سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

عملکرد شهرداری تهران زیر ذره‌بین نمایندگان پایتخت در پارلمان شهری شهرداری تهران

عملکرد شهرداری تهران زیر ذره‌بین نمایندگان پایتخت در پارلمان شهری
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - عملکرد جهادی شهرداری تهران و تلاش برخی از رسانه‌ها برای سیاه‌نمایی و به حاشیه کشاندن این عملکرد و اقدامات در حادثه سیل امامزاده داوود با واکنش اعضای شورای شهر تهران مواجه شد.

به گزارش خبرنگار شهر ، بارش‌های شدید بامداد پنجشنبه 6 مرداد 1401، باعث بروز سیلاب در جاده امام زاده داوود در کن شد و به رغم هشدارهایی که از روز قبل از طریق رسانه ها به اطلاع شهروندان رسانده شده بود، متاسفانه عده‌ای گرفتار حادثه شدند؛ از نخستین ساعات وقوع این حادثه تیم‌های عملیاتی شهرداری تهران، اورژانس و هلال احمر به محل اعزام شدند، البته باید این مساله را مدنظر داشت که مدیریت شهری تهران با وجود اینکه مسئولیت مستقیم در خصوص این حادثه بر عهده نداشت و سیل، خارج از حریم شهر اتفاق افتاده بود، در کنار دیگر ارگان‌های امدادی وارد عمل شد و تمهیدات لازم را برای کمک به سیل‌زدگان به کار گرفت.
علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در اولین ساعات صبح روز پنج شنبه 6 مردادماه به همراه وزیر کشور و دیگر مسئولان، با حضور در محل حادثه، در جریان جزئیات این بلای طبیعی تلخ و اقدامات پس از آن قرار گرفت و شهرداری تهران تجهیزات امدادی، ماشین‌آلات و نیروی انسانی مورد نیاز را برای تسریع در روند امدادرسانی و جبران مقطعی خسارات را در اختیار قرار داد.

سیاست و بازاریابی


با وجود همه این تلاشها و اقدامات جهادی مدیریت شهری و سایر نهادهای مرتبط برای کاهش خسارات و نجات جان اهالی محله امامزاده داوود اما برخی رسانه های داخلی از طریق هم‌صدایی با رسانه های معاند، با نادیده انگاشتن این تلاشها سعی در بی ارزش نشان دادن آن داشتند و در واقع در زمین دشمن بازی کردند. مساله ای که با واکنش نمایندگان مردم در شورای شهر مواجه شد و آنها تمام قد از عملکرد جهادی اجزای مختلف شهرداری در حادثه سیل امامزاده داوود تقدیر کردند که در این گزارش به برخی از آنها می پردازیم:
اگر شهرداری تهران در منطقه حضور پیدا نمی‌کرد، مشخص نبود چه فاجعه‌ای در امامزاده داوود رخ دهد
پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در هشتاد و سومین جلسه شورا با بیان اینکه رسانه ها باید مطالبات مردم را مطرح کنند، اظهار کرد: برخی رسانه ها گویا جز سیاه نمایی هیچ رسالتی ندارند؛ در حادثه امامزاده داوود جالب است که تهران با اینکه در وضعیت هشدار بود و آمادگی صددرصدی داشت و خدمات رسانی در این بخش در حوزه اختیار شهرداری تهران نبود، اما این نهاد در اولین ساعت وارد عمل شد.
وی افزود: هزاران نفر در این منطقه حضور پیدا کردند و اگر شهرداری تهران در منطقه حضور پیدا نمی کرد و به داد مردم نمی رسید، مشخص نبود چه فاجعه ای در امامزاده داوود رخ دهد. بیش از 200 دستگاه ماشین آلات به کار گرفته شد و بیش از هزار نیروی خدمات شهری از روز اول حضور داشتند و آواربرداری به بهترین شکل صورت گرفت؛ با این وجود آنچه که در برخی رسانه ها مطرح شد، شوآف شهرداری بود.

