سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

نقدها و نمرات کال آو دیوتی مدرن وارفر 3 منتشر شد؛ یک فاجعه‌ کامل نکات خواندني

نقدها و نمرات کال آو دیوتی مدرن وارفر 3 منتشر شد؛ یک فاجعه‌ کامل
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - مجله دیجی کالا / مجموعه کال آو دیوتی (Call of Duty) سابقه بسیار زیادی در دنیای گیمینگ دارد. به حدی که می‌توان گفت این مجموعه سبک تیراندازی اول شخص نظامی را به شهرت رساند و به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد. شرکت ناشر این مجموعه یعنی اکتیویژن (Activision) حدود 20 سال است که با شرکت‌های مختلف در ساخت این مجموعه همکاری کرده و عناوین مختلفی را تولید کرده است.
از سال 2019 بود که شرکت اکتیویژن تصمیم گرفت یک روند جدید را در مجموعه کال آو دیوتی آغاز کند. به این شکل که این شرکت تصمیم گرفت عناوین قدیمی این مجموعه را به طور کامل بازسازی کرده و یک سری جدید ولی با همان نام را شروع کند. این شرکت این روند جدید را با مجموعه مدرن وارفر (Modern Warfare) آغاز کرد و تا الان روند بسیار خوبی داشت.
کال آو دیوتی مدرن وارفر 1 و مدرن وارفر 2 هر دو بازی‌های بسیار خوبی بودند که توانستند امتیازهای خوبی هم دریافت کنند. حال نوبت به شماره 3 رسیده است. طبق چیزی که انتظار می‌رفت شماره 3 نیز باید امتیاز بسیار خوبی دریافت می‌کرد ولی اینگونه نیست. کال آو دیوتی مدرن وارفر 3 نه تنها امتیازات خوبی دریافت نکرد بلکه اصلاً نتوانست توجه منتقدین را به خود جلب کند و امتیاز بسیار بدی دریافت کرد.
بازی‌های کال آو دیوتی همیشه امتیاز بالایی نداشتند. با این حال بازی‌های اصلی این مجموعه هرگز به امتیاز زیر 70 نرسید و در نتیجه این امتیاز عجیب کال آو دیوتی مدرن وارفر 3 باعث تعجب افراد بسیار زیادی شد. تنها عنوان کال آو دیوتی که میانگین نمرات ضعیف‌تری دارد، نسخه‌ی فرعی Call of Duty: Black Ops Declassified است که برای کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا عرضه شده بود. طبق چیزی که گفته شده بازی مدرن وارفر 3 مشکلات بسیار زیادی از جمله تکراری بودن گیم‌پلی دارد که باعث می‌شود اکتیویژن بیشتر به روند عرضه سالیانه این بازی توجه کند.
مدرن وارفر 3 از سایت متاکریتیک (Metacritic) امتیاز 56 و از سایت اپن کریتیک (Open Critic) امتیاز 58 را دریافت کرد. این امتیاز برای یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تاریخ گیمینگ اصلاً جالب نبوده و از طرفی با توجه به وضعیت حال حاضر اکتیویژن و خریداری شدن رسمی توسط مایکروسافت کمی عجیب است. حال با خلاصه نقد و نمرات بازی کال او دیوتی مدرن وارفر 3 با ما همراه باشید.

