سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

بازی‌های شدیدا خنده‌دار برای زمانی که کاری ندارید استارت آپ

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - در این مطلب تصمیم گرفتیم چند بازی شدیداً خنده‌دار را معرفی کنیم که باعث می‌شوند برای حداقل چند ساعت در روز، فارغ از هیاهوی جهان به زندگی عادی ادامه دهید.
ویجیاتو: شاید شهر‌های کشور به صورت رسمی قرنطینه نشده باشند، اما بسیاری از ما تصمیم گرفته‌ایم در خانه بمانیم و تا جای ممکن از ویروسی که این روز‌ها به جان جهان افتاده فاصله بگیریم. به همین خاطر، احتمالا کم پیش نمی‌آید که در طول روز کاری برای انجام دادن نداشته باشیم و از سوی دیگر فشار روانی کل ماجرا هم دست از سرمان برنمی‌دارد و دیگر حسابی استرس‌آور شده.
اما خوشبختانه هم برای بیکاری و هم برای رفع استرس، راهکار‌های مختلفی وجود دارد و ما هم به عنوان افرادی که پاسخ تمام مشکلات را در بازی‌های ویدیویی جستجو می‌کنند، تصمیم گرفتیم چند بازی شدیداً خنده دار را معرفی کنیم که باعث می‌شوند برای حداقل چند ساعت در روز، فارغ از هیاهوی جهان به زندگی عادی ادامه دهید.
South Park: The Stick of Truth
چی هست؟ یک سریال انیمیشنی و تلویزیونی که توسط یوبیسافت به یکی از بهترین اقتباس‌های ویدیوگیمی از فرنچایزی در مدیوم دیگر تبدیل شده
چرا این بازی خنده دار است؟ این بازی تقریباً مراعات هیچ‌چیز و هیچکس را نکرده است. درست مثل سریال اصلی، سازندگان این بازی هم ابایی از دست گذاشتن روی مسائل جنجالی و به سخره گرفتن آن‌ها نداشته‌اند. اما مهم‌تر از این، توانایی سازندگان در القای حس حضور در جهان South Park است. تمام کاراکتر‌های محبوب این سری انیمیشنی در بازی حضور دارند و تمام ابعاد بازی را هم تحت تاثیر قرار داده‌اند.
نکته جالب اینکه طنز بازی فقط در روایت داستان نیست و سازندگان توانسته‌اند خسته‌کننده‌ترین المان‌های بازی نقش‌آفرینی -مانند پرک‌ها، مکانیک‌ها و کات‌سین‌ها- را به مشخصه‌هایی از بازی تبدیل کنند که شما را به قهقهه با صدای بلند وا می‌دارند. باید افزود اگرچه این بازی یک نسخه دنباله به نام The Fractured But Whole هم دارد، اما در آن نسخه پوچ‌گرایی سازندگان به بیشترین میزان رسیده و همین باعث شده دیگر برای هرکسی خنده‌دار نباشد. اما در تجربه نسخه ابتدایی تردید نکنید.
Deadpool
چی هست؟ یک بازی شوتر-اسلشر سوم‌شخص براساس شخصیت خل و چل دنیای کمیک
چرا این بازی خنده دار است؟ ددپول همواره یکی از کمدی‌ترین شخصیت‌های دنیای مارول بوده و همین طنز احمقانه راهش را به بازی Deadpool سال 2013 هم باز کرده است. باورش سخت است، اما سازندگان این بازی توانسته‌اند تمام ویژگی‌های برجسته ددپول که او را به کاراکتری محشر تبدیل می‌کنند را برداشته و همگی را در یک شوتر-اسلشر شدید سرگرم‌کننده جا دهند.
