سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

شنگی در نشست هم‌اندیشی بانوان فعال و کارآفرین اجتماعی:

منطقه 17 بیشترین سطح مشارکت‌پذیری مردم در شهر تهران را دارد شهرداری تهران

منطقه 17 بیشترین سطح مشارکت‌پذیری مردم در شهر تهران را دارد
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - شهردار منطقه 17 گفت: با توجه به رصد مناطق 22 گانه شهر تهران، منطقه 17 بیشترین ظرفیت و درصد مشارکت های مردمی در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شهر تهران را دارد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17، نشست هم اندیشی بانوان فعال و کارآفرین اجتماعی با حضور «فاطمه قاسم پور» نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شواری اسلامی، «سوده نجفی» عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران، رضا شنگی شهردار و برخی از معاونین و مدیران شهری منطقه و جمعی از بانوان فعال منطقه همچون دکتر «مومنه عربی» مولف کتاب بررسی زیارت اربعین و مدیر موسسه فرهنگی قرآن و عترت امام رضا(ع) و «زهرا نبی لو» مادر شهید مدافع حرم «مسعود عسگری» در سالن اجتماعات شهرداری منطقه برگزار شد.
در این مراسم شهردار منطقه دارالشهدا گفت: سرکار خانم دکتر نجفی فرزند شهید و از خانواده شهدا هستند و الحمدالله نگاه ویژه ای به منطقه ما دارند. در این جمع مادر بزرگوار شهید مدافع حرم«مسعود عسگیری» حاضر هستند که جا دارد از حضور ارزشمند ایشان تشکر کنم.
وی افزود: منطقه 17 مهد پرورش مادران و همسرانی است که در راه نظام و انقلاب اسلامی مجاهدت های فراوان و ارزشمندی داشته و دارند و فرزندان غیوری پرورش داده اند و تقدیم نظام اسلامی کرده اند. افتخار می کنیم که منطقه ما به واسطه تقدیم این شهدای والامقام به دارالشهدای تهران لقب گرفته است.
شنگی تصریح کرد: با توجه به رصد مناطق 22 گانه شهر تهران، منطقه 17 بیشترین ظرفیت و درصد مشارکت های مردمی در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شهر تهران را دارد. بحث مشارکت های مردمی از جمله ظرفیت هایی است که ممکن است دیگران برای دست یافتن به آن تلاش و هزینه کنند، اما الحمدالله ما این نعمت را در منطقه داریم.
شهردار منطقه 17 با اشاره به ظرفیت مشارکت پذیری بانوان منطقه، اظهار کرد: نیمی از جمعیت منطقه ما را بانوان تشکیل می دهند و ظرفیت بسیار بالایی در بحث مشارکت های اجتماعی منطقه دارند و کارهای و اقدامات بزرگی انجام داده و خواهند داد.
وی به آسیب های اجتماعی سطح منطقه اشاره کرد و گفت: یکی از آسیب های اجتماعی موجود در منطقه وجود زنان بد سرپرست است که در منطقه ما به دلیل شرایط جامعع و تراکم جمعیتی بیشتر هستند. مسئله دیگر زنان سرپرست خانوار هستند که اداره بانوان منطقه در حال رصد دقیق آنها است تا بتوانیم پشتیبانی های لازم را انجام دهیم.
شنگی با تاکید بر بحث استفاده از ظرفیت های کارآفرینی، تصریح کرد: مسئله ای که می تواند چالش ها، آسیب ها و مشکلات ما را برطرف کند، استفاده از ظرفیت های کارآفرینی است که می تواند بهترین فرصت ها را برای ما ایجاد کند.
شهردار منطقه گفت: با استفاده از ظرفیت کارآفرینی و مشارکت بانوان می توانیم علاوه بر رفع آسیب های مختلف و ایجاد اشتغال، ظرفیت های بسیار بزرگی در سطح شهر تهران به وجود آوریم. در این خصوص کارهای خوبی در سطح منطقه و در حوزه های مختلف انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده هر گاه وفاق و همدلی و وحدت ایجاد شود و در کنار هم قرار گیرد، می توان کارهای بزرگی انجام داد. در حوزه اشتغال یک ظرفیت جدیدی در منطقه ایجاد کرده ایم که بالغ بر صد نفر ظرفیت اشتغال ایجاد می کند.
توانمندسازی زنان باید در قالب بسته ای ویژه باشد/ضرورت اشتغال زایی ناظر بر بازار
در ادامه نشست فاطمه قاسم پور گفت: مردمی سازی و حل مسائل به این برمی گردد که نقش اصلی و اساسی در حل مسائل کشور را حلقه های میانی داشته باشند و حاکمیت کشور مثل دولت، مجلس، قوه قضائیه، شوراهای شهر و شهرداری ها به عنوان تسهیل گر و پشتیبان این جریان مردمی باشند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: برای رسیدن به یک الگو در این زمینه حتما یک الگوی تعاملی کمک کننده خواهد بود. مطالبه گری یک اصل مهم است و بایستی حتما انجام شود، اما مهم تر از مطالبه گری بحث تعامل است، چراکه تعامل حل مسئله ایجاد می کند.
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس اظهار کرد: منطقه 17 که به دارالشهدا ملقب است، علاوه بر اینکه منطقه مهمی است اما کم برخوردار است، بنابراین باید بتوانیم تعامل سازنده با جامعه بانوان منطقه به نحو مطلوب داشته باشیم.
قاسم پور با اشاره به مباحث مطرح شده در این نشست، گفت: بیش از 30 سال است که درباره زنان و کودکان بی سرپرست قانون مصوب شده است، در واقع اولین قانون مصوب جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان سرپرست خانوار به سال 1371 برمی گردد. از آن سال تاکنون در برنامه های توسعه ای کشور مسئله زنان سرپرست مهم بوده، چراکه خانواده سرپرست خانوار یک نظام مسائلی دارند که جدی تر از نظام مسائل خانوارهایی است که بدسرپرست هستند.
وی افزود: بنابراین نیازمند یک حمایت هایی هستند که البته این ادبیات در 30 سال گذشته تقویت شده و به یک مسئله ای تحت عنوان ساماندهی یا تقویت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تبدیل شده است. توانمندسازی زنان فقط مربوط به بحث اشتغال زایی نیست و باید به عنوان یک بسته خدماتی شامل اشتغال زایی، خدمات اجتماعی، خدمات تسهیل گری و مشاوره ای باشد تا این مهم اتفاق بیفتد.
نماینده مردم تهران در خانه ملت تصریح کرد: فعلا راجع به بحث اشتغال زایی بحث می کنیم، چراکه اگر به این مسئله توجه نشود، حتما در چرخه معیوبی که الان گرفتار آن هستیم، می افتیم. اشتغال زایی باید ناظر بر بازار باشد تا پایدار بماند، در حالی که در حال حاضر این چرخه برعکس است. الگوهای خوبی در این زمینه وجود دارد به عنوان مثال سازمان بهزیستی الگوهای خودیار و همیار دارد که در بحث توانمندسازی موفق بوده است.
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس اظهار کرد: پرداختن به مسائل اجتماعی در این دوره شهرداری و شورای شهر تهران جدی تر شده که فرصت مناسبی برای شما است. باید بتوان در تعامل سازنده برنامه ای برای منطقه طراحی کرد تا بانوان نقش آفرینی جدی داشته باشند.
در ادامه نشست سوده نجفی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران درباره موضوعات و مسائل مختلف حوزه بانوان بحث و تبادل نظر کردند. همچنین در پایان جلسه از بانوان نخبه منطقه تجلیل شد.
پس از پایان نشست سوده نجفی به همراه شهردار و جمعی از معاونین و مدیران شهری منطقه در بازدیدی چند ساعته از پروژه زیرگذر سواره رو خط راه آهن تهران-اهواز، مجتمع کارآفرینی شهیدان حسنی، مجموعه فرهنگی ورزشی تفریحی شهربانو دیدن کردند و سپس به زیارت امامزاده حسن(ع) و و شهدای آرمیده در این امامزاده جلیل القدر منطقه رفتند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/240920/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

چگونه پیام اینستاگرامی را بخوانیم اما فرستنده متوجه نشود؟

اولین موبایل 200 مگاپیکسلی جهان در راه است

فناوری جدید پهپادی برای شکار ایمن پهپادهای دشمن

برگزاری مراسم «روضه در صحرا» در گلزار شهدای بهشت زهرا(س)/استقرار 20 ون برای انتقال رایگان شهروندان به قطعه شهدا

خبری از خلاقیت در طراحی اپل واچ سری 8 نیست

تیک‌تاک متهم شد

ویژه گیمرها؛ معرفی 10 دسته برتر بازی برای کامپیوتر

برخورد قاطع بازرسی منطقه 4 با ساخت و سازهای غیرمجاز در ایام تعطیل

آمازون تصاویر رسمی گلکسی Z Fold 4 را افشا کرد

سامسونگ گلکسی Z Flip 4 در دستان یک کاربر دیده شد

ربات‌های تریدر چگونه معاملات ارزهای دیجیتال را به صورت خودکار انجام می‌دهند؟

برگزاری آیین‌های سنتی خیمه‌سوزان و تعزیه خوانی در منطقه 13

اپل تولید آیفون 14 را بطور همزمان در هند و چین آغاز می‌کند

زندگی حسینی یعنی صداقت در همه امور

بسته الحاقی Cyber Heist بازی The Ascent معرفی شد

کاردانو از بیت‌کوین و سایر رقبا جلو زد!

آماده‌سازی مصلی تهران به مناسبت برگزاری مراسم شیرخوارگان عاشورایی

توضیحات مدیر حقوقی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص تخلیه مجتمع مسکونی نگین

ادعای جالب توئیتر در پاسخ به ایلان ماسک

مرورگر DuckDuckGo در پی افزایش محافظت در برابر ردیاب‌های مایکروسافت

تردد کامیون در تهران در تاسوعا و عاشورا ممنوع شد/ تمهیدات و توصیه‌های ترافیکی پلیس

تردد آسوده عزاداران به تپه نورالشهدا با اجرای عملیات پخش آسفالت

ویدیوی جدیدی از بازی Hogwarts Legacy منتشر شد

اجرای مراسم تعزیه‌خوانی و بازسازی واقعه عاشورا در جنوب شرق تهران

اهتزاز پرچم عزای حسینی بر فراز بام تهران

سردرگمی سیاستگذاران غربی در پی شرایط پرنوسان بازار نفت

چرا مطالعات 600 صفحه‌ای پلاسکو در کتابخانه خاک می‌خورد؟

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری: مشاغل خانگی یکی از چندین راهکار موجود برای رفع معضل بیکاری است

مدیر کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی خراسان شمالی:حوادث فوتی ناشی از کار به صفر رسید

توسعه حجم مبادلات تجاری ایران و کشورهای آفریقایی در دستور کار است

نویسنده جدیدی به تیم ساخت بازی Beyond Good and Evil 2 پیوست

عدم جابه‌جایی 65 درصد از عرضه در گردش بیت‌کوین طی یک سال گذشته

آیفون‌‌ها در سال 2024 به تراشه‌های 3 نانومتری مجهز می‌شوند

جک هدفون از آیپد خداحافظی می‌کند

اپل برای رفع مشکل صوتی نمایشگر استودیو دیسپلی دست به کار شد

اتوبوس‌های باکیفیت جدید از نیمه دوم سال وارد پایتخت می‌شوند/ اورهال 1400 دستگاه اتوبوس؛ امسال

تعطیلی مجموعه های ورزشی شهرداری در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

پرورش استعدادهای ورزشی شهر با کمک فدراسیون‌ها و آموزش و پرورش/لازم است مدیریت تخصصی واحد در ورزش شهرداری ایجاد شود

تریلر جدید فیفا 23 با محوریت اتمسفر ورزشگاه و مسابقه‌ها

پتنت جدید سونی فناوری بازخورد لمسی را به استیک آنالوگ خواهد آورد

سامسونگ میزان تولید گوشی‌های هوشمند خود را کاهش می‌دهد

بروزرسانی واتساپ با ویژگی های جذاب

یک شخصیت تک تیرانداز ماهر به بازی Apex Legends آمد

گزیده‌های نفتی هفته

هشدار وقوع سیل در تهران/ مردم از رودخانه‌ها فاصله بگیرند

انتشار بخش دوم بسته Booster Course Pass بازی Mario Kart 8 Deluxe

592 هزار اپلیکیشن در فصل دوم 2022 حذف شدند

تلاش توییتر برای احیای Spaces با برخی تغییرات

استقبال شهروندان منطقه 10 از رزمایش اهدای خون

رندرهای تبلیغاتی رسمی گلکسی A23 5G سامسونگ فاش شدند