سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

ایجاد زیرساخت های نرم برای اجرای طرح های ملی و فراملی منطقه آزاد کیش

ایجاد زیرساخت های نرم برای اجرای طرح های ملی و فراملی
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: انجام مطالعات نظری در حوزه زیرساخت های نرم؛ زمینه ساز اجرای طرح های ملی و فراملی است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، صبح دوشنبه 29 شهریور در نشست هم اندیشی هیئت مدیره شرکت های تابعه با هیات مدیره سازمان"حاکمیت شرکتی سازمان منطقه آزاد کیش" که با هدف هم افزایی، بیان مشکلات، توسعه و تحول سازمان، شرکت ها و موسسات تابعه در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد؛ بر لزوم اهمیت مطالعات نظری در توسعه پایدار به"زیر ساخت های نرم و سخت" تاکید کرد.
آهنگران با بیان این که یکی از فقدان اساسی مناطق آزاد بی اهمیت شمردن مبانی نظری است، گفت: اولویت نخست در تمام مطالعات انجام شده در خصوص مناطق آزاد کشور توجه به زیرساخت ها است.
به گفته آهنگران توسعه پایدار، زیرساخت های دو وجهی" نرم و سخت" است و با انجام مطالعات نظری در حوزه زیرساخت های نرم می توان برای اجرای طرح های ملی و فراملی به یک اجماع رسید.
وی حاکمیت شرکتی را یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در حوزه شرکت ها و بنگاه های اقتصادی برشمرد و افزود: در قدیمی ترین منطقه آزاد که باید پیشران اقتصادی مناطق آزاد کشور باشد این مهم در دستور کار مسولان جزیره کیش قرار گرفته است.
جعفر آهنگران اظهار داشت: مناطق آزاد کشور که به عنوان پیشران اقتصادی کشور محسوب می شود؛ دستاورد حاکمیت شرکتی می تواند در این زمینه نقش موثری داشته باشد.
آهنگران اهتمام ویژه به ابزار های جدید مالی در جزیره کیش را از اقدامات مهم سازمان دانست و گفت: یکی از موضوعات اصلی مناطق آزاد استفاده از ابزار مالی است و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد برای استفاده از این مهم نسبت به تشکیل کارگروهی برای اصلاح بودجه در مناطق آزاد اقدام کرده است.
وی خاطر نشان کرد: مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش در این زمینه تجربه ارزنده ای را کسب کرده است.
محمد ثاقب فرد سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که جلسه هم اندیشی هیئت مدیره شرکت های تابعه با هیات مدیره سازمان؛ آغاز فرایند حاکمیت شرکتی سازمان در مناطق آزاد برای نخستین بار مطرح می شود، افزود: در اجرای قانون مناطق آزاد، حاکمیت شرکتی در منطقه آزاد کیش نوید بخش فعالیت های آتی سازمان، کیشوندان و فعالان اقتصادی است.
ثاقب فرد عنوان کرد: مدل شرکت داری سازمان منطقه آزاد کیش به گونه ای است که شرکت های ما صرفا وظایف تصدی گرایی در چهار چوب جذب سود و افزایش دارایی را ندارند، بلکه بخشی از حاکمیت سازمان در برخی موارد توسط شرکت ها انجام می شود و این مهم دستاورد بزرگی برای شرکت های تابعه است.
به گفته ثاقب فرد در سال مالی 99 تمام مجامع شرکت ها برگزار شد و برای نخستین بار از سازمان حسابرسی بازرس مستقل، سازمان و شرکت های تابعه گزارش مقبولی دریافت کردند و در اجرای قوانین، مقررات، ثبات مالی و جذب سود موفق بودیم.
