سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

معرفی 5 ابزار برتر هوش مصنوعی برای دانش‌آموزان نکات خواندني

معرفی 5 ابزار برتر هوش مصنوعی برای دانش‌آموزان
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - دیجیاتو / 5 ابزار هوش مصنوعی برای دانش‌آموزان در دسترس است و این برنامه‌ها می‌توانند فایل‌های پی‌دی‌اف را خلاصه کنند، آموزش ببینند، مقاله بنویسند و در حل مسائل ریاضی از آن‌ها کمک بگیرند.
سال گذشته در طول فصل مدرسه «چت جی‌پی‌تی» (ChatGPT) هنوز رونمایی نشده بود و هوش مصنوعی مولد در رادار همه مردم جامعه قرار نگرفته بود. با این حال، امروزه این موضوع بیش از هر زمان دیگری محبوب شده و ابزارهای جدید هوش مصنوعی برای دانش‌آموزان به صورت روزانه توسعه یافته و ارائه می‌شوند.
یک تصور غلط رایج این است که هوش مصنوعی مولد می‌تواند با ترویج تقلب به آموزش آسیب برساند. با این حال، زمانی که این ابزارها به درستی مورد استفاده قرار گیرند، این ظرفیت را دارند که یادگیری دانش‌آموزان را بهبود ببخشند و گردش کار را به طور قابل توجهی تغییر دهند. هوش مصنوعی مولد به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد تا روی کارهایی تمرکز کنند که باعث بهبود آموزش می‌شود.
امروزه، دانش‌آموزان می‌توانند از هوش مصنوعی برای کمک به یافتن منابع یک مقاله استفاده کنند؛ چراکه زمان جست‌وجو در گوگل را کاهش می‌دهد. سپس می‌توانند از این فناوری برای صرفه‌جویی در وقت برای خواندن مطالب و ترکیب ایده‌ها در یک مقاله استفاده کنند. کلید استفاده صحیح از هوش مصنوعی برای تکالیف مدرسه، شناسایی ابزارهای مناسب و موارد استفاده است. از آن‌جایی که ابزارهای زیادی وجود دارد به معرفی 5 ابزار این فناوری نوین پرداخته‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید.
بینگ‌چت
«بینگ‌چت» از پیشرفته‌ترین مدل زبانی بزرگ یعنی چت جی‌پی‌تی-4 به صورت رایگان استفاده می‌کند. علاوه بر بینگ‌چت، تنها چت ربات دیگر مبتنی بر جی‌پی‌تی-4 «چت جی‌پی‌تی پلاس» (ChatGPT Plus) است که ماهانه 20 دلار هزینه دارد و برای دانش‌آموزی که اکنون هزینه‌های مدرسه را تقبل می‌کند، زیاد است.
بینگ‌چت به اینترنت متصل است و اطلاعاتی در مورد تمام رویدادها و سایت‌های جاری دارد و دسترسی به هر اطلاعاتی را که کاربر نیاز دارد، ممکن می‌سازد. این فناوری همچنین منابع خود را به‌عنوان پاورقی ذکر می‌کند که بررسی واقعیت و جلوگیری از توهم را آسان‌تر می‌کند.
بینگ‌چت دارای توانایی‌های پیشرفته نوشتن، کدنویسی و ریاضیاتی است که چت جی‌پی‌تی دارد و آن را به یک دستیار عالی برای نوشتن و ویرایش مقاله‌ها، حل و توضیح مسائل ریاضی و تولید و اشکال‌زدایی کد تبدیل می‌کند.
کویزلت
از «کویزلت» (Quizlet) می‌توان برای دوران راهنمایی تا دانشگاه به‌عنوان یک ابزار مطالعه و کمک به یادآوری مطالب برای آزمون‌ها استفاده کرد. دانش‌آموزان می‌توانند با ساختن یک مجموعه مطالعه با اصطلاحات و تعاریف و سپس استفاده از روش‌های مختلف یادگیری، مانند فلش کارت، ستون‌های تطبیق و ... از آن استفاده کنند.
دانش‌آموزان می‌توانند میلیون‌ها مجموعه مطالعه ایجاد شده توسط کاربران دیگر را نیز مرور کنند. اگرچه این پلتفرم بسیار جدید نیست؛ اما بیش از 6 سال است که از هوش مصنوعی برای ایجاد ویژگی‌های مطالعه خود مانند حالت یادگیری و ایجاد گزینه‌های آزمایشی برای دانش‌آموزان برای بررسی مطالب خود استفاده کرده است.