گذشته از مکانیک‌های گیم‌پلی که آنقدر سرگرم‌کننده هستند که تا پایان بازی نگه‌تان دارند، این نویسندگی بازی بوده که Deadpool را به یکی از خنده‌دارترین بازی‌های تمام دوران تبدیل کرده. از اظهار نظر‌های احمقانه ددپول در مورد مسائل مختلف گرفته، تا خودستایی دروغینش و شکستن دیوار چهارم و مکالمه مستقیم با گیمر، لحظه لحظه این بازی باعث خیس شدن شلوارتان خواهد شد. راستی این را هم اضافه کنیم که نولان نورث (صداپیشه شهیر صنعت گیم که بیشتر به خاطر صداگذاری نیتن دریک در Uncharted می‌شناسیمش) صداگذاری ددپول را برعهده داشته و به راحتی ترکانده!
The Stanley Parable
چی هست؟ یک شبیه‌ساز قدم زدن محشر
چرا این بازی خنده دار است؟ The Stanley Parable تمام تلاشش را می‌کند تا به شما بگوید که هیچ اختیاری از خودتان ندارید و تمام تصمیماتی که در جریان بازی اتخاذ می‌کنید، صرفاً چیزیست که راوی بازی از پیش برنامه‌ریزی کرده. ذات کمدی این بازی اندکی با دیگر بازی‌های لیست‌مان تفاوت دارد و آنچه شما را به خنده وا می‌دارد، میزان توهینی است که راوی به مخاطب می‌کند.
روایت داستان بازی با شکستن دیوار چهارم آنقدر ماهرانه انجام می‌شود که حتی کژوال‌ترین بازیکنان هم خیلی زود دیگر نمی‌توانند از بازی کردن دست بکشند. در اکثر بازی‌های کمدی، المان هجو در نویسندگی و پیرنگ ظاهر می‌شود. در Stanley Parable المان هجو خود شمایید!
سری Portal
چی هست؟ یک بازی اول‌شخص معمایی راجع به آزمایشگاهی که از شما به عنوان سوژه آزمایشی در زمینه ایجاد پورتال از نقطه‌ای به نقطه دیگر استفاده می‌کند
چرا این بازی خنده دار است؟ این بازی میزبان یکی از بهترین کاراکتر‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی است. این کاراکتر، یک کامپیوتر روانی است که در هر موقعیتی، بازیکن را به سخره و بازی می‌گیرد. شخصیتی که درباره‌اش صحبت می‌کنم Glados نام دارد و یک هوش مصنوعی انتقام‌جو است که خیلی خلاصه، پازل‌های بسیار دشوار پیش پایتان قرار می‌دهد، شما را هیولا می‌نامد، درباره کیک دروغ می‌گوید و درباره دانش آواز می‌خواند. عجیب است، می‌دانم، اما کلمه به کلمه‌اش حقیقت دارد. بعد از اتمام نسخه اول، حتما به سراغ نسخه دوم Portal هم بروید که همه‌چیز را به سطحی تازه از نبوغ رسانده و به همان اندازه که پازل‌هایش دشوارتر شده، کمدی‌تر هم شده.
Surgeon Simulator
چی هست؟ یک شبیه‌ساز جراحی که شبیه همه‌چیز هست جز شبیه‌ساز
چرا این بازی خنده دار است؟ برای توضیح چرایی خنده‌دار بودن Surgeon Simulator لازم نیست زیاد وارد جزییات شویم. فقط در این حد بدانید که در هر مرحله، موظف به جراحی یک بیمار بخت‌برگشته هستید و هیچ خط قرمزی هم برای شیوه جراحی در نظر گرفته نشده. این یعنی برای برداشتن ابروی بیمار، نه‌تن‌ها چشمش را کور می‌کنید، بلکه دنده‌هایش را هم می‌شکنید و قلبش را از بدن خارج می‌کنید و شاید موبایل‌تان هم درون بدنش جا بماند.
