سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

معرفی 5 ابزار برتر هوش مصنوعی برای دانش‌آموزان نکات خواندني

معرفی 5 ابزار برتر هوش مصنوعی برای دانش‌آموزان
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - دیجیاتو / 5 ابزار هوش مصنوعی برای دانش‌آموزان در دسترس است و این برنامه‌ها می‌توانند فایل‌های پی‌دی‌اف را خلاصه کنند، آموزش ببینند، مقاله بنویسند و در حل مسائل ریاضی از آن‌ها کمک بگیرند.
سال گذشته در طول فصل مدرسه «چت جی‌پی‌تی» (ChatGPT) هنوز رونمایی نشده بود و هوش مصنوعی مولد در رادار همه مردم جامعه قرار نگرفته بود. با این حال، امروزه این موضوع بیش از هر زمان دیگری محبوب شده و ابزارهای جدید هوش مصنوعی برای دانش‌آموزان به صورت روزانه توسعه یافته و ارائه می‌شوند.
یک تصور غلط رایج این است که هوش مصنوعی مولد می‌تواند با ترویج تقلب به آموزش آسیب برساند. با این حال، زمانی که این ابزارها به درستی مورد استفاده قرار گیرند، این ظرفیت را دارند که یادگیری دانش‌آموزان را بهبود ببخشند و گردش کار را به طور قابل توجهی تغییر دهند. هوش مصنوعی مولد به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد تا روی کارهایی تمرکز کنند که باعث بهبود آموزش می‌شود.
امروزه، دانش‌آموزان می‌توانند از هوش مصنوعی برای کمک به یافتن منابع یک مقاله استفاده کنند؛ چراکه زمان جست‌وجو در گوگل را کاهش می‌دهد. سپس می‌توانند از این فناوری برای صرفه‌جویی در وقت برای خواندن مطالب و ترکیب ایده‌ها در یک مقاله استفاده کنند. کلید استفاده صحیح از هوش مصنوعی برای تکالیف مدرسه، شناسایی ابزارهای مناسب و موارد استفاده است. از آن‌جایی که ابزارهای زیادی وجود دارد به معرفی 5 ابزار این فناوری نوین پرداخته‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید.
بینگ‌چت
«بینگ‌چت» از پیشرفته‌ترین مدل زبانی بزرگ یعنی چت جی‌پی‌تی-4 به صورت رایگان استفاده می‌کند. علاوه بر بینگ‌چت، تنها چت ربات دیگر مبتنی بر جی‌پی‌تی-4 «چت جی‌پی‌تی پلاس» (ChatGPT Plus) است که ماهانه 20 دلار هزینه دارد و برای دانش‌آموزی که اکنون هزینه‌های مدرسه را تقبل می‌کند، زیاد است.
بینگ‌چت به اینترنت متصل است و اطلاعاتی در مورد تمام رویدادها و سایت‌های جاری دارد و دسترسی به هر اطلاعاتی را که کاربر نیاز دارد، ممکن می‌سازد. این فناوری همچنین منابع خود را به‌عنوان پاورقی ذکر می‌کند که بررسی واقعیت و جلوگیری از توهم را آسان‌تر می‌کند.
بینگ‌چت دارای توانایی‌های پیشرفته نوشتن، کدنویسی و ریاضیاتی است که چت جی‌پی‌تی دارد و آن را به یک دستیار عالی برای نوشتن و ویرایش مقاله‌ها، حل و توضیح مسائل ریاضی و تولید و اشکال‌زدایی کد تبدیل می‌کند.
کویزلت
از «کویزلت» (Quizlet) می‌توان برای دوران راهنمایی تا دانشگاه به‌عنوان یک ابزار مطالعه و کمک به یادآوری مطالب برای آزمون‌ها استفاده کرد. دانش‌آموزان می‌توانند با ساختن یک مجموعه مطالعه با اصطلاحات و تعاریف و سپس استفاده از روش‌های مختلف یادگیری، مانند فلش کارت، ستون‌های تطبیق و ... از آن استفاده کنند.
دانش‌آموزان می‌توانند میلیون‌ها مجموعه مطالعه ایجاد شده توسط کاربران دیگر را نیز مرور کنند. اگرچه این پلتفرم بسیار جدید نیست؛ اما بیش از 6 سال است که از هوش مصنوعی برای ایجاد ویژگی‌های مطالعه خود مانند حالت یادگیری و ایجاد گزینه‌های آزمایشی برای دانش‌آموزان برای بررسی مطالب خود استفاده کرده است.