ناصر آخوندی، گفت: این جلسه در راستای منشور اخلاقی و آشنایی تمام اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت ها به وظایف ذاتی و قانونی خود برگزار شده است
آخوندی، اظهار داشت: جلسه هم اندیشی هیئت مدیره شرکت های تابعه با هیات مدیره سازمان به منظور ایجاد هم افزایی در اثر بخشی، ارزش آفرینی و سود آوری شرکت ها کمک حائز اهمیتی برای مرتفع کردن مشکلات مالی، حسابداری و تسریع در فرایند صدور مجوزها دارد.
آخوندی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: با توجه به وظایف تعیین شده اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ها بر اساس قانون تجارت، کنترل های داخلی و حاکمیت شرکتی؛ منطقه آزاد را به بازار سرمایه متصل می کند.
عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش "شفافیت، تصمیم گیری به موقع، تصمیمات عادلانه، رعایت حقوق تمام ذینفعان به ویژه سهام داران، مشتریان، مردم، کارکنان شرکت ها و سازمان ها را یکی از چهار اصل حاکمیت شرکتی برشمرد.
ناصر آخوندی یکی از مهمترین مشکلات سازمان ها را تامین به موقع منابع مالی برای اجرای زیرساخت طرح ها عنوان کرد که برای محقق شدن این مهم نیاز به حاکمیت شرکتی است از این رو برای این که یک سازمان پیش رونده و پیش برنده باشیم باید خود را با الزامات و قوانین بازار سرمایه کشور و دنیا مطابقت دهیم.
آخوندی در رابطه با ابلاغ کمیته نرخ گذاری در منطقه آزاد کیش، گفت: از ابتدای اردیبهشت کمیته نرخ گذاری قیمت های را تعیین و ابتدای خرداد ابلاغ می کند و بر اساس این فرآیند شرکت ها نسبت به اعمال علی الحساب در انعقاد قرارداد ها اقدام می کنند.
به گفته آخوندی بر اساس قانون زمانی که کمیته نرخ گذاری قیمت ها را تعیین می کند نیاز به تصویب هیئت مدیره نیست و از همان روز قابلیت اجرایی دارد.
سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی و سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش مفهوم حاکمیت شرکتی را گفتمان غالب در سازمان عنوان کرد و افزود: سازمان نقش حاکمیت جزیره را دارد و در ماده 5 قوانین و مقررات مناطق آزاد اشاره شده که هر منطقه توسط سازمانی اداره می شود که به صورت شرکت با شخصیت حقوقی مستقل تشکیل شود و سرمایه آن منطقه هم متعلق به دولت است.
پورعلی در ادامه تصریح کرد: سازمان مفهومی به نام حاکمیت است، در مفهوم حاکمیت نوعی انحصار وجود دارد و یک قلمرو عرضی 91 کیلومتر را سازمان منطقه آزاد کیش از دولت گرفته و در برنامه راهبردی سه ساله الگو سازی یکی از وظایف سازمان محسوب می شود.
به گفته پورعلی الگو سازی "پیوند با اقتصاد بین المللی، انتقال دانش و فناوری، طراحی های پروژه های جسورانه، استفاده از شرکت های دانش بنیان و حکمرانی مطلوب محلی" یکی از وظایف سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان نماینده عالی دولت در منطقه است.
وی افزود: مفهوم حاکمیت شرکتی فراتر از مفهوم مدیریت شرکتی است و باید از مفهوم حاکمیت شرکتی در قالب مفهوم مسئولیت اجتماعی بهره مند شویم تا "جامعه ای بهتر، مطلوب تر، محیط زیست مناسب، انسان های سالم، بهداشت و آموزش بهتری" داشته باشیم.
گفتنی است در این جلسه مصطفی خانزادی عضو هیئت مدیره و برخی از معاونان، مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت ها و موسسات تابعه حضور داشتند.

