سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

آخر هفته چی بازی کنیم؟ نکات خواندني

آخر هفته چی بازی کنیم؟
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - زومجی / به‌ رسم همیشگی آخر هفته‌ها، این هفته هم دو بازی معرفی خواهیم کرد؛ یک بازی از یکی از مشهورترین مجموعه‌های سبک نقش آفرینی و یک اثر مستقل شدیدا سرگرم‌کننده. پس بدون توضیحات بیشتر، سراغ بازی‌ها برویم:

سیاست و بازاریابی


بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion
چندی پیش نسخه مخصوص دهمین سالگرد عرضه اسکایریم منتشر شد؛ بازی که قطعا خیلی‌هایمان تا امروز آن را به‌لطف انتشار نسخه‌های متعدد روی پلتفرم‌های مختلف تجربه کرده‌ایم و غرق جهان پرجزییاتش شده‌ایم. همین اتفاق، بهانه‌ای شد تا سری به این مجموعه نقش آفرینی محبوب بزنیم و با یک نسخه برگشت به عقب، سراغ The Elder Scrolls IV: Oblivion برویم که هنوز هم ارزش تجربه بسیار زیادی دارد.
Oblivion نسخه پیش از اسکایریم و پس از Morrowind در مجموعه الدر اسکرولز به‌حساب می‌آید که در سال 2006 منتشر شد. بتسدا کار روی ساخت این نسخه را دقیقا پس از عرضه Morrowind آغاز کرد و هدف، ارائه تجربه‌ای به‌مراتب کامل‌تر با جزییات بیشتر بود. کِن رولستون، طراح ارشد نسخه قبلی، این بار هم وظیفه هدایت تیم توسعه بازی را برعهده داشت و در ماه‌های آخر سال 2004 بود که اولین‌بار Oblivion رسما رونمایی شد. بتسدا از همان ابتدا، تصمیم داشت تا در نسخه جدید الدر اسکرولز، جهانی پویاتر داشته باشد، کاراکتر‌هایی طبیعی‌تر خلق کند و داستان و مأموریت‌های بازی را هم در سطحی بالاتر ارائه کند. یکی از انتقاد‌هایی که نسبت به Morrowind می‌شد، بی‌روح و شدیدا ساده بودن NPC‌های بازی بود و به همین دلیل بتسدا برای Oblivion، سراغ یک تکنولوژی جدید هوش مصنوعی به نام Radiant AI رفت که توسط خود شرکت و برای ارائه کاراکتر‌هایی با رفتار‌های واقع‌گرایانه‌تر، خلق شده بود.
مسئله بعدی، تمرکز زیاد روی ارائه فیزیک بهتر در بازی با بهره بردن از تکنولوژی Havok و همینطور جزییات گرافیکی چشم‌نوارتز بود که خب به‌وضوح می‌توان پیشرفت بازی را در این زمینه‌ها نسبت به نسخه قبلی مشاهده کرد. نتیجه همه این‌ها، رشد کاملا ملموس بازی از حیث فنی و بصری در همه جنبه‌ها بود که باعث شد تا Oblivion، یک تجربه نقش آفرینی جهان‌باز عظیم و پرجزییات باشد که در زمان خودش حسابی سروصدا به پا کرد و موفق به کسب نمره متای 94 شد و هنوز هم پس از گذشت این همه سال، ارزش تجربه واقعا بالایی دارد.

سیاست و بازاریابی


با اینکه Oblivion از نظر داستانی دنباله نسخه خاصی از مجموعه نیست، ولی در تایم‌لاین کلی الدر اسکرولز، وقایع بازی 6 سال پس از اتفاقات نسخه قبلی آغاز می‌شوند و در منطقه‌ای به نام Cyrodiil جریان دارند. شخصیت اصلی بازی، در ابتدا در یک زندان گرفتار شده اما خیلی زود و در پی اتفاقاتی، از این مکان رهایی پیدا می‌کند و درحالی‌که پادشاه کشته شده، وظیفه سنگینی بر دوش او گذاشته می‌شود. مرگ پادشاه و نبود وارثی برای تاج و تخت او، باعث شده تا دروازه‌هایی به آبلیویون باز شود موجودات اهریمنی روانه سرزمین Cyrodiil شوند. بازیکنان باید به‌دنبال منشا این اتفاق و بعد هم راه‌حل آن باشند که برای جلوگیری از اسپویل، خیلی وارد جزییات داستان نمی‌شویم؛ البته قطعا می‌دانید که مثل دیگر نسخه‌های الدر اسکرولز، در Oblivion هم با اثری جهان‌باز طرف هستیم و محدودیتی از حیث ترتیب انجام دادن مأموریت‌ها نخواهید داشت و مثلا می‌توانید برای مدتی کلا بی‌خیال خط اصلی داستان شده و در جهان بازی مشغول ماجراجویی خودتان شوید.
انصافا هم بازی جهان بزرگ و برای زمان خودش پرجزییاتی با شخصیت‌های مختلف دارد که در گوشه و کنار آن، اتفاقات جالبی انتظار شما را می‌کشند. همچنین جنبه‌های نقش آفرینی بازی هم در سطح مناسبی هستند و می‌توانید کاراکترتان را به شکلی که مناسب سلیقه بازی‌تان است ارتقا بدهید یا به مرور با به‌دست آوردن آیتم‌های جدید، شخصیت خودتان را با مجهز کردن به آن‌ها، قوی‌تر به نبرد با دشمنان بفرستید.
به‌طور کلی، در اینکه الدر اسکرولز یکی از بزرگ‌ترین مجموعه بازی‌های نقش آفرینی است شکی نیست و در این مجموعه هم Oblivion یکی از بهترین‌ها به‌حساب می‌آید؛ پس اگر به هر دلیلی تا امروز فرصت تجربه این بازی را نداشتید، مطمئن باشید که می‌تواند برای یک مدت بسیار طولانی حسابی شما را سرگرم نگه دارد.