سیاست و بازاریابی


خلاصه نقد و نمرات بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر 3
Guardian – امتیاز 80 از 100
بررسی کال آو دیوتی‌های جدید مثل بررسی یک شهربازی جنگی است. به همین دلیل نمی‌توان به آن امتیاز چندان زیادی داد. مثلاً بخش‌هایی از بازی مثل رولر کوستر است و بسیار جذاب است. از طرفی بخش‌هایی از بازی هم مثل چرخ و فلک بوده و بسیار حوصله سربر است. در نتیجه نمی‌توان به این بازی یک تجربه بسیار خوب گفت. نکته اصلی اینجاست که بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر 3 به حدی گسترده شده که هر فردی با سلیقه خاص خود می‌تواند در آن جذابیتی پیدا کند. نکته اصلی اینجاست که تبدیل کردن یک بازی سالانه به تجربه ثابت و قوی آنلاین کار دشواری است که باید طراحان این بازی را برای این کار تشویق کرد.
بازار
NME – امتیاز 6 از 10
کال آو دیوتی مدرن وارفر 2 یک ترکیب از لحظات خوب و بسیار بد مجموعه کال آو دیوتی است. چیزی که این بازی را نجات می‌دهد بخش آنلاین است. به دلیل اینکه اکثر افراد به همین دلیل به سمت مجموعه کال آو دیوتی می‌آیند. بازگشت نقشه‌های بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر 2 به این بازی به جذابیت آن افزوده است. با این حال اگر شما از قسمت آنلاین آن خارج شوید، برای شما این سؤال پیش می‌آید که مدرن وارفر 3 چرا یک بازی با قیمت 70 دلاری است!
Destructoid – امتیاز 60 از 100
مدرن وارفر 3 برای شما این سؤال را ایجاد خواهد کرد که آیا باید این حالت سالانه کال آو دیوتی ادامه پیدا بکند یا نه. اکثر بازی تجربه تکراری را به کاربران ارائه داده و بخش داستانی این بازی به شدت ضعیف و فراموش شدنی است. بخشی از بازی که می‌تواند کمی جذابیت داشته باشد، قسمت آنلاین این بازی با نقشه‌های جدید است که می‌تواند توجه کاربران را به خود جلب بکند. نکته اینجاست که برای داشتن یک تجربه خوب کاربر باید خود را غرق بازی بکند تا تغییرات را متوجه شود. به طور کلی این بازی از لحاظ گیم‌پلی پیشرفت خوبی داشته و در حالت‌های Zombies و Ground War پیشرفت خوبی داشته ولی ارزش پرداخت هزینه یک بازی کامل را ندارد.
Pocket-lint – امتیاز 6 از 10
بازی مدرن وارفر 3 از جنبه‌هایی بسیار ناامید کننده است. نکته اینجاست که گیم‌پلی اصلی بازی مانند چیزی که در سال‌های اخیر بوده بسیار خوب است ولی بخش‌های دیگر چندان جالب نیستند. قسمت داستانی بازی به شدت ضعیف بوده و بخش آنلاین آن نیز مانند همیشه تکراری است. بخش Zombies چیزی است که تجربه کال آو دیوتی مدرن وارفر 3 را تا حدی جالب می‌کند.
Atomix – امتیاز 5 از 10
مدرن وارفر 3 یکی از بدترین بازی‌های سال 2023 است. این بازی اثبات می‌کند که شرکت اکتیویژن باید یک استراحت طولانی به این مجموعه بدهد تا محبوبیت خود را دوباره بدست بیاورد. واقعاً ناراحت کننده است که یکی از بهترین مجموعه‌های تاریخ گیمینگ اینگونه در حال ادامه روند خود است.
Game Informer – امتیاز 5 از 10
کال آو دیوتی امسال در اصل یک بسته الحاقی است که در ظاهر یک بازی کامل عرضه شده است. این بازی نه تنها یک دنباله نیست بلکه اصلاً کیفیت بالایی ندارد. واقعاً ناراحت کننده است که اکتیویژن تصمیم گرفته 20 سالگی این مجموعه را به این شکل عرضه کند.
Playstation Universe – امتیاز 5 از 10
بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر 3 یک نقطه بسیار پایین برای این مجموعه است. بخش چند نفره بازی تا حدی خوب است ولی نمی‌تواند ضعف بخش داستانی و تک نفره بازی را جبران کند. از طرفی بخش زامبی هم جذابیت چندانی ندارد و در نتیجه تجربه چندان جالبی را به کاربر ارائه نمی‌دهد. این مجموعه نیاز دارد که از حالت سالانه خارج شود و کمی خلاقیت وارد آن شود تا اعتبار خود را در میان گیمرها از دست ندهد.
VGC – امتیاز 4 از 10
اگر یک بازی کال آو دیوتی با این کیفیت یک دهه پیش عرضه می‌شد، مشکل آن به این بزرگی نبود. بحث اینجاست که این مجموعه سابقه بسیار زیادی در دنیای گیمینگ دارد و عرضه یک بازی با این کیفیت باعث می‌شود که بررسی ادامه روند این مجموعه الزامی شود.
Push Square – امتیاز 4 از 10
مدیران بخش اقتصاری اکتیویژن اعلام کردند که هر سال نیاز به یک بازی کال آو دیوتی دارند و نتیجه آن عرضه مدرن وارفر 3 شد. مدرن وارفر 3 بعد از سال‌ها بالاخره نشان داد که رویه عرضه سالیانه این مجموعه کار اشتباهی است. محتوای بازی اصلاً چیز خاصی نیست و حالت یک بسته الحاقی دارد. این بازی لایق اینکه نام کال آو دیوتی را در سال 2023 داشته باشد نیست و در نتیجه این مجموعه واقعاً نیاز به یک بازسازی کامل دارد.
IGN – امتیاز 4 از 10
بخش داستانی بازی مدرن وارفر 3 بزرگ‌ترین گناه ممکن را در سبک اکشن انجام می‌دهد. اینکه خسته‌کننده است. چیزی که شما انتظار داشتید یک ماجراجویی بسیار خاص و لذت‌بخش باشد، تبدیل به یک ماجرای خسته‌کننده شده که خود را به زور به راه 15 ساله خود متصل می‌کند. این بازی یک بازسازی بسیار ضعیف از گذشته است و داستان آن به شدت ضعیف است. این بازی در تلاش است تا مأموریت‌ها و سبک جدید بازی را به این مجموعه معرفی کند ولی به جای آن به شدت ناامید‌کننده عمل می‌کند. درست است که گیم‌پلی و مبارزات در این بازی همچنان بسیار قدرتمند است اما این موارد چیزی نیست که مجموعه کال آو دیوتی نیاز به آن داشته باشد.
سایر نمرات بازی کال آو دیوتی مدرن وارفر 3
MGG – امتیاز 8 از 10
Everyeye.it – امتیاز 7 از 10
Daily Star – امتیاز 7 از 10
CGMagazine – امتیاز 7 از 10
Noisy Pixels – امتیاز 65 از 100
Checkpoint Gaming – امتیاز 6 از 10
Inven – امتیاز 55 از 100
Digital Trends – امتیاز 5 از 10
Playsense – امتیاز 5 از 10
Shacknews – امتیاز 5 از 10
Gamespot – امتیاز 5 از 10

