سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

زور سیل به تهران نرسید شهرداری تهران

زور سیل به تهران نرسید
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - لایروبی بموقع، به‌کارگیری نیروهای خدمات شهری و ارسال تجهیزات و ماشین‌آلات به مناطق مختلف مانع از آبگرفتگی جدی در پایتخت کشور شد.

به گزارش شهر ، با بارندگی‌های اخیر می‌شد انتظار داشت که دارآباد، ولنجک، درکه، دربند، تجریش، سوهانک، شهران، کوهک و خیلی از نقاط دیگر شهر تهران هم شاهد سیلاب‌های عظیم باشند. شاید برخی هم احتمال می‌دادند که در بزرگراه امام‌علی(ع)، شهید صیاد شیرازی، یادگار امام(ره)، شهید باکری و... سیل به‌راه بیفتد، اما ‌چنین نشد؛ علت به شبکه‌های جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی، لایروبی‌های بموقع، استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات مخصوص، همچون ماشین‌های جنتکس (دستگاه‌های لایروبی کانال‌ها و مسیل‌ها که آذرماه سال گذشته برای نخستین‌بار وارد چرخه خدمات‌شهری شدند) و تلاش هزاران نیرو و کارگر برای بازکردن مسیر نهرها و کانال‌ها برمی‌گردد.
البته که تکمیل شبکه هدایت آب‌های سطحی نیاز به همکاری دیگر نهادهای مرتبط با شهرداری تهران هم دارد اما با وجود بارندگی شدید تابستانی، در پایتخت به جز چند نقطه، آبگرفتگی خاصی رخ نداد.
روددره‌ها و مسیل‌هایی مثل درکه، دربند، ولنجک، باختر، محدوده متروی صادقیه، کن در محدوده بوستان جوانمردان، فرحزاد، نهج‌البلاغه و دارآباد همگی در این چند روز اگرچه جریان پرفشار آب داشتند، اما هیچ‌گاه معبرهای اطراف‌شان سیلابی نشدند.
نکته اینجاست‌که با توجه به اینکه هواشناسی پیش‌بینی بارندگی تا امروز، دوشنبه‌ را کرده است، شهرداری تهران همچنان در حالت آماده‌باش قرار دارد. به‌گفته مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران، هم‌اکنون تمامی عوامل در مناطق و نواحی شهرداری مشغول فعالیت هستند. اصغر عطایی درباره وضعیت سطح شهر تهران در روزهای بارانی مردادماه، گفت: «آبگرفتگی اساسی منجر به سیل و خطراتی که ایمنی انسان‌ها را تهدید کند، در سطح شهر تهران نداشته‌ایم. تمامی مسیل‌ها و کانال‌های اساسی شهر باز و روان هستند و با توجه به استمرار بارش باران، فقط رواناب‌ها در سطح شهر جاری شده‌اند.» 
او اما در بیشتر از 15منطقه گشت‌زنی کرده تا شخصا وضعیت مسیل‌ها و کانال‌های سطح شهر را مشاهده کند: «طی این مدت هیچ نقطه‌ای از شهر دچار آبگرفتگی اساسی که منجر به مسدودشدن معابر شده باشد، نداشته‌ایم.» اگرچه استمرار در بارندگی اواسط فصل تابستان به امامزاده داوود(ع)، فیروزکوه و... آسیب جانی و مالی زده است،اما در سطح شهر تهران مشکل بزرگی نبوده است. مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: «آبگرفتگی‌هایی که در شب‌های گذشته در سطح شهر ایجاد شد، معمولا به‌علت مسدودشدن راه خروج آب توسط ضایعات و زباله است. تمامی عوامل (به جز عوامل ثابت) در حال گشت‌زنی بودند تا درصورت مشاهده آبگرفتگی، آن را در عرض چند دقیقه رفع کنند.»
در این بین، شهرداری منطقه یک با بسیج کلیه نیروهای اجرایی، تمامی مسیرهای کوهنوردی و تفرجگاهی را مسدود و رستوران‌های حاشیه رودخانه‌ها را به‌منظور تأمین امنیت جانی شهروندان تعطیل کرد. همچنین بوستان‌های کوهپایه‌ای محدوده منطقه همچون جمشیدیه، تندرستی، گلابدره و... تا پایان بارش‌ها تعطیل شد تا از خطرات احتمالی سیل جلوگیری شود.
اقداماتی برای پیشگیری
شهرداری تهران بعد از شروع بارندگی‌ها برای جلوگیری از وقوع سیل در شهر تهران اقداماتی را انجام داد؛ چنان‌که در اطراف ایستگاه‌های اتوبوس و BRT کیسه‌های شن چیده شد. همچنین تهمیداتی برای ورودی ایستگاه‌های مترو درنظر گرفته شد. عطایی، مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در این رابطه گفت: «البته در معابر پرازدحام‌تر شهر و نقاطی که به‌نظر می‌رسد از حجم تردد بالاتری برخوردار است، عوامل ثابت مستقر شده‌اند تا به محض مشاهده و اطلاع از آبگرفتگی، بلافاصله آن را رفع کنند.» با این حال، خدمات شهری شهرداری‌های مناطق 22گانه فعالیت خود را از ساعات آغازین بارش باران در سطح شهر شروع کردند. این روند همچنان ادامه دارد و روز گذشته در بزرگراه فتح، محدوده ایران خودرو در منطقه21 دچار آبگرفتگی شده بود؛ به‌همین جهت، معاونت خدمات شهری این منطقه از سازمان مدیریت پسماند شهر تهران درخواست خودروی لایروبی کرد. بدین‌ترتیب، یک خودروی جنتکس بزرگراهی که به غیر از راننده، 3‌اپراتور در آن حضور داشتند، به این محدوده اعزام شد تا این مشکل را برطرف کنند.
امید آقایی، معاون خدمات شهری و امور خودرویی سازمان پسماند شهر تهران درباره چگونگی همکاری این سازمان با شهرداری‌های مناطق گفت: «سازمان مدیریت پسماند به‌عنوان پشتیبان 22منطقه شهر تهران در امور آبگرفتگی‌های ناشی از بارش باران فعالیت می‌کند. درواقع سازمان مدیریت پسماند فعالیت اجرایی نمی‌کند ولی به محض اینکه معاونت خدمات شهری مناطق 22گانه درخواستی از سازمان پسماند داشته باشند، این سازمان تجهیزات لازم را در اختیار مناطق قرار می‌دهد. کلیه دستورالعمل‌ها از سوی خدمات شهری مناطق 22گانه به سازمان مدیریت پسماند ابلاغ می‌شود و تجهیزات و ماشین‌آلات سازمان پسماند به فراخور درخواست آنها به مناطق اعزام می‌شود.»
با اینکه بارش باران در یکی، دو روز گذشته کاهش داشته، اما در مناطق 2، 6، 11، 14، 18 و 21 آمادگی کامل وجود دارد؛ چنان‌که این مناطق برای رفع آبگرفتگی علاوه بر نیروهای خدماتی به تجهیزات و ماشین‌آلات لایروبی مجهز شده اند. آقایی در این رابطه عنوان کرد: «مثلا کانال آریافتح در بزرگراه جلال آل‌احمد دچار آبگرفتگی شده بود و وقتی از سازمان مدیریت پسماند یک دستگاه خودروی لایروبی به این محل اعزام شد، تقریبا از آنجا 22 بار رسوبات خارج شد. خوشبختانه هر بار که خودروهای لایروب به مناطق مختلف اعزام شده‌اند، با کمک خدمات شهری مناطق معضل آبگرفتگی برطرف شده است.»
او تأکید کرد: «از بامداد پنجشنبه کلیه ناوگان خدمات شهری به حالت آماده‌باش درآمده‌اند و به‌طور شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند تا از احتمال سیل و آبگرفتگی در سطح شهر تهران جلوگیری کنند.» همچنین حسین نظری، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران درباره آماده‌باش شهرداری در روزهای اخیر گفت: «نیروهای مناطق 22گانه شهرداری، معاونت‌های خدمات شهری و حمل‌ونقل و ترافیک، سازمان‌های پیشگیری و مدیریت بحران، آتش‌نشانی، پارک‌ها و فضای سبز اقدامات لازم جهت امدادرسانی، ایمنی محیط، اسکان سیل‌زدگان و جست‌وجوی مفقودان را در دستور کار دارند و همچنان مشغول خدمات‌رسانی هستند.»
رفع آبگرفتگی در 2روز گذشته با خودروهای لایروبی
8مرداد
خیابان امام خمینی(ره)، نبش خیابان شیخ هادی در منطقه11
تونل امیرکبیر، خیابان ری در ناحیه یک منطقه14
بزرگراه آزادگان در محدوده منطقه18
بزرگراه جلال آل‌احمد، کانال مسیل‌های آریافتح در منطقه2
9مرداد
بزرگراه فتح در منطقه21

سیاست و بازاریابی


منبع: همشهری
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/241108/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

چگونه پیام اینستاگرامی را بخوانیم اما فرستنده متوجه نشود؟

اولین موبایل 200 مگاپیکسلی جهان در راه است

فناوری جدید پهپادی برای شکار ایمن پهپادهای دشمن

برگزاری مراسم «روضه در صحرا» در گلزار شهدای بهشت زهرا(س)/استقرار 20 ون برای انتقال رایگان شهروندان به قطعه شهدا

خبری از خلاقیت در طراحی اپل واچ سری 8 نیست

تیک‌تاک متهم شد

ویژه گیمرها؛ معرفی 10 دسته برتر بازی برای کامپیوتر

برخورد قاطع بازرسی منطقه 4 با ساخت و سازهای غیرمجاز در ایام تعطیل

آمازون تصاویر رسمی گلکسی Z Fold 4 را افشا کرد

سامسونگ گلکسی Z Flip 4 در دستان یک کاربر دیده شد

ربات‌های تریدر چگونه معاملات ارزهای دیجیتال را به صورت خودکار انجام می‌دهند؟

برگزاری آیین‌های سنتی خیمه‌سوزان و تعزیه خوانی در منطقه 13

اپل تولید آیفون 14 را بطور همزمان در هند و چین آغاز می‌کند

زندگی حسینی یعنی صداقت در همه امور

بسته الحاقی Cyber Heist بازی The Ascent معرفی شد

کاردانو از بیت‌کوین و سایر رقبا جلو زد!

آماده‌سازی مصلی تهران به مناسبت برگزاری مراسم شیرخوارگان عاشورایی

توضیحات مدیر حقوقی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص تخلیه مجتمع مسکونی نگین

ادعای جالب توئیتر در پاسخ به ایلان ماسک

مرورگر DuckDuckGo در پی افزایش محافظت در برابر ردیاب‌های مایکروسافت

تردد کامیون در تهران در تاسوعا و عاشورا ممنوع شد/ تمهیدات و توصیه‌های ترافیکی پلیس

تردد آسوده عزاداران به تپه نورالشهدا با اجرای عملیات پخش آسفالت

ویدیوی جدیدی از بازی Hogwarts Legacy منتشر شد

اجرای مراسم تعزیه‌خوانی و بازسازی واقعه عاشورا در جنوب شرق تهران

اهتزاز پرچم عزای حسینی بر فراز بام تهران

سردرگمی سیاستگذاران غربی در پی شرایط پرنوسان بازار نفت

چرا مطالعات 600 صفحه‌ای پلاسکو در کتابخانه خاک می‌خورد؟

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری: مشاغل خانگی یکی از چندین راهکار موجود برای رفع معضل بیکاری است

مدیر کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی خراسان شمالی:حوادث فوتی ناشی از کار به صفر رسید

توسعه حجم مبادلات تجاری ایران و کشورهای آفریقایی در دستور کار است

نویسنده جدیدی به تیم ساخت بازی Beyond Good and Evil 2 پیوست

عدم جابه‌جایی 65 درصد از عرضه در گردش بیت‌کوین طی یک سال گذشته

آیفون‌‌ها در سال 2024 به تراشه‌های 3 نانومتری مجهز می‌شوند

جک هدفون از آیپد خداحافظی می‌کند

اپل برای رفع مشکل صوتی نمایشگر استودیو دیسپلی دست به کار شد

اتوبوس‌های باکیفیت جدید از نیمه دوم سال وارد پایتخت می‌شوند/ اورهال 1400 دستگاه اتوبوس؛ امسال

تعطیلی مجموعه های ورزشی شهرداری در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

پرورش استعدادهای ورزشی شهر با کمک فدراسیون‌ها و آموزش و پرورش/لازم است مدیریت تخصصی واحد در ورزش شهرداری ایجاد شود

تریلر جدید فیفا 23 با محوریت اتمسفر ورزشگاه و مسابقه‌ها

پتنت جدید سونی فناوری بازخورد لمسی را به استیک آنالوگ خواهد آورد

سامسونگ میزان تولید گوشی‌های هوشمند خود را کاهش می‌دهد

بروزرسانی واتساپ با ویژگی های جذاب

یک شخصیت تک تیرانداز ماهر به بازی Apex Legends آمد

گزیده‌های نفتی هفته

هشدار وقوع سیل در تهران/ مردم از رودخانه‌ها فاصله بگیرند

انتشار بخش دوم بسته Booster Course Pass بازی Mario Kart 8 Deluxe

592 هزار اپلیکیشن در فصل دوم 2022 حذف شدند

تلاش توییتر برای احیای Spaces با برخی تغییرات

استقبال شهروندان منطقه 10 از رزمایش اهدای خون

رندرهای تبلیغاتی رسمی گلکسی A23 5G سامسونگ فاش شدند