگاه دهم مجتمع پارس جنوبی خون اهدا کردند

سیاست و بازاریابی - جمعی از کارکنان پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی به‌منظور اشاعه فرهنگ ایثار و نوع‌دوستی و برای تقویت بانک خون استان بوشهر، خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

ظرفیت گاز ورودی به نیروگاه بهبهان افزایش می‌یابد

سیاست و بازاریابی - سرپرست طرح خط لوله نهم سراسری گاز اعلام کرد که با تکمیل پروژه خط انتقال گاز بیدبلند - بهبهان، ظرفیت گاز ورودی به نیروگاه بهبهان افزایش می‌یابد.

استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود برای پایداری و تداوم تولید پتروشیمی‌ها

سیاست و بازاریابی - مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پایداری، تداوم تولید و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود مجتمع‌های پتروشیمی در دستور کار این شرکت است.

دور زدن تحریم‌های نفتی با ایجاد پالایشگاه‌های فراسرزمینی محقق می‌شود

سیاست و بازاریابی - عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دسترسی راحت‌تر به مشتری بدون مانع از مزایای راه‌اندازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی است، گفت: از پالایشگاه‌های فراسرزمینی باید به‌عنوان سیاستی در خنثی‌سازی تحریم‌ها استقبال کرد.

احیای چاه‌های نفتی کشور با الگوی تازه قراردادی

سیاست و بازاریابی - معاون فناوری پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز با تأکید بر اینکه قراردادهای طرح احیای چاه‌های نفتی نوعی تازه از قرارداد است که در قالب الگوی تازه قراردادهای نفتی یا بیع متقابل گنجانده نمی‌شود و این موضوع اهمیت این طرح‌ها را دوچندان می‌کند.

مدیران بازوی استقرار نظام جامع توسعه مدیریت صنعت نفت هستند

سیاست و بازاریابی - سرپرست مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت مدیران را بازوی استقرار نظام جامعه توسعه مدیریت صنعت نفت دانست و گفت: نظام جامع توسعه مدیریت صنعت نفت فرصتی بی‌نظیر برای شایسته‌سالاری است.

انحصار آلمانی‌ها در خلیج فارس به‌دست دانش‌بنیان‌ها شکسته شد

سیاست و بازاریابی - سرپرست برنامه‌ریزی و هماهنگی تعمیرات امور تولید شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه تا به امروز تعمیرات اساسی توربین MAN THM ۱۳۰۴ به غیر از سازنده آلمانی از سوی هیچ شرکتی انجام نشده است، اظهار کرد: تعمیرات اساسی چهار دستگاه توربین MAN در منطقه عملیاتی سیری از سوی دانش‌بنیان‌ها انجام و سبب صرفه‌جویی ارزی ۳ میلیون یورویی شد.

عملیات نصب و برپایی دکل حفاری ۸۵ فتح در دمای زیر صفر ارتفاعات سبلان

سیاست و بازاریابی - مدیر عملیات خشکی ۳ شرکت ملی حفاری ایران گفت: حفارمردان این شرکت عملیات نصب و برپایی دستگاه حفاری ۸۵ فتح را در شرایط برف و کولاک و دمای زیر صفر در ارتفاعات سبلان در شهرستان مشکین‌شهر در استان اردبیل آغاز کردند.

صادرات نفت ونزوئلا افزایش یافت

سیاست و بازاریابی - صادرات نفت خام ونزوئلا در نوامبر سال جاری میلادی افزایش یافت، اما همچنان این مقدار پایین‌تر از میانگین دوره مشابه پارسال است.

کاهش ۸۱ سنتی قیمت سبد نفتی اوپک

سیاست و بازاریابی - قیمت سبد نفتی اوپک دیروز (دوشنبه، ۱۴ آذرماه) ۸۱ سنت برای هر بشکه کاهش یافت.

مناطق شمالی کشور قطعی گاز ندارند

سیاست و بازاریابی - سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: در مناطق شمالی به‌ویژه استان مازندران، خراسان رضوی و خراسان جنوبی، همچنین آذربایجان شرقی و اردبیل کمی افت فشار داریم، اما شرایط تحت کنترل است و خوشبختانه قطع گاز نداشتیم.