کویزلت به تازگی با استفاده از «چت جی‌پی‌تی ای‌پی‌آی» (ChatGPT API) برای ایجاد یک مربی با قابلیت هوش مصنوعی به نام «کیو-چت» ( Q-Chat) بیشتر به هوش مصنوعی پرداخته است. معلم هوش مصنوعی یک مکالمه واقعی را شبیه‌سازی می‌کند، به محصلان آموزش می‌دهد یا از طریق گفت‌وگوی زبان طبیعی کاربر را روی اطلاعات مطالعه شده آزمایش می‌کند.
کویزلت به تازگی سایر ویژگی‌های هوش مصنوعی را هم ارائه کرده است. به طور کلی، کویزلت ابزاری قدرتمند برای یادگیری و مطالعه مطالب کلاس است و دانش‌آموزان در هر سنی می‌توانند از آن بهره ببرند.
چت پی‌دی‌اف
بخش بزرگی از اسنادی که دانش آموزان استفاده می‌کنند به صورت پی‌دی‌اف است. این پی‌دی‌اف‌ها اغلب طولانی و خسته کننده هستند. «چت پی‌دی‌اف» (ChatPDF) می‌تواند به طور کامل نحوه تعامل کاربر با فایل‌های پی‌دی‌اف را برای مطالعات تغییر دهد.
دانش‌آموزان می‌توانند فایل پی‌دی‌اف را آپلود کنند و با چت پی‌دی‌اف آن را در چند ثانیه پردازش کنند. سپس، به یک رابط چت‌بات هدایت شوند که در آن هر سوالی در مورد پی‌دی‌اف داشته باشند، می‌توانند بپرسند. هنگامی که این برنامه پاسخ خود را پیدا کرد، به کاربر می‌گوید که این پاسخ خود را از کجا متن پیدا کرده است.
این ابزار می‌تواند در زمان مطالعه یک مقاله تحقیقاتی مورد استفاده قرار گیرد، یا حتی می‌تواند به سرعت اطلاعات موردنیاز برای تکمیل یک تکلیف یا مقاله را پیدا کند.
دولینگو
«دولینگو» (Duolingo) یک برنامه عالی برای یادگیری یک زبان جدید است. دانش‌آموزان می‌توانند از آن برای تکمیل دوره‌های زبانی که در مدرسه می‌گذرانند، استفاده کنند.
جذابیت اپلیکیشن دولینگو این است که تجربه یادگیری زبان را از طریق دروس کوچک، بازسازی می‌کند. همچنین دارای یک سیستم خطی، تابلوی امتیازات، لیگ و امتیاز است که به زبان‌آموزان انگیزه می‌دهد تا ادامه دهند. همچنین دوره موسیقی جدید دولینگو نحوه یادگیری و خواندن موسیقی را هم بازسازی می‌کند.
دوره‌های زبان خارجی معمولاً برای دانش‌آموزان در طول تحصیل اجباری است، از سطح دبیرستان تا کالج شروع می‌شود. دولینگو یک راه عالی برای پر کردن شکاف درکی برای زبانی بیگانه است که در کلاس تدریس می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند با این برنامه قبل از امتحان، درک خود را از زبان امتحان کرده یا به سادگی دروس داخل کلاس را با تمرینات خارج از کلاس تکمیل کنند.
سوکراتیک (سقراط)
اگرچه دانش‌آموزان می‌توانند از چت ربات‌های هوش مصنوعی مانند بینگ‌چت بهره ببرند؛ اما نگرانی‌هایی در مورد دسترسی آن‌ها به کل اینترنت وجود دارد. اگر والدین با این نگرانی‌ها مواجه هستند، «سوکراتیک» (Socratic) یک جایگزین عالی است.
با اپلیکیشن سوکراتیک، دانش‌آموزان می‌توانند هر سوالی که از مطالب درسی دارند را تایپ کنند. سپس، این برنامه یک پاسخ مکالمه‌مانند با گرافیک‌های منحصر به فرد و حتی پیوندهای ویدئویی «یوتیوب» (YouTube) مرتبط ایجاد می‌کند.
این برنامه فقط پاسخ‌ها یا مقاله‌ها را تولید نمی‌کند. درعوض، توضیحات و دستورالعمل‌های گام به گامی ارائه می‌دهد که دانش‌آموزان می‌توانند از آن‌ها برای دریافت پاسخ خود استفاده کنند و به‌عنوان یک ابزار یادگیری هوشمند عمل کنند.
سوکراتیک برای اینکه به والدین آرامش خاطر بدهد، از پاسخگویی به سؤالات نامناسب نیز جلوگیری می‌کند. گوگل در واقع از آن به‌عنوان برنامه یادگیری از گوگل که به دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشگاهی کمک می‌کند، یاد می‌کند. با این حال، به دلیل عملکرد آن، می‌توان گفت که به دلیل محدودیت‌ها و گرافیک سرگرم‌کننده، برای دانش‌آموزان جوان‌تر مناسب‌تر است.