سیاست و بازاریابی


بازی SteamWorld Dig 2
در ماه آذر، شاهد انتشار بازی The Gunk از استودیو Image & Form خواهیم بود. به همین دلیل هم تصمیم گرفتم تا دومین بازی این هفته را به یکی دیگر از آثار مستقل این استودیو به نام SteamWorld Dig 2 اختصاص بدهم. در کل، استودیو مذکور بیشتر با همین سری استیم‌ورلد مشهور شد و SteamWorld Dig 2 هم قطعا یکی از بهترین بازی‌ها در این مجموعه به‌حساب می‌آید که اولین‌بار، سال 2017 منتشر شد.
SteamWorld Dig 2 دنباله‌ای مستقیم برای بازی SteamWorld Dig است که خب پیشرفت زیادی نسبت به آن بازی کرده ولی اگر علاقه داشتید، می‌توانید نسخه اول را هم برای درک بهتر داستان تجربه کنید. در SteamWorld Dig 2، با شخصیتی به نام دوروتی همراه می‌شویم که به‌دنبال راستی، کاراکتر اصلی نسخه قبلی می‌گردد. در پی غیب شدن راستی، شایعه‌های زیادی در مورد او به‌وجود آمده و برخی می‌گویند که این کاراکتر، تبدیل به موجودی پلید و خطرناک شده و برخی هم شایعه‌های عجیب دیگری را مطرح می‌کنند.
دوروتی برای پی بردن به حقیقت، راهی شهر معدنی ال ماکینو می‌شود؛ شهری که در آن گفته می‌شود که یک سری ماشین عظیم در زیرِ زمین، باعث زمین لرزه‌های وحشتناکی می‌شوند و همین مسئله، دوروتی را راهی سفری با هدف ازبین‌بردن این ماشین‌ها و در عین حال پیدا کردن نشانه‌هایی از راستی می‌کند. داستان بازی هرچند خیلی پیچیده نیست، ولی برای یک اثر مستقل در سبک اکشن پلتفرمر دو‌بعدی، اتفاقات جالب و غیرمنتظره هم کم ندارد. بااین‌حال جذابیت اصلی بازی، نه در داستان آن که بیشتر در گیم‌پلی اعتیادآور و ارزشمندی است که ارائه می‌کند.

سیاست و بازاریابی


در SteamWorld Dig 2 شما باید با ازبین‌بردن موانع مختلف، مسیر خودتان را در محیط‌های متنوع بازی پیدا کنید که البته عاری از تهدید و خطر هم نیستند و شما هم برای روبه‌رو شدن با آن‌ها، دست‌ خالی نیستید. به مرور زمان قابلیت‌ها و سلاح‌های مختلفی به‌دست خواهید آورد که هم می‌توان ازطریق آن‌ها، مسیر را برای رسیدن به مناطق جدید باز کرد و هم اینکه دربرابر دشمنان بی‌دفاع نبود. همچنین با گشت‌و‌گذار در محیط‌های بازی، آیتم‌های مختلفی هم به‌دست می‌آورید که می‌توان با فروش آن‌ها، پول به‌دست آورد و به‌ارتقای قابلیت‌ها و تجهیزات پرداخت. همه این‌ها، گیم‌پلی پرجزییات و جالبی را برای این اثر اکشن پلتفرمر دوبعدی خلق کرده‌اند.
همچنین نباید فراموش کنیم که SteamWorld Dig 2 از نظر بصری هم بسیار چشم‌نواز است و فضای دوبعدی آن با دقت و تنوع بسیار بالایی طراحی شده است. در کل اگر طرفدار سبک پلتفرمر هستید، قطعا لذت زیادی از بازی کردن SteamWorld Dig 2 خواهید برد که نمره متای آن هم 88 است.
شما می‌توانید نظرات خود را در مورد بازی‌های معرفی‌شده با ما و سایر کاربران به‌ اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/223109/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