توضیح بیشتری لازم نیست، هست؟
Untitled Goose Game
چی هست؟ شبیه‌ساز مردم‌آزاری
چرا این بازی خنده دار است؟ اگر گاهی قبل از خواب با خودتان فکر می‌کردید که‌ای کاش می‌توانستید یک غاز مردم‌آزار باشید، جای نگرانی نیست و این آرزوی دیرینه بالاخره به واقعیت تبدیل شده. Untitled Goose Game شما را در نقش یک غاز از خدا بی‌خبر قرار می‌دهد که در انبوهی از مراحل مختلف، باید بهینه‌ترین و خارج از چارچوب‌ترین روش‌های ممکن را برای مردم‌آزاری بیابد.
Saints Row IV
چی هست؟ یک بازی جهان‌باز و سندباکس شبیه به GTA، ولی خیلی احمقانه‌تر، خیلی خیلی احمقانه‌تر
چرا این بازی خنده دار است؟ در نگاه نخست Saints Row IV شبیه به عنوانیست که اجازه می‌دهد با یک سلاح لیزری، کله مردم را آنقدر بزرگ کنید که بترکند. اما وقتی زمان بیشتری را صرف تجربه گیم‌پلی بازی می‌کنید، متوجه می‌شوید Saints Row IV درباره تبدیل شدن به رییس جمهور آمریکا، کلاه‌برداری، مقابله با هجوم بیگانگان و البته بزرگ کردن کله مردم به حدیست که بترکند.
سری Overcooked
چی هست؟ یک بازی کوآپ و چندنفره راجع به آشپز‌هایی که نه فقط دوتا، بلکه چهار تا شده‌اند و بقیه‌اش را خودتان می‌دانید
چرا این بازی خنده دار است؟ در جهان این بازی، یک نفر تصمیم گرفته عجیب‌ترین جا‌های ممکن را برای آشپزی انتخاب کند و سپس چهار آشپز (که یکی از یکی احمق‌تر هستند) را مسئول اداره آن‌ها کرده. به این ترتیب، در حالی که عمدتاً در آشپزخانه‌هایی متحرک جابه‌جا می‌شوید و باید در اوج ناامیدی با سه دوست دیگرتان همکاری کنید، قادر به خرد کردن مواد غذایی، پختن‌شان و سروشان به مشتریانی هستید که چندان حوصله به خرج نمی‌دهند و انتظار دارند سفارش‌شان دو دقیقه‌ای به دستشان برسد؛ و مهم نیست با چه افرادی به پای تجربه بازی می‌نشینید، همیشه یکی از دوستان‌تان هیچ ایده‌ای از ماجرا ندارد و معمولاً همه‌چیز را به آتش می‌کشد.
Gang Beasts
چی هست؟ کشتی فرنگی بدون هیچ قاعده فیزیک
چرا این بازی خنده دار است؟ Gang Beast به شما و دوستان‌تان این فرصت را می‌دهد که در لوکیشن‌هایی بس عجیب، از پشت کامیون‌های در حال حرکت گرفته تا پشت بام یک آسمان‌خراش، به جان همدیگر بیفتید و هدف اصلی، معمولاً پرت کردن بقیه بازیکنان از روی پلتفرم‌هاست. این روند اینقدر ادامه پیدا می‌کند تا تنها یک نفر یا یک تیم روی پلتفرم باقی بماند. آنچه بازی را شدیدا احمقانه کرده، عدم پیروی‌اش از قوانین فیزیک است و باید با کاراکتر‌هایی بسیار شل و پل و خسته، با بقیه کشتی بگیرید و خیلی از اوقات کنترل اتفاقی که دارد روی صفحه می‌افتد کاملاً دست شما نیست.