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/215045/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

بیت‌کوین در اوج قیمتی خود، از فرانک سوئیس پیشی گرفت

قابلیت Universal Control اپل تا پایان پاییز از راه می‌رسد

شرکت Square Enix از استودیو جدید خود رونمایی کرد

بی‌اعتمادی نمایندگان آمریکا به پروژه رمز ارز فیس‌بوک

اخراج دسته جمعی در اکتیویژن بلیزارد

چشم بازار کی به جمال گوشی هوشمند Jio Phone Next روشن خواهد شد؟

شش جایگزین گردن‌کلفت برای آیفون 13 گرانقیمت

به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید گلکسی واچ 4؛ از واچ‌فیس‌ها و قابلیت‌های جدید تا بهبود عملکردهای قبلی

گلکسی زد فلیپ 3 مدل Bespoke Edition با 49 ترکیب رنگی متنوع معرفی شد

گوگل تجربه تماس با تلفن‌های گویا را بهبود می‌بخشد

قیمت بیت کوین اوج تاریخی خود را شکست؛‌ این‌بار 66 هزار دلار

نسل سوم آیفون SE احتمالا آخرین گوشی هوشمند اپل با نمایشگر LCD خواهد بود

ایرانسل: درصورت اصلاح تعرفه، اینترنت ثابت بر بستر فیبر می‌دهیم

با 12 قابلیت فوق‌العاده اندروید 12‌ آشنا شوید

نسخه‌ چرمی هواوی میت X2 5G با سیستم عامل هارمونی اواس معرفی خواهد شد

هوآوی Nova 8 در ایران، میان‌رده‌ای با خصوصیات یک پرچم‌دار

اگر در فضا بمیرید، چه بلایی بر سر بدنتان می‌آید؟

ایرانسل در 15 سال 55 میلیارد تومان به دولت سهم داده است

هرآنچه درباره تراشه M1 و M1 Pro و M1 Max اپل باید بدانید

راهکارهای جدید نانوتکنولوژی برای مبارزه با دنیاگیری‌ها

جراحان برای اولین‌بار کلیه خوک را به‌طور موفقیت‌آمیز به انسان پیوند زدند

تدوین برنامه جامع برای توانمندسازی زنان

قیمت مک‌بوک پرو جدید در برزیل بیش از دو برابر ایالات متحده است

اوپو به‌دنبال توسعه تراشه اختصاصی خود

سامسونگ از نسخه Maison Kitsuné گلکسی واچ 4 و گلکسی بادز 2 رونمایی کرد

آیفون SE 3 احتمالا آخرین گوشی اپل با نمایشگر LCD خواهد بود

گلکسی Z Flip 3 مدل Bespoke Edition با 49 ترکیب رنگی متنوع معرفی شد

جریمه 70 میلیون دلاری فیسبوک در بریتانیا

قیمت سرویس اشتراکی نینتندو برای بازی‌های سگا و نینتندو 64 مشخص شد

آپدیت بزرگ گلکسی واچ 4 با قابلیت‌های شخصی‌سازی جدید منتشر شد

ربات‌های تماشاچی رکورد گینس را شکستند

مشخصات کوالکام اسنپدراگون 898 و مدیاتک دایمنسیتی 2000 فاش شد

شارژ سریع مک بوک پرو تنها از طریق پورت MagSafe 3 آن امکان‌پذیر است

فیسبوک آزمایش محدود کیف پول رمزارزی Novi را آغاز کرد

مایکروسافت از رسیدن به رشد 48 درصدی مشترکان سرویس گیم‌پس بازماند

نسخه رایانه‌‌های شخصی بازی خدای جنگ تایید شد

اینتل می‌خواهد تولید تراشه‌های اختصاصی اپل را برعهده بگیرد

سرویس تکمیل خودکار مایکروسافت برای سایر پلتفرم‌ها دردسترس قرار گرفت

فاکسکان با معرفی سه خودروی برقی وارد صنعت خودروسازی شد

سری 12 شیائومی احتمالا به سه دوربین 50 مگاپیکسل مجهز خواهد شد

گوشی آیفون SE 2022 با نمایشگر IPS LCD معرفی می‌شود

نسخه‌ چرمی هواوی میت X2 5G با HarmonyOS معرفی خواهد شد

استیم‌ انتشار هر نوع بازی مرتبط با بلاکچین یا NFT را ممنوع کرد

اپل مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی 2021 را چگونه توصیف می‌کند؟

اپل آی‌مک جدید با نمایشگر 27 اینچی را اوایل 2022 معرفی می‌کند

فروش ایکس‌باکس سری در ژاپن از مجموع فروش ایکس‌باکس وان گذشت

مشخصات آنر X30i به همراه دیگر مشخصات آنر X30 Max فاش شدند

ثبت‌نام وام 20 میلیونی شروع شد! بدون چک و ضامن در تمام استان‌ها!

قیمت بیت کوین رکوردشکنی کرد

پایداری شبکه گاز خوزستان افزایش یافت