کویزلت به تازگی با استفاده از «چت جی‌پی‌تی ای‌پی‌آی» (ChatGPT API) برای ایجاد یک مربی با قابلیت هوش مصنوعی به نام «کیو-چت» ( Q-Chat) بیشتر به هوش مصنوعی پرداخته است. معلم هوش مصنوعی یک مکالمه واقعی را شبیه‌سازی می‌کند، به محصلان آموزش می‌دهد یا از طریق گفت‌وگوی زبان طبیعی کاربر را روی اطلاعات مطالعه شده آزمایش می‌کند.
کویزلت به تازگی سایر ویژگی‌های هوش مصنوعی را هم ارائه کرده است. به طور کلی، کویزلت ابزاری قدرتمند برای یادگیری و مطالعه مطالب کلاس است و دانش‌آموزان در هر سنی می‌توانند از آن بهره ببرند.
چت پی‌دی‌اف
بخش بزرگی از اسنادی که دانش آموزان استفاده می‌کنند به صورت پی‌دی‌اف است. این پی‌دی‌اف‌ها اغلب طولانی و خسته کننده هستند. «چت پی‌دی‌اف» (ChatPDF) می‌تواند به طور کامل نحوه تعامل کاربر با فایل‌های پی‌دی‌اف را برای مطالعات تغییر دهد.
دانش‌آموزان می‌توانند فایل پی‌دی‌اف را آپلود کنند و با چت پی‌دی‌اف آن را در چند ثانیه پردازش کنند. سپس، به یک رابط چت‌بات هدایت شوند که در آن هر سوالی در مورد پی‌دی‌اف داشته باشند، می‌توانند بپرسند. هنگامی که این برنامه پاسخ خود را پیدا کرد، به کاربر می‌گوید که این پاسخ خود را از کجا متن پیدا کرده است.
این ابزار می‌تواند در زمان مطالعه یک مقاله تحقیقاتی مورد استفاده قرار گیرد، یا حتی می‌تواند به سرعت اطلاعات موردنیاز برای تکمیل یک تکلیف یا مقاله را پیدا کند.
دولینگو
«دولینگو» (Duolingo) یک برنامه عالی برای یادگیری یک زبان جدید است. دانش‌آموزان می‌توانند از آن برای تکمیل دوره‌های زبانی که در مدرسه می‌گذرانند، استفاده کنند.
جذابیت اپلیکیشن دولینگو این است که تجربه یادگیری زبان را از طریق دروس کوچک، بازسازی می‌کند. همچنین دارای یک سیستم خطی، تابلوی امتیازات، لیگ و امتیاز است که به زبان‌آموزان انگیزه می‌دهد تا ادامه دهند. همچنین دوره موسیقی جدید دولینگو نحوه یادگیری و خواندن موسیقی را هم بازسازی می‌کند.
دوره‌های زبان خارجی معمولاً برای دانش‌آموزان در طول تحصیل اجباری است، از سطح دبیرستان تا کالج شروع می‌شود. دولینگو یک راه عالی برای پر کردن شکاف درکی برای زبانی بیگانه است که در کلاس تدریس می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند با این برنامه قبل از امتحان، درک خود را از زبان امتحان کرده یا به سادگی دروس داخل کلاس را با تمرینات خارج از کلاس تکمیل کنند.
سوکراتیک (سقراط)
اگرچه دانش‌آموزان می‌توانند از چت ربات‌های هوش مصنوعی مانند بینگ‌چت بهره ببرند؛ اما نگرانی‌هایی در مورد دسترسی آن‌ها به کل اینترنت وجود دارد. اگر والدین با این نگرانی‌ها مواجه هستند، «سوکراتیک» (Socratic) یک جایگزین عالی است.
با اپلیکیشن سوکراتیک، دانش‌آموزان می‌توانند هر سوالی که از مطالب درسی دارند را تایپ کنند. سپس، این برنامه یک پاسخ مکالمه‌مانند با گرافیک‌های منحصر به فرد و حتی پیوندهای ویدئویی «یوتیوب» (YouTube) مرتبط ایجاد می‌کند.
این برنامه فقط پاسخ‌ها یا مقاله‌ها را تولید نمی‌کند. درعوض، توضیحات و دستورالعمل‌های گام به گامی ارائه می‌دهد که دانش‌آموزان می‌توانند از آن‌ها برای دریافت پاسخ خود استفاده کنند و به‌عنوان یک ابزار یادگیری هوشمند عمل کنند.
سوکراتیک برای اینکه به والدین آرامش خاطر بدهد، از پاسخگویی به سؤالات نامناسب نیز جلوگیری می‌کند. گوگل در واقع از آن به‌عنوان برنامه یادگیری از گوگل که به دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشگاهی کمک می‌کند، یاد می‌کند. با این حال، به دلیل عملکرد آن، می‌توان گفت که به دلیل محدودیت‌ها و گرافیک سرگرم‌کننده، برای دانش‌آموزان جوان‌تر مناسب‌تر است.