رونمایی از سامانه "آی بی تریدر" در نمایشگاه کیش اینوکس 2021

آغاز به کار سومین جشنواره ملی عکس کیش با شعار ایران، از خزر تا خلیج فارس

کوالکام از پردازنده 4 نانومتری نسل اول اسنپدراگون 8 رونمایی کرد

معضل تولید موتور رپتور استارشیپ، ممکن است اسپیس ایکس را به ورطه ورشکستگی بکشاند

خرید لوازم تحریر فانتزی از فروشگاه بایلی شاپ

تصاویر زنده پنل پشتی گلکسی A13 4G از دوربین چهارگانه آن پرده برداشت

نسل سوم آیفون SE احتمالا سه‌ماهه نخست 2022 رونمایی خواهد شد

همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات برای توسعه شبکه ملی اطلاعات

ویندوز 11 در تقریبا 10 درصد از کامپیوتر‌ها نصب شده است

ایلان ماسک با Cyberwhistle پنجاه دلاری تسلا، اپل را دست انداخت

استفاده متفاوت از اصل طرد پاولی؛ راهکار فیزیک‌دانان برای جلوگیری از پراکندگی نور در اتم‌ها

به لطف سامسونگ، گوشی‌های تاشو قوی‌ترین سه ماهه مالی خود را تجربه کردند

گروهی از حقوق‌دان‌ها ایرادات طرح صیانت از کاربران را منتشر کردند

اسنپ: 40هزار ساعت آموزش آنلاین رایگان برای افراد دارای معلولیت فراهم شده

سازمان نصر: اجباری شدن اینماد برخلاف مصوبات مجلس است

قدرتمندترین کامپیوتر کوانتومی در دستان یک استارتاپ؛ «قارچ‌خور» کیوبیتی!

Steam Deck بازی انحصاری نخواهد داشت

برخی کابران مک‌بوک پرو 16 اینچی از باگی در کانکتو مگ‌سیف خبر می‌دهند

عرضه‌ی آپدیت اندروید 11 برای نوکیا 9 Pure View منتفی شد

در باغ کتاب تهران فیلم سینمایی ببینید، نوکیا هدیه بگیرید

استارلینک سرویس اینترنت خود را برای استفاده در هواپیما‌ آزمایش می‌کند

سامسونگ دو خط‌تولید بزرگ LCD را برای تولید OLED تبدیل می‌کند

6 قابلیت مهم پردازنده اسنپدراگون 8 نسل یک

برنامه اساسی سامسونگ برای افزایش سهم بازار گوشی‌های هوشمند خود در سال 2022

بیش از 22 هزار معلول تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند

در همایش بزرگداشت هفته معلولان در ایلام عنوان شد: 140هزار کودک زیر پوشش غربالگری بینایی قرار می گیرند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین: نظارت بر واحدهای صنعتی پر خطر قزوین تشدید می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: شمار کارگران دارای حقوق معوق استان مرکزی 65 درصد کاهش یافت

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر: مدال طلای نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت به یک بوشهری رسید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: تعاون بهترین شیوه اقتصاد اسلامی و مقاومتی است

وبینار دستمزد کارگری "رویکردها و چالش‌ها" برگزار می‌شود

قادری: پژوهش، مقدمه تحول سازمانی است/شریعت: احیای مجدد شـورای پـژوهش وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در دستور کار قرار دارد

معاون امور تعاون : نقش‌آفرینی بخش تعاون، در اقتصاد کشور کلیدی است

اقدامات وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در حوزه روابط کار تشریح شد: کاهش 12 درصدی تعداد بنگاه های مشکل دار / رشد 12.3 درصدی طرح های طبقه بندی مشاغل

کریمی بیرانوند: ایجاد حدود 14هزار شغل تا پایان امسال در دستور کار قرار دارد

سافایر از کارت گرافیک اکسترنال Radeon RX 6600 XT رونمایی کرد

پای استرالیا روی دم غول‌های فناوری

بوندس‌لیگا وارد بازار ‌NFTها شد

چگونه در واتس‌اپ بدون ذخیره شماره مخاطب چت کنیم؟

پوتین ارزهای دیجیتال را بی‌پشتوانه و پرریسک خواند

خرج 2.5 میلیارد دلاری برای واردات گوشی موبایل

حقایقی از نور آبی صفحه نمایش و تاثیر آن بر چشم

امارات اولین عرضه کننده تمبرهای NFT در خاورمیانه می‌شود

سهام‌داران مایکروسافت خواستار گزارش درباره آزار جنسی کارکنان

اگر گوشیمان گم شد چه کار کنیم؟

تکیه Mario Kart 8 Deluxe بر صدر جدول فروش هفتگی بازی‌های انگلستان

تراشه پرچمدار اسنپدراگون 8 نسل 1 رسما معرفی شد

انتشار بی اجازه عکس دیگران در توییتر ممنوع شد

کابران مک‌بوک پرو 16 اینچی از باگی در اتصال مگ‌سیف خبر می‌دهند

مشخصات کلیدی گوشی‌های سری ردمی نوت 11 برای بازار جهانی فاش شد