سیاست و بازاریابی


سروری افزود: اگر شهرداری کمک نمی کرد هیچ کسی نمی توانست بگوید چرا شهرداری وارد عمل نشده و کمکی نکرده است؛ رسانه ها هیچ یک از خدمات را ندیدند اما این موضوع را مطرح کردند که چرا آقای زاکانی با کفش وارد گل شده است؛ کدام یک از این خدمات شوآف است؟
شهرداری بنابر وظیفه انسانی خود در حادثه سیل برای کمک حضور یافت
مهدی چمران نیز در حاشیه هشتاد و دومین جلسه شورای شهر با بیان اینکه شهرداری تهران از لحظات اولیه سیل هر آنچه داشته را برای امدادرسانی در اختیار قرار داده است، خاطرنشان کرد: امامزاده داوود محدوده شهر تهران نیست و جزء حریم است و شهرداری در ساخت و ساز، عمران و دیگر امور آن هیچ نقشی ندارد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: شهرداری نمی تواند ببیند این اتفاق افتاده و ساکت بنشیند و همانطور که دیدیم شهردار تهران در ساعات اولیه در محل حضور پیدا کرد و نیروهای شهرداری از بخش های مختلف در محل حادثه به ارائه خدمت پرداختند؛ در واقع شهرداری بنابر وظیفه انسانی خود، کمک های لازم را انجام داد.

سیاست و بازاریابی


مدیریت شهری به موقع در صحنه حاضر و شرایط را مدیریت کرد
علیرضا نادعلی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: مدیریت شهری تهران علاوه بر مدیریت مناطق زیر مجموعه خود، اعزام نیرو به خارج از شهر را انجام داد و نیروهای بخش‌های مختلف در سیل فیروزکوه و امامزاده داوود حاضر شدند تا کمترین خسارات ممکن را شاهد باشیم؛ با رصدی که انجام دادم و گزارشاتی که به خوبی در رسانه‌ها انعکاس پیدا کرد، مدیریت شهری به موقع در صحنه حاضر و شرایط مدیریت شد.
بسیج همگانی نیروهای شهرداری؛ تبلوری از ایثار
احمد صادقی نیز درباره تلاش نیروهای مدیریت شهری در حادثه سیل امامزاده داوود اظهار کرد: آتش‌نشانان، نیروهای سازمان مدیریت بحران، کارکنان خدمات شهری، مدیران و شهرداران، شبانه‌روزی در صحنه حضور داشتند و این بسیج همگانی به یقین تبلور همان مدیریت جهادی است که از مدیریت شهری انتظار می‌رود و باید هم همینطور باشد؛ جای بسی خوشحالی است که این افراد با دل و جان در صحنه حضور یافتند.
وی ادامه داد: با این حال متأسفانه از همان لحظات آغازین رخداد این حادثه حاشیه‌سازانی که خوراک رسانه‌های بیگانه را تهیه می‌کنند به جای آنکه حضور امدادرسانان را پوشش دهند و تألمی باشند بر زخم‌های بازماندگان و خانواده‌های داغدیده، عرصه را برای تبلیغات ناصواب خود مهیا دیدند و تا توانستند بر این طبل کوبیدند؛ با این حال، بسیج همگانی نیروهای شهرداری بار دیگر ثابت کرد ایثار، جهاد و فداکاری، امری جدایی‌ناپذیر از مردم ایران است.

سیاست و بازاریابی


ناراحتی رسانه‌های اصلاح‌طلب از اقدامات جهادی شهرداری تهران
مهدی اقراریان رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در هشتاد و سومین جلسه شورا با بیان اینکه پس از سیل امامزاده داوود شاهد ناراحتی رسانه های اصلاح طلب از اقدامات جهادی شهرداری تهران بودیم که برای ما قابل درک است، اظهار کرد: تفاوت دولت خوش نشین با دولت مردم نشین کاملا مشخص است؛ یادمان نرفته که آقای روحانی چگونه در این موارد حضور پیدا می کردند.
مهدی پیرهادی نیز در جریان هشتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در زمان ارائه تذکر خود از نیروهای آتش نشانی و همه نیروهایی که در سیل امامزاده داوود حضور داشتند، تقدیر و تشکر به عمل آورد و درباره ضرورت پیشگیری قبل از وقوع حادثه عنوان کرد: امیدوارم مجموعه دولت و همه مجموعه هایی که در کار اجرا ورود دارند، از این حوادث تجربه کافی را به دست آورده باشند و قبل از حادثه به موضوع پیشگیری توجه کنند.