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/713613/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

بلومبرگ: اپل می‌خواهد نازک‌ترین آیفون، مک‌بوک پرو و اپل واچ را بسازد

ویدیویی شگفت انگیز از بازگشت فضاپیمای استارشیپ به اتمسفر

برنامه/ تمرینات ورزشی برای عضله سازی

شرکتی حقوقی، اینتل را به دست‌بردن در گزارش مالی متهم کرد

نتایج امیدوارکننده یک ساختار نانویی برای مقابله با پارکینسون

سیاره جالب قابل سکونت

بایسون با استریت فایتر 6 از مرگ باز می‌گردد

درخواست فعالان فاوا از رئیس‌جمهور آینده؛ از رفع تعدد رگولاتورها تا کاهش محدودیت‌های اینترنت

متا آموزش هوش مصنوعی با داده‌های کاربران اروپایی را متوقف می‌کند

میز خدمت در راستای بررسی مشکلات حقوقی جامعه ایثارگر خوزستان برگزار شد

یک پرتاب قدرتمند از تاج خورشید

مشاهده اثرات زهر مار روی انسان به کمک زیست تراشه‌ برای نخستین بار

فرود super heavy booster

اپل برای سرورهای ابری Apple Intelligence یک سیستم‌عامل جدید ساخته است

200 میلیون سال طول کشید تا زمین اکسیژن‌دار شود

اطلاعیه دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی در خصوص اجرای قانون واردات خودرو جانبازان 50% به بالا مشمول

تریلر جدید بازی Elden Ring - Shadow of the Erdtree را تماشا کنید

اپل بازی شطرنج مک را پس از 12 سال به‌روز کرد

فساد مالی در شیائومی؛ دو مدیر ارشد بازارهای بین‌المللی اخراج شدند

انسان واقعا 50 سال قبل به ماه رفته؟

اطلاعیه دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی در خصوص اجرای قانون واردات خودرو جانبازان 50درصد به بالا مشمول

در iOS 18 می‌توانید برای سیری یک نام جدید انتخاب کنید

آسیب‌پذیری وای‌فای در ویندوز 11؛ همین حالا سیستم‌عامل را آپدیت کنید

قرارداد مشارکت شرکت بیمه دی و صدا و سیما امضا شد

مقایسه‌ی پرتاب استارشیپ بعد از چند سال

ردمی 12 و ردمی نوت 12 پرو 4G آپدیت امنیتی جدید دریافت کردند

گرما میگرن را تشدید می‌کند

نمایی شبیه سازی شده از لحظه فرود فضاپیمای استارشیپ اس-ان-29 در آب طی تست اخیر

ویندوز 11 اشتراک‌گذاری فایل بین کامپیوتر و گوشی‌های اندرویدی را ساده‌تر می‌کند

ویوو V40 5G با تراشه اسنپدراگون 7 نسل 3 و شارژ 80 واتی معرفی شد

میدان مغناطیسی خورشید در حال جابجایی است

نسخه 28 واتی اسنپدراگون ایکس الیت در بنچمارک اولیه، رقیب 70 واتی را شکست داد

توسعه گردشگری ورزشی هدف بازدید مدیرکل گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد از مجموعه المپیک کیش

خورشید مصنوعی چین به میدان مغناطیسی دست یافت

اپل قابلیت ارسال پیام ماهواره‌ای با iMessage را به‌نمایش گذاشت

درخواست گوگل برای رسیدگی به شکایت وزارت دادگستری آمریکا پیش از محاکمه رد شد

حقوق ورودی آیفون 13 مسافری 196 درصد شد

موشک پیر ژاپن در دام شکارچی زباله‌های فضایی!

مانیتور 27 اینچ جدید فیلیپس با نرخ نوسازی 240 هرتز و قیمت منطقی عرضه می‌شود

تولید سوخت از خاک ماه و ماهواره‌های از کار افتاده

یوتوب نوع جدیدی از تبلیغات غیرقابل ردکردن را آزمایش می‌کند

اسپاگتی جالب فضایی

کاهش 40 درصدی پینگ 100 بازی پرمخاطب

جریمه سنگین اپل توسط اتحادیه اروپا به خاطر تخطی از قانون بازارهای دیجیتال

عملکرد iGPU Radeon 800M AMD با گرافیک‌های RTX 2050 هم‌سطح است!

در iOS 18 می‌توانید سیری را با هر عبارتی فراخوانی کنید

اپل واچ در خدمت حیات وحش؛ کنترل ضربان قلب شیرها با ساعت هوشمند اپل

یوتیوب همستر کامبت رسما فارسی شد

بزرگ‌ترین آتشفشان منظومهٔ شمسی

خبر خوش برای ایرانی‌های طرفدار شیائومی