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/713613/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تاریخ انتشار نسخه پلی استیشن 5 بازی Hunt: Showdown

جزئیات طولانی‌ترین زمانی که یک فرد در فضا سپری کرده است

سامسونگ در «ابرشهر هوشمند» عربستان سرمایه‌گذاری می‌کند

در Marvel’s Spider-Man 2 می‌توانید تجربه تاب خوردن را مهارت‌محور‌تر کنید

برگزاری همایش ادبی با حضور 19 شاعر ملی و بین المللی در جزیره کیش

رئیس‌جمهور آمریکا: ایلان ماسک اخبار گمراه‌کننده پخش می‌کند

الهام از کرم‌های قلعه شنی برای ساخت مواد زیست‌سازگار

اپل پنسل 3 با قابلیت تعویض نوک قلم ارائه می‌شود

این خطرناک‌ترین خنک‌‌کننده پردازنده در دنیا است!

Alan Wake 2 در Xbox Series S مود پرفورمنس نخواهد داشت

ویدیوی تبلیغاتی Switch to Pixel ویژگی‌های سری پیکسل 8 را به نمایش می‌گذارد

EA Sports FC 24 دومین عرضه بزرگ سال 2023 در بریتانیا است

بازی/ Driving School Simulator؛ مدرسه رانندگی

پیکسل 8 پرو با امتیازات CPU ناامید کننده در Geekbench مشاهده شد

اپل هفته آینده مستند اختصاصی با محوریت لیونل مسی پخش می‌کند

کوالکام از نسل جدید تراشه‌های‌ هدست واقعیت ترکیبی خود رونمایی کرد

کاهش تولید حافظه توسط سامسونگ برای جلوگیری از ضرر

صداهایی که برای خواب راحت به ما کمک می‌کنند

گوگل لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک پلاس را معرفی کرد

ماجرای عجیب دانشمندی که می‌خواست «اِنسانزه» خلق کند

مدل جدید آنر X50 با طراحی الهام گرفته شده از Mate X5 هواوی در راه است

تماشای ماه واژگون در آسمان استرالیا

واتس‌اپ به ویژگی جدید Reply Bar مجهز می‌شود

از چین تا کیش؛ بدون توقف

گجتی که با رصد عرق سلامت انسان را رصد می کند

از هر چهار کاربر کامپیوترهای شخصی فقط یک نفر از ویندوز 11 استفاده می‌کند

گنج 10٫000٫000٫000٫000٫000٫000 دلاری شناور در آسمان

ایلان ماسک میلیون‌ها نفر از کاربران ایکس را فراری داده است

شکار یک سحابی نارنجی رنگ توسط هابل

قدرت‌های جدید Super Mario Bros. Wonder را در این ویدئو ببینید

مدیر ژاپنی، دست هواوی را رو کرد

خاطره‌های «جعلی» از کجا وارد ذهن ما می‌شوند؟

انسان تا یک ساعت پس از مرگ هنوز هم هشیار است!

این آزمایش ثابت می‌کند که آیفون 15 پرو مکس به‌سادگی نمی‌شکند

با این ترفند مصرف اینترنت اینستاگرام گوشی خود را کاهش دهید

نوبل پزشکی به دو دانشمند ساخت واکسن کرونا رسید

گوگل پیکسل 8 به زودی معرفی می شود اما ویدئو آنباکس آن همینجاست!

واتساپ با قابلیتی جدید، تلگرام را به چالش می‌کشد

برندگان نوبل پزشکی 2023 معرفی شدند

فیلترینگ، مرورگرهای پراستفاده کاربران ایرانی را هم تغییر داد

نوبل های علمی 2023 به چه تحقیقاتی می رسد

حقایقی جالب از جایزه نوبل پزشکی

دریافت نوبل بیش از هر زمان دیگری صبر می‌خواهد

محققان دانشگاه استنفورد به‌دنبال چاپ سه‌بعدی قلب انسان و پیوند آن به خوک زنده هستند

وقتی آیفون 15 پرو مکس میدان را به رقیب خوش‌نام سامسونگی واگذار می‌کند

سورپرایز بزرگ هواوی برای طرفدارانش

لحظه به لحظه با معتبرترین جایزه علمی جهان؛ اعلام زمان اعطای جوایز نوبل 2023

اپل درحال کار روی موتور جستجوی جدیدی برای اپ استور و دیگر محصولاتش

7 نکته مهم در مورد ماموریت ناسا به سوی با ارزش‌ترین سیارک کشف‌ شده

این آیفون سر سازگاری ندارد!