تولید نفت روسیه افزایش یافت

سیاست و بازاریابی - تولید نفت و میعانات گازی با وجود تحریم‌های پیش‌ رو از سوی اتحادیه اروپا علیه مسکو و اعمال سقف قیمتی برای محموله‌های نفتی این کشور در بازه زمانی ژانویه تا نوامبر افزایش یافت.

ضرورت ایجاد انگیزه کافی برای سرمایه انسانی/ بومی‌سازی تجهیزات صنعت پتروشیمی تا ۷ سال آینده

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن تأکید بر لزوم ایجاد انگیزه کافی برای سرمایه انسانی گفت: برنامه‌ریزی شده است که همه کالا و تجهیزات صنعت پتروشیمی تا هفت سال آینده داخل‌سازی شود.

راهبرد صندوق‌ها «متناسب‌سازی» میان شاغل و بازنشستگان است

سیاست و بازاریابی - رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با اشاره به سیاست‌های کلی صندوق‌ها در حوزه خدمات گفت: «متناسب‌سازی» خدمات اعم از تعدیل پرداختی‌ها تا درمان برای شاغل و بازنشسته راهبرد صندوق است.

کاهش قیمت سبد نفتی اوپک به پایین‌ترین رقم از ژانویه

سیاست و بازاریابی - قیمت سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به دوم دسامبر (۱۱ آذرماه) و با ثبت رقم ۷۹ دلار و ۹۳ در ۲۸ نوامبر (هفتم آذرماه) به کمترین رقم از روزهای ابتدایی سال ۲۰۲۲ رسید.

نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد/ تمدید توافق کاهش روزانه ۲ میلیون بشکه‌ای اوپک‌پلاس

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت با توجه به نگرانی‌ از پیامدهای احتمالی شیوع کرونا در برخی مناطق به‌ویژه چین برای رشد اقتصادی جهان و آسیب‌های احتمالی برای تقاضا، اظهار کرد: نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد.

اوپک‌پلاس به توافق کاهش عرضه نفت پایبند می‌ماند

سیاست و بازاریابی - پنج منبع عضو اوپک‌پلاس پیش‌بینی کردند که کشورهای این ائتلاف در سی‌وچهارمین نشست وزارتی خود به برنامه کاهش روزانه ۲ میلیون بشکه‌ای تا پایان سال ۲۰۲۳ پایبند می‌مانند.

ضرورت توجه نهادهای حاکمیتی به موضوع فشارافزایی و نگهداشت تولید پارس جنوبی

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس بر ضرورت توجه هرچه بیشتر نهادهای حاکمیتی به موضوع فشارافزایی و نگهداشت تولید از میدان پارس جنوبی تأکید کرد و گفت: امیدواریم بخشی از فشارهای ناشی از افزایش مصرف، از طریق اصلاح الگوی مصرف، از بخش تولید برداشته شود.

خیز ایران برای افزایش ظرفیت تولید گاز در خلیج فارس

سیاست و بازاریابی - ایران در سال‌های آینده برداشت گاز از میدان‌های گازی واقع در خلیج فارس را با اجرای طرح‌های توسعه‌ای افزایش می‌دهد و آن‌گونه که سرپرست معاونت طرح‌های توسعه‌ای شرکت نفت و گاز پارس بیان می‌کند، توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، میدان‌های کیش، بلال و فرزاد از مهم‌ترین این طرح‌هاست.

مسکو طرح سقف قیمت نفت را نمی پذیرد/ اروپا از امسال بدون نفت روسیه زندگی می‌کند

سیاست و بازاریابی - سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که مسکو مخالف سقف قیمت ۶۰ دلاری در نظر گرفته شده از سوی اتحادیه اروپا برای محموله‌های دریایی صادرات نفت خام روسیه است.

عراق: اوپک به توافق کاهش تولید متعهد است

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت عراق اعلام کرد که اعضای اوپک به سهمیه‌های تعیین‌شده در قالب توافق کاهش تولید ائتلاف اوپک‌پلاس متعهد هستند.

عظیم‌ترین واحد پالایشی کشور در آبادان آماده بهره‌برداری شد

سیاست و بازاریابی - مجری طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان از پیشرفت ۹۷ درصدی و آمادگی بخش نخست گام دوم طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان برای بهره‌برداری خبر داد.