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/722363/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تنها با تکرار یک کلمه می‌توان ChatGPT را هک کرد!

این گزارش ترسناک از کلاهبرداری اینترنتی فوق‌العاده بزرگ خبر می‌دهد

فرزندان شهدا بهترین مروجان فرهنگ ایثار هستند

قاتل پرچمدار نه، وان پلاس 12 پرچمداری قاتل است

مسابقه هیجان‌انگیز بوکس انسان با ربات

پرونده بیش از 2هزار متقاضی در کمیسیون احراز جانبازی شهرستان‌های تهران بررسی شد

گوشی میان رده جدید هواوی در دنیای واقعی رؤیت شد

گرم ترین سال ثبت شده توسط ناسا

فناوری جدید سامسونگ و گوگل؛ رقیبی برای دالبی اتموس در راه است

برنامه/ از باتری موبایل خود محافظت کنید

اپل واچ سری 9 از پردازنده اصلاح‌شده آیفون 15 استفاده می‌کند

سامسونگ و گوگل همچنان در زمینه آپدیت اندروید بی‌رقیبند

حل این معما 100 میلیون دلار جایزه دارد!

اسنپدراگون 8 نسل 4 را تولیدکننده پردازنده آیفون می‌سازد

فورتنایت میزبان 3 بازی جدید می‌شود

شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ارزشی‌ترین ستادهای کشور است

سرمایه‌گذار 68 ساله OpenAI در هفته 80 ساعت کار می‌کند

سگا دست پر به گیم اواردز 2023 می‌آید

پدران شهیدان والامقام «سلطانی» آسمانی شد

پیام تسلیت رئیس جمهور در پی درگذشت مرحوم حاج کاظم فرهاد

گوگل رونمایی هوش مصنوعی بزرگ Gemini را به تأخیر انداخت

قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ جان یک نفر را نجات داد

ویدیویی کوتاه از بازی GTA 6 فاش شد

بازی/ TheoTown؛ شهردار شهر رویایی

آغاز فراخوان هشتمین کنگره بین المللی شعر ایثار در شیراز

آیین رونمایی از پوستر هشتمین کنگره بین المللی شعر ایثار

شیائومی 14 اولترا با باتری غول‌پیکر تولید می‌شود

سونی صدها برنامه شبکه دیسکاوری را از پلی‌ استیشن حذف می‌کند

دیدار استاندار بوشهر با مادر شهید علی بختیاری آزاد

عزت و منزلت جامعه معزز ایثارگری باید حفظ شود

استان البرز نیازمند توجه ویژه مسئولان است

این گوشی شیائومی به زودی HyperOS را دریافت می‌کند

رشد انفجاری حملات بدافزارهای جدید

انتقاد کاربران بریتانیایی از اپل: آیفون 15 پرو خریدم، موبایلی دیگر برایم فرستادند

بررسی گوشی گلکسی A14؛ ارزان‌قیمت و پرفروش

«طرح سپاس» خوان معنوی و ارزشمندی است که همه موظف به انجام آن هستند

آزادگان دوران انقلاب پیشکسوتان عرصه ایثار و جهاد هستند

مراسم تشییع پیکر شهید معظم مدافع حرم حسن اکبری در اردبیل

اپل و پارامونت باندل مشترک سرویس استریم ارائه می‌دهند

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور مجلس و دولت بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد

بازی/ Days After: Survival games؛ مقابله با ویروس مرگبار

گوگل کوتاه نمی‌آید؛ تشدید مبارزه با مسدودکننده‌های تبلیغات یوتیوب

منشا حرکت شهید میرزا کوچک جنگلی دینی و اعتقادی بود

آرامگاه میرزاکوچک خان جنگلی در رشت گلباران شد

امید چوپانکاره مدیرکل امور مجلس و دولت بنیاد شهید و امور ایثارگران شد

جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمان برگزار شد

تبلت جدید آنر با شارژر 35 وات رصد شد

چه ویژگی‌هایی 5G را متمایز می‌کند؟

این شرکت می‌خواهد صدای شما را در بازی‌های ویدیویی استفاده کند

سامسونگ با شرکت باتری‌سازی اکوپرو قرارداد 34 میلیارد دلاری امضا کرد