سیاست و بازاریابی


علاوه بر این سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی تهران تذکر پیش از دستور خود در جلسه این هفته شورای شهر تهران را با قدردانی و تشکر و خدا قوت به تلاش همکاران خدمات شهری شهرداری تهران در رسیدگی به منطقه سیل‌زده آغاز کرد و برخی دیگر از اعضای شورا نیز در ابتدای سخنان‌شان از عملکرد شهرداری تهران در حادثه سیل امامزاده داوود تقدیر کردند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/241199/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

پیام وزیر نفت به مناسبت روز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

تهران و کربلا خواهرخوانده شدند

رونمایی از سگ رباتیک روسی با قابلیت موشک اندازی

اینترنت رایگان کم‌درآمدها فعال شد

نمایشگر گلکسی Z Fold 4 کمتر از نسل قبلی انرژی مصرف می‌کند

اپل واچ توانایی تشخیص حمله قلبی را دارد

کدام گوشی‌های سامسونگ اندروید 13 را دریافت خواهند کرد؟

سرپرست شرکت گاز استان قم منصوب شد

یکصد و سیزدهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران برگزار می‌شود

ثمردهی فعالیت‌های 10 ماهه‌ی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در هفته دولت

انتصاب اعضای شورای عملیاتی توسعه مدیریت سازمان مدیریت بحران شهر تهران

آغاز پروژه تامین روشنایی محدوده کوه گچی

تأسیسات دریایی میدان مشترک فروزان هیچ‌گونه نشتی نفتی ندارد

ان‌جی‌ال خارک مانع سوختن روزانه بیش از 300 میلیون فوت مکعب گاز می‌شود

ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تهران افزایش یافت

امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت کنترل ترافیک تهران با شهرداری اصفهان

هشدار اپل واچ جان یک انسان را در خواب نجات داد

اندروید 13 رسما راهی گوشی‌های گوگل پیکسل شد

بحران بدون حضور مردم قابل مدیریت نیست

نشست صمیمانه شهردار منطقه 2 با خبرنگاران

گروه فنی و تخصصی ایران برای کمک به خاموش کردن آتش مخازن نفتی به کوبا اعزام شد

رندرهای اج 30 فیوژن موتورولا از شباهت این گوشی به موتو S30 پرو خبر می‌دهد

15 بازی برتر تاریخ پلی‌استیشن را بشناسید

تولید فرآورده‌های نفتی کاهش نیافته است/ تولید با حداکثر ظرفیت در همه پالایشگاه‌های نفت کشور

تسک بار جدید گلکسی Z Fold4 به فولدهای قدیمی اضافه می‌شود

کالبدشکافی قدرتمندترین گوشی جهان و کشف ساختار داخلی آن

ملاقات وزیر نفت با وزیر کار و تجارت جمهوری موریس

راه‌های همکاری ایران و موریس در بخش انرژی بررسی شد

تهران‌نما؛ برج میلاد

تقابل چین و آمریکا به تغییرات اقلیمی کشیده شد/ لغو نشست کارگروه مشترک

تولید پالایشگاه‌های چین در ماه ژوئیه کاهش یافت

حریم سوهانک بار دیگر از دست متصرفین آزاد شد

مشارکت شهروندان، مسیری برای توسعه شهر است

دروازه های تهران؛ میدان قزوین

احتمالاً AMD نیز مانند اینتل قیمت CPU را افزایش می‌دهد

تریلر جدیدی از SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake منتشر شد

افزایش 90 درصدی سوددهی آرامکو در 3 ماه دوم 2022

چرخ صنعت نفت و گاز با فعالیت دانش‌بنیان‌ها می‌چرخد

آحاد جامعه باید بدانند، بتوانند و بخواهند در مسیر سلامتی گام بردارند

نگهداشت ویژه بیش از یک صد اصله درخت در منطقه 17

پیشرفت 90 درصدی گستره‌های اول و دوم خط لوله انتقال گاز ایرانشهر - چابهار

سرپرست مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت منصوب شد

استفاده از ظرفیت‌های شستا برای تحقق اهداف قرارگاه جهادی تأمین مسکن

رای قاطع شورا به ریاست مهدی چمران

موتورسیکلت‌ها در بن‌بست تخلف

آیفون 14 با یک خطر مهلک رو به رو شده است!

خودرو برقی شیائومی با قابلیت رانندگی خودکار راهی خیابان‌ها شد

به دنبال ورود تشکل‌های دانشجویی در فاز دوم ریحان شهر هستیم/ ضرورت بومی‌سازی مدل‌های مشارکت مردمی

مراسم بزرگداشت روز خبرنگار

داده‌های ناامیدکننده اقتصادی چین قیمت نفت را یک دلار کاهش داد