۴ مدل از تجهیزات سامانه هوشمند سوخت بومی‌سازی می‌شود

سیاست و بازاریابی - مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از حضور و فعالیت چهار شرکت دانش‌بنیان و ساخت چهار مدل از تجهیزات موردنیاز سامانه هوشمند سوخت به همت این شرکت‌ها خبر داد و گفت: بومی‌سازی این تجهیزات در دستور کار این شرکت قرار گرفته و از خردادماه تاکنون پیشرفتی مطلوب داشته است.

ضریب اطمینان برای تأمین منابع بازنشستگی کارکنان صنعت نفت افزایش یافت

سیاست و بازاریابی - رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت گفت: بر اساس محاسبات بیمه‌ای یکی از منابع درآمدی که می‌تواند به شاغلان و بازنشستگان صنعت نفت اطمینان بدهد، خرید بلوک ۱۲ درصدی سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس بود.

فرصت ۳۰ میلیارد دلاری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای دانش‌بنیان‌ها

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: کارخانه نوآوری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ایجاد می‌کنیم که ظرفیت عظیم ۳۰ میلیارد دلاری را برای حضور و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم خواهد کرد.

آزمون استخدامی به‌محض دریافت مجوز برگزار می‌شود

سیاست و بازاریابی - معاون وزیر نفت ضمن اشاره به انجام اقدام‌های ویژه برای کارکنان صنعت نفت در دولت سیزدهم از جذب ۱۵۰ نخبه در صنعت نفت و برگزاری آزمون استخدامی در آینده نزدیک خبر داد.

تعامل مثبت بین مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیران صنعت نفت

سیاست و بازاریابی - جمعی از مدیران و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در بازدید از تأسیسات صنعت نفت و گاز در عسلویه به تعامل مثبت بین این مرکز و مدیران صنعت نفت کشور تأکید کردند.

اوجی: عراق همه معوقات گازی خود را پرداخته است

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت گفت: پارسال و امسال درباره وصول مطالبات به‌ویژه مطالبات صادرات گاز به عراق، همه معوقات را دریافت کردیم و تقریباً همه مطالبات روزآمد است.

گره‌های صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت مراکز علمی و پژوهشی باز می‌شود

سیاست و بازاریابی - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با تأکید بر اینکه گره‌های موجود در صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت‌های مراکز علمی و پژوهشی گشوده می‌شود، گفت: از همه ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و بخش خصوصی برای تکمیل زنجیره ارزش و توسعه متوازن استفاده می‌کنیم.

افزایش ۲۶ درصدی گاز تحویلی به نیروگاه‌های گیلان

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از افزایش ۲۶ درصدی گاز تحویلی به نیروگاه‌های این استان در آبان‌ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

ساير مطالب

ایران به دانش استفاده از پرتوهای اتمی برای سبک‌سازی نفت سنگین دست یافت

نشست هم‌اندیشی بازآرایی ساختار پژوهش و فناوری نفت برگزار شد

شبکه مراکز ارزیابی صنعت نفت‌ با محوریت مرکز توسعه مدیریت ایجاد می‌شود

طرح سقف قیمت نفت روسیه در حال پیگیری است

درآمد روزانه 6 میلیون دلاری صنعت سبز پتروپالایش سهروردی صفاهان

تولید گاز در استان فارس تثبیت می‌شود

نشست اوپک‌پلاس برای رصد شرایط بازار نفت است

مجوز واشینگتن برای ازسرگیری فعالیت‌های نفتی شورون در ونزوئلا

مأموریت‌های اتاق فکر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تشریح شد

اعلام آمادگی ایران برای حضور در پروژه‌های نفت و گاز عراق

تحقق نظام جامع توسعه مدیریت صنعت نفت با هدف رضایت و انگیزش کارکنان

اصرار واشینگتن بر سرعت‌بخشی به تعیین سقف قیمتی نفت روسیه

فراخوان شناسایی و ارزیابی صلاحیت مشاوران حوزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی وزارت نفت تمدید شد

