سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

آموزش سئو را چگونه آغاز کنیم؟ مقالات بازاریابی

آموزش سئو را چگونه آغاز کنیم؟
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - یادگیری سئوی سایت را از کجا و چگونه شروع کنیم، با مطالعه این مقاله از مدیروب درمی‌یابید که چه آموزشی برای شما مناسب‌تر است و چه نکاتی را باید مورد توجه قرار دهید.
آموزش سئو (SEO) در دنیای دیجیتالی امروز، مسئله‌ای است که ذهن‌های بسیاری را به خود مشغول کرده است. حضور شما در این صفحه و تصمیمتان برای مطالعه این مقاله، بیانگر این است که شما اهمیت بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو را درک کرده‌اید و از ضرورت آن برای رشد کسب و کار اینترنتی خود مطلع هستید. همه افراد برای حرفه‌ای شدن در یک زمینه، کار خود را از یک نقطه‌ای آغاز می‌کنند. اما اینکه یادگیری سئوی سایت را از کجا و چگونه شروع کنیم، ممکن است کمی گیج‌کننده بنظر برسد. با مطالعه این مقاله، درمی‌یابید که چه آموزشی برای شما مناسب‌تر است و چه نکاتی را باید مورد توجه قرار دهید.

سیاست و بازاریابی


سئو چیست؟
قبل از اینکه به چگونگی آموزش و یادگیری سئو بپردازیم، لازم است بدانیم که اصلا سئو چیست و قرار است چه چیزی را آموزش ببینیم. SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization و به معنی بهینه‌سازی موتور جستجو است که ما آن را به اسم سئو می‌شناسیم. SEO یا سئو در واقع بهبود و ارتقای یک وبسایت به گونه‌ای است که تعداد بازدید‌کنندگان دریافتی آن از موتورهای جستجو، افزایش یابد. این افزایش تعداد بازدید‌کنندگان، اساسا با رتبه آن وبسایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو رابطه مستقیم دارد.
به بیان ساده‌تر، افراد وبسایت ایجاد می‌کنند که مخاطب جذب کنند. این مخاطبین در نهایت به مشتریان محصولات یا خدمات وبسایت‌ها تبدیل می‌شوند. اما مگر چند نفر روی لینک وبسایتی که در صفحه ششم موتورهای جستجو قرار دارد کلیک می‌کنند؟ روشن است که میزان بازدید از وبسایتی که در صفحه ششم و هفتم قرار دارد به هیچ وجه قابل مقایسه با وبسایت‌های صفحات اول و دوم نیست. این بهبود وضعیت سایت و ارتقای رتبه آن به صفحات نخست را سئو می‌نامند.
حال، این بهینه‌سازی و بهبود وضعیت وبسایت، زوایا و ابعاد مختلف و گسترده‌ای را شامل می‌شود. از کلماتی که در نوشتن محتوای وبسایتتان استفاده می‌کنید گرفته تا چگونگی برخورد سایت‌های دیگر با وبسایت شما، در سئو و بهینه‌سازی سایت شما تعیین‌کننده هستند.
چرا یادگیری سئو مهم است؟
با توجه به پیشرفت تکنولوژی و گره خوردن آن با سبک زندگی بشر، بخش اعظم فعالیت‌های روزمره ما شکلی دیجیتالی به خود گرفته و در آینده‌ای نزدیک، کاری باقی نخواهد ماند که قادر باشیم بدون اینترنت انجام دهیم. انسان همواره طالب راحتی و آسودگی است. اگر از شما سوال شود که ترجیح می‌دهید برای خرید مواد غذایی مورد نیازتان تا فروشگاه بروید یا بدون زحمت دادن به خودتان آن‌ها را درب منزلتان تحویل بگیرید، کدام را انتخاب می‌کنید؟
لازم به توضیح نیست که با دیجیتالی شدن سