سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

انتخابات با شکوه، بیانگر کارنامه درخشان شورای اسلامی شهر کیش منطقه آزاد کیش

انتخابات با شکوه، بیانگر کارنامه درخشان شورای اسلامی شهر کیش
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: استقبال پر شور مردم این منطقه درانتخابات دوره ششم شورای اسلامی شهر کیش؛ بیانگر عملکرد مثبت این نهاد است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، صبح سه شنبه 30 شهریور در نخستین جلسه شورای اسلامی شهر کیش که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد؛ بر اهمیت عملکرد مثبت شورای اسلامی شهر کیش تاکید کرد و گفت: با توجه به این مهم که همکاری و هم گرایی نهادها در جزیره مثال زدنی است، شورای اسلامی شهر کیش از دوره پنجم تا کنون نقش مهمی در تحقق حکمروایی محلی ایفا کرده است.
آهنگران افزود: اقدامات موثر شورای اسلامی شهر کیش می تواند به عنوان یک الگو به سرزمین اصلی و مناطق آزاد کشور تسری یابد.
وی با بیان این که مناطق آزاد الگوی توسعه کشورها هستند و باید جزیره کیش الگوی مناطق آزاد کشور باشد، اظهار داشت: به دلیل کارکرد مثبت مناطق آزاد؛ کشورهای توسعه یافته، ایجاد مناطق آزاد جدید را در دستور کار خود قرار دادند.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم اهمیت اجماع ملی در مناطق آزاد اشاره داشت و گفت: خوشبختانه جزیره کیش از یک اجماع نسبی برخوردار است و تا زمانی که مناطق آزاد به یک اجماع ملی نرسد نمی تواند موفق عمل کند.
به گفته آهنگران بخشی از این اجماع توسط شورای شهر کیش شکل گرفته است و سازمان منطقه آزاد کیش با ایجاد تعامل سازنده نمونه ای از یک حکمروایی محلی را در این منطقه اجرا کرده است.
وی بر نقش موثر شورای اسلامی شهر کیش در جلسات، کمیته ها و شوراهای منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت هیچ محدودیتی برای مشارکت اعضای شورای اسلامی شهر کیش در تصمیم گیری های جزیره وجود ندارد و این نهاد می تواند ارتباط معنادار سازمان با بومیان کیش را ایجاد کند.
حجت بزنی رئیس شورای اسلامی شهر کیش هدف از برگزاری جلسه شورا با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش را بهره مندی از رهنمودهای سازمان، عنوان کرد و گفت: شورای اسلامی شهر کیش با همراهی و همسویی با سازمان پل ارتباطی بین مردم و سازمان خواهد بود.
به گفته بزنی انتقال دفتر شورای شهر کیش از مرکز این جزیره به منطقه سفین می تواند تاثیر بسزائی در سرعت بخشیدن برای پاسخگویی به مطالبات مردم این منطقه باشد.
محمد ثاقب فرد سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، شورای اسلامی شهر کیش را از نظر اجتماعی در حساس ترین دوره فعالیتی خود عنوان کرد و اظهار داشت: شهروندان کیش با ورود به نسل دوم و سوم هویت خود را از کیش می گیرند و ضروری است شورای اسلامی شهر کیش در این زمینه کارهای مطالعاتی انجام دهند.
به گفته ثاقب فرد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در اجرای ماده 65 قانون احکام دائمی توسعه، وظایفی فراتر از ریاست بر سازمان منطقه آزاد را بر عهده دارد که شاید بروکراسی سازمان نتواند خیلی کار آمد باشد از این رو شورای اسلامی شهر کیش می تواند در زمینه اعمال وظیفه حاکمیتی در اجرای ماده 65 نقش مهمی ایفا کند.
وی یکی از مهمترین وظیفه شورای شهر کیش در ادامه وظیفه مجلس شورای اسلامی را وظیفه تقویمی عنوان کرد و گفت: بر اساس فرایندی که در آیین نامه های اجرای شوراهای شهر است؛ مصوبات شورای اسلامی شهر در مناطق آزاد به جای فرماندار به تایید رییس سازمان می رسد.
سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه تصریح کرد: بیش از 170 مورد از چالش های کیش در مدت ده روز احصا شده است که بخشی از این چالش ها باید با همکاری شورای اسلامی شهر کیش انجام شود.
محمد ثاقب فرد با بیان این که"وظیفه تقویمی" خیلی وظیفه مهم، ارزشمند و فراتر از مکان و بودجه است، بیان داشت: با توجه به این که برای تصمیم گیری یک سری محدودیت های دولتی نیست و این وظیفه در دستور کار قرار می گیرد.
ثاقب فرد خاطر نشان کرد: وظیفه ما خدمت به کیشوندان و کیش برای همه است لذا این مهم در امتداد شورای اسلامی شهر است و تمام تلاش بر این است رابطه با بومیان و فراتر از آن، استان هرمزگان بهتر شود و مهمترین حلقه ارتباطی ما با شهرستان بندر لنگه و استان هرمزگان، شورای اسلامی شهر کیش خواهد بود.
وی ادامه داد: می توانیم توان کارشناسی و سرمایه ای جزیره کیش را در اختیار شهرستان بندر لنگه و استان هرمزگان قرار دهیم که از نظر سیاسی و ارتباطی در دولت برای کیش واجد منافع خوبی است.
سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی و سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه خاطر نشان کرد: زمانی که در جغرافیای سازمان یافتگی اجتماعی ورود پیدا می کنیم دولت سازمان یافته ترین تشکیلات و در بخش های خصوصی و مدنی هم قوام یافته ترین و سازمان یافتگی متعلق به شورای شهر است و به این سازمان یافتگی نیاز داریم به جهت این که ارتباط بیشتر بخش دولتی با بخش های خصوصی و مدنی است.
پورعلی با بیان این که شورای اسلامی شهر کیش حلقه ارتباطی مردم با بخش دولتی است، گفت: علاوه بر این که شواری اسلامی شهر کیش در بخش مدنی حلقه ارتباطی است می تواند حلقه های ارتباطی دیگری را ذیل خود تعریف کند که مشارکت بیشتری را بین مردم ایجاد می کند و تجربه های موفقی برای ایجاد این مشارکت وجود دارد.
وی یکی از مهمترین ثمرات شورای شهر دوره گذشته را برقراری ارتباط موثر با بدنه اجتماعی کیش عنوان کرد و افزود: شورا در قالب دیدارها، بازدیدهای مستمر و دعوت مسوولان به شنیدن برخی از مسائل و مشکلات در کمیسیون ها و جلسات شورا توانست اعتبار دو چندانی به شورای اسلامی شهر در کیش بدهد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که اگر اختلاف سلیقه ای وجود داشت به عنوان یک امر طبیعی مانع کارکرد اصلی شورا که "جلب مشارکت مردم، جمع آوری و انتقال مطالبات و پیگیری تحقق مطالبات مردم" بود، نشد و این عامل سبب ساز شد که شورا بتواند به عنوان یک بخش مدنی در بسیاری از کمیسیون ها، شوراهای سازمان به ویژه در بخش های اجتماعی حضور موثری داشته باشد.
سعید پورعلی "امکان پذیر کردن دریافت بخشی از 9 درصد ارزش افزوده شرکت عمران، آب و خدمات را به مثابه شهرداری کیش که حدود 50 میلیارد تومان برای این شرکت آورده داشته است، یکی از مهمترین خدمات شورا در دوره گذشته عنوان کرد.
مصطفی خانزادی عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که شورای اسلامی شهر یک نهاد مردمی است و قانون نیز شرح وظایف آن را مشخص کرده است، گفت: شورای اسلامی کیش بخاطر ساختاری که برای مناطق آزاد تعریف کردند از اختیارات محدودی برخوردار است و باید اعضای شورا در تصمیم گیری های منطقه آزاد کیش نقش داشته باشند.
به گفته خانزادی وظایفی که برای شورای شهر محول شده با برنامه مدون در سیاست گذاری ها نقش آفرینی کنند.
گفتنی است یوسف انصاری مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و محمد طاهری، بدریه بحرینی‌ و لیلا زارعی اعضای شواری اسلامی شهر کیش در این جلسه حضور داشتند که به مباحثی در خصوص عملکرد و نقش مهم شورا در تصمیم گیری های منطقه آزاد کیش اشاره کردند.

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/215274/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

حفظ و تقویت مزیت‌های این مناطق وظیفه مجلس و دولت است

سامسونگ با برگزاری رویداد گلکسی آنپکد 2، عظمت نام آنپکد را از بین برد

مایکروسافت از اولین پیش‌نمایش اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز 11 رونمایی کرد

هم افزایی شهرداری و ناجا یکی از ضروریات است/نیروی انتظامی با تمام توان در خدمت شهرداری

وزارت نفت صرفه‌جویی را از خودش آغاز کرد

بازدید میدانی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تأسیسات عسلویه

حمایت کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از صنعت نفت

دیدار و گفت‌وگوی مدیران شهری و روسای پلیس های تخصصی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

بیت‌کوین در اوج قیمتی خود، از فرانک سوئیس پیشی گرفت

قابلیت Universal Control اپل تا پایان پاییز از راه می‌رسد

شرکت Square Enix از استودیو جدید خود رونمایی کرد

بی‌اعتمادی نمایندگان آمریکا به پروژه رمز ارز فیس‌بوک

اخراج دسته جمعی در اکتیویژن بلیزارد

چشم بازار کی به جمال گوشی هوشمند Jio Phone Next روشن خواهد شد؟

شش جایگزین گردن‌کلفت برای آیفون 13 گرانقیمت

به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید گلکسی واچ 4؛ از واچ‌فیس‌ها و قابلیت‌های جدید تا بهبود عملکردهای قبلی

گلکسی زد فلیپ 3 مدل Bespoke Edition با 49 ترکیب رنگی متنوع معرفی شد

گوگل تجربه تماس با تلفن‌های گویا را بهبود می‌بخشد

قیمت بیت کوین اوج تاریخی خود را شکست؛‌ این‌بار 66 هزار دلار

نسل سوم آیفون SE احتمالا آخرین گوشی هوشمند اپل با نمایشگر LCD خواهد بود

ایرانسل: درصورت اصلاح تعرفه، اینترنت ثابت بر بستر فیبر می‌دهیم

با 12 قابلیت فوق‌العاده اندروید 12‌ آشنا شوید

نسخه‌ چرمی هواوی میت X2 5G با سیستم عامل هارمونی اواس معرفی خواهد شد

هوآوی Nova 8 در ایران، میان‌رده‌ای با خصوصیات یک پرچم‌دار

اگر در فضا بمیرید، چه بلایی بر سر بدنتان می‌آید؟

ایرانسل در 15 سال 55 میلیارد تومان به دولت سهم داده است

هرآنچه درباره تراشه M1 و M1 Pro و M1 Max اپل باید بدانید

راهکارهای جدید نانوتکنولوژی برای مبارزه با دنیاگیری‌ها

جراحان برای اولین‌بار کلیه خوک را به‌طور موفقیت‌آمیز به انسان پیوند زدند

تدوین برنامه جامع برای توانمندسازی زنان

قیمت مک‌بوک پرو جدید در برزیل بیش از دو برابر ایالات متحده است

اوپو به‌دنبال توسعه تراشه اختصاصی خود

سامسونگ از نسخه Maison Kitsuné گلکسی واچ 4 و گلکسی بادز 2 رونمایی کرد

آیفون SE 3 احتمالا آخرین گوشی اپل با نمایشگر LCD خواهد بود

گلکسی Z Flip 3 مدل Bespoke Edition با 49 ترکیب رنگی متنوع معرفی شد

جریمه 70 میلیون دلاری فیسبوک در بریتانیا

قیمت سرویس اشتراکی نینتندو برای بازی‌های سگا و نینتندو 64 مشخص شد

آپدیت بزرگ گلکسی واچ 4 با قابلیت‌های شخصی‌سازی جدید منتشر شد

ربات‌های تماشاچی رکورد گینس را شکستند

مشخصات کوالکام اسنپدراگون 898 و مدیاتک دایمنسیتی 2000 فاش شد

شارژ سریع مک بوک پرو تنها از طریق پورت MagSafe 3 آن امکان‌پذیر است

فیسبوک آزمایش محدود کیف پول رمزارزی Novi را آغاز کرد

مایکروسافت از رسیدن به رشد 48 درصدی مشترکان سرویس گیم‌پس بازماند

نسخه رایانه‌‌های شخصی بازی خدای جنگ تایید شد

اینتل می‌خواهد تولید تراشه‌های اختصاصی اپل را برعهده بگیرد

سرویس تکمیل خودکار مایکروسافت برای سایر پلتفرم‌ها دردسترس قرار گرفت

فاکسکان با معرفی سه خودروی برقی وارد صنعت خودروسازی شد

سری 12 شیائومی احتمالا به سه دوربین 50 مگاپیکسل مجهز خواهد شد

گوشی آیفون SE 2022 با نمایشگر IPS LCD معرفی می‌شود

نسخه‌ چرمی هواوی میت X2 5G با HarmonyOS معرفی خواهد شد