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/197254/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی: برای برون رفت از معضل بیکاری باید کارآفرینی گسترش یابد

جلیلی: «روایت جهاد» گفتمان همه مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی اصفهان: فولاد مبارکه قطب تولید صنعت فولاد کشور است

موافقت وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی با اصلاح مستمری سایر سطوح بازنشستگان

سامسونگ به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای گلکسی J7 منتشر کرد

آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه‌های اقتصاد، علوم و صنعت تصویب شد

پویش جمع‌آوری خشکاله در 23 غرفه پسماند جنوب شهر پایتخت کلید خورد

همفکری تهران و تبریز و انتقال تجربیات ساماندهی بافت‌های فرسوده

مدیرکل دفتر امور استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: نشست‌های طرح تبیین «روایت جهاد - رقابت خدمت» با هدف افزایش توان دولت در خدمت‌رسانی است

تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون برای زنجانی‌ها 360 درصد رشد یافت

انتشار بازی مارول Midnight Suns تا زمانی نامعلوم عقب افتاد

رفع مشکل پل‌های مکانیزه عابر پیاده در منطقه 17

ممنوعیت گرفتن اسکرین‌شات به واتس‌اپ اضافه می‌شود

تولید 55 هزار تن زباله توسط تهرانی‌ها در دهه اول محرم/پاکبانان تا 4 صبح مشغول نظافت شهر بودند

تایید لایحه بودجه اربعین در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران

پلیس و قوه قضاییه به موضوع مافیای دست‌فروشی ورود کنند

تکمیل 6 ایستگاه مترو از خط 6 در جنوب پایتخت تا 1402/ فاز نخست موزه صنعت تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

3G و 4G همچنان انتخاب اغلب کاربران اینترنتی

پرچم‌دار جدید وان پلاس با بهترین تراشه موجود و امکاناتی فوق‌العاده معرفی شد

جنگ‌افزارهای مدرن روسی مملو از تراشه‌های لوازم خانگی آمریکایی

پیروزی بزرگ برای صنعت تراشه آمریکا؛ جو بایدن لایحه CHIPS را امضا کرد

بازی Tactics Ogre: Reborn برای کنسول‌ها و کامپیوتر معرفی شد

بازی Meet Your Maker از سازندگان Dead by Daylight معرفی شد

معرفی دو مدل از گوشی‌های هوشمند کوچک و به روز

تسریع در استخدام و تبدیل وضعیت مشمولان ایثارگر؛ اولویت منابع انسانی وزارت نفت

قابلیت‌‌های جدید در راه واتس‌اپ

نینتندو سوییچ پرو کی معرفی خواهد شد؟

هدفون جدید سنهایزر معرفی شد

آیا طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی چراغ خاموش در حال اجرا است؟

ایرباد‌های جدید ال‌جی معرفی شدند

وزیر ارتباطات: عده ای از طرح صیانت نان می خورند

بر قراری مجدد پرواز های خارجی از مبدا کیش در آینده نزدیک

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیار

نگهبانی سگ‌های رباتیک در تاسیسات فضایی آمریکا

فروش بازی GTA V به 170 میلیون نسخه رسید

تولید 5 میلیون تنی در مرحله نخست از طرح «ایران ال‌ان‌جی» در برنامه قرار گرفت

پیکر جانباز شهید «سید کمال موسوی» تشییع شد

17ماده قانونی برای تحقق درآمد درآمدهای پایدار شهرداری‌ها

بهره‌برداری کامل از محور سایت آفتاب 22 در غربی‌ترین منطقه پایتخت

کاهش 10درصدی مصرف انرژی در شهرداری تهران تا پایان برنامه پنج ساله سوم

پرداخت 990 میلیارد تومان بدهی مالیاتی از سوی سازمان مدیریت پسماند

تمام مشخصات گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 فاش شد

جمع‌آوری خشکاله توسط غرف بازیافت و خودروهای ملودی در منطقه 15

31 درصد متجاهران جمع‌آوری شده صرفا کارتن‌خواب هستند

تعداد دست‌فروشان فعلی پایتخت/ زیان انباشته شرکت شهربان 2هزار و 500 درصد کاهش یافته است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: باید رویکردهای تحولی در دولت و وزارتخانه برای مردم تبیین شود

کارکنان خدوم؛ راهبر مترو

رمپ جایگزین پله‌برقی‌های خراب می‌شود | ویژگی‌ رمپ‌های جدید چیست؟

Horizon: Forbidden West مجددا در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفت

سازمان بوستان‌ها و مناطق 22 گانه زحمات زیادی برای نگهداشت درختان متحمل می‌شوند