حادثه در پتروشیمی ایلام تلفات جانی نداشت

تأکید بغداد و ریاض بر پایبندی به توافق اوپک‌پلاس

مدیرعامل شرکت پتروپارس منصوب شد

توانایی هلدینگ خلیج فارس برای تحقق تعهدات وزارت نفت برای کاهش CO2

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری پتروشیمی بندرامام برای جمع‌آوری گازهای همراه نفت

محصولات دانش‌بنیان، زیربنای اجرای پروژه‌های محیط زیستی صنعت گاز

تولید حداکثری در کنار جلوگیری از گازسوزی در نفت و گاز گچساران

کویت مذاکره درباره افزایش تولید نفت اوپک‌پلاس را رد کرد

افزایش 17 درصدی فروش محصولات پتروشیمی امیرکبیر

تأمین اعتبار 63 پروژه محرومیت‌زدایی روستاهای استان بوشهر

بررسی «مدیریت کربن» در صنعت پتروشیمی

آیین صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت

اقوام ایران اسلامی در یک ید واحد دشمنان را ناامید خواهند کرد

قیمت نفت افزایش یافت

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران آماده تأمین انرژی کشور است

بسیجیان صنعت نفت آماده گذر از گردنه‌های تحریم هستند

اختصاص پرواز فوق‌العاده خارک – بوشهر برای خدمت‌رسانی به مردم

صرفه‌جویی 800 میلیارد ریالی در شرکت نفت و گاز گچساران

بهینه‌کاوی جهانی در تدوین نظام‌ جامع توسعه مدیریت صنعت نفت

60 لیتر سهمیه بنزین آذرماه امشب شارژ می‌شود

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست

بیدبلند خلیج فارس واحد تصفیه فاضلاب و پساب شهرستان بهبهان را احداث می‌کند

جمع‌آوری گازهای مشعل از رؤیا تا واقعیت/ 11 گام بیدبلند خلیج فارس

جلوگیری از انتشار 164 میلیون تن آلاینده هوا و گاز گلخانه‌ای با توسعه گازرسانی در ایران

شرکت‌های دانش‌بنیان مولد و دوستدار محیط زیست هستند

اعضای جدید هیئت‌مدیره مجتمع گاز پارس جنوبی معرفی شدند

راه‌اندازی اولین پالایشگاه فراسرزمینی نمونه‌ای از پیشرفت‌ها و حرکت‌های رو به جلو کشور است

آمادگی نفت مرکزی برای تأمین سوخت زمستانی/ ضرورت صرفه‌جویی در مصرف گاز

امنیت ارتباطات خط لوله ششم سراسری گاز و غرب کشور تضمین شد

نشست اقلیمی کاپ 27 به چه مسائلی پرداخت؟

توسعه ورزش و گردشگری تا شتاب‌بخشی به خدمات درمانی

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند منصوب شد

روابط‌ عمومی‌ها نقشی مهم در مقابله با تلاش دروغ‌پردازان برای گمراه‌سازی جامعه دارند

30 میلیون یورو مگاپروژه در حوزه اکتشافی نفت و گاز تعریف شده است

ارتقای سودآوری و تولید پتروشیمی کارون با انجام بزرگ‌ترین تعمیرات اساسی

کاهش بیش از 3 دلاری قیمت سبد نفتی اوپک

پیش‌بینی بازار 5 میلیارد یورویی برای سازندگان داخلی صنایع نفت

ساخت مخزن ذخیره‌سازی میعانات گازی و احداث پروژه خط لوله جدید صادرات گاز مایع

بیش از 3500 بسته آموزشی به دانش‌آموزان مستعد هرمزگانی اهدا شد

توزیع بیش از 4 هزار بسته آموزشی میان دانش‌آموزان شهرستان‌های نفت‌خیز فارس

248 هزار نفر ساعت تعمیرات اساسی و فعالیت‌های تخصصی در زاگرس جنوبی

طرح سقف قیمتی به نفع خریداران نفت روسیه است

نفت 100 دلاری ریسک واقعی برای اقتصاد است

گره بازار نفت با تشید کرونا در چین کورتر می‌شود

کاهش 210 هزار بشکه‌ای تولید اوپک/ کاهش قیمت نفت خام سنگین ایران

سازندگان داخلی برای صدور خدمات باید به بلوغ فناورانه برسند

ساخت پارک‌های پتروشیمی با استفاده از ظرفیت شهرک‌های صنعتی شتاب می‌گیرد

عراق خواهان ثبات قیمت‌های انرژی است

هدف‌گذاری کویت برای کربن‌زدایی کامل از تولید نفت و گاز تا 2050

دکل حفاری 57 فتح به میدان شانول می‌رود

تجهیز بزرگ‌ترین مرکز درمانی غرب صنعت نفت به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های پزشکی

افزایش تولید در حوزه نفت و گاز با استفاده از ظرفیت بخش‌ خصوصی

افزایش ظرفیت تولید گاز در قدیمی‌ترین پالایشگاه گاز غرب آسیا

فروش نفت به اشخاص مورد تأیید دستگاه‌ها عملیاتی شد

سرمایه‌گذاری در بخش‌های نفت و گاز کافی نیست

بازخوانی تذکر دولت نسبت به بیش‌برآورد درآمدهای تبصره 14

آمادگی پالایشگاه پارسیان برای تولید روزانه 60 میلیون مترمکعب گاز در زمستان

مدت زمان بستری نوزادان کارکنان زن صنعت نفت افزایش یافت

اصلاح قوانین عرضه و تقاضای گاز با هدف ورود به بازارهای جهانی

قدرت پتروشیمی تبریز در دنیای رقابت پلیمری افزایش یافت

نشست تخصصی روسای اچ‌اس‌ئی شرکت‌های تابعه نفت مناطق مرکزی برگزار شد

کاهش حدود 2 دلاری قیمت سبد نفتی اوپک

برنامه‌ریزی برای حفر 35 حلقه چاه جدید در میدان گازی پارس جنوبی

مسائل پیمانکاران در تعامل با کارفرمایان صنعت نفت تشریح شد

«شرکت ملی گاز ایران» برترین دستگاه اجرایی کشور در حوزه اجرای موازین پدافند غیرعامل شد

موافقت هیئت دولت با اصلاح محدوده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

رؤسای شورای فرهنگی مناطق صنعت نفت منصوب شدند

قطب پژوهشی صنعت نفت در میان 20 مرکز آزمایشگاهی برتر کشور قرار گرفت

همکاری مجتمع گاز پارس جنوبی با اصحاب رسانه گسترش می‌یابد

طراحی مرحله نخست شبکه گازرسانی به چابهار تکمیل شد

تحول دیجیتال در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ضروری است

طرح احیای چاه‌های کم‌بازده چالش‌های واقعی صنعت نفت را برطرف می‌کند

گاز فاز 11 پارس جنوبی زمستان وارد مدار می‌شود/ مذاکره با مشتریان تازه و قدیمی برای توسعه بازار نفت ایران

قرارداد افزایش بهره‌دهی چاه‌های نفت و گاز با ایرانی‌ها امضا می‌شود/ وجود 600 چاه کم‌بازده نفت و گاز در ایران

مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت، مرجع پژوهش‌های مدیریتی نفت شد

افزایش 15 تا 40 درصدی تولید نفت و گاز با روش‌های ازدیاد برداشت نفت

بهره‌گیری از روش‌های چاه‌محور 15 تا 40 درصد در نگهداشت تولید موثر هستند

ذخیره‌سازی و آمادگی برای سوخت‌رسانی زمستانی در کهگیلویه و بویراحمد

لزوم تبدیل چالش‌های بالادست نفت به مسائل فناورانه/ عملیات اجرایی میدان مشترک سهراب آغاز شد

جایگاه جهانی دانشگاه شریف در همکاری با صنعت نفت ارتقا یافت

اجرای «نظام جامع توسعه مدیریت صنعت نفت» در شرکت‌های اصلی و فرعی الزامی است

بیش از 860 میلیون یورو از طرح جمع‌آوری گازهای مشعل شرق کارون فعال شده است

نهادینه‌سازی شایسته‌سالاری در صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران

تولید 9 درصد گاز کشور در پالایشگاه فجر جم/ آمادگی کامل برای گذر از زمستان

40 درصد درآمد نفتی وارد صندوق توسعه ملی می‌شود

صادرات فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ونزوئلا افزایش یافت

نگاه صفر و صدی در تجارت انرژی بی‌معناست/ نگران رقابت با روس‌ها در بازار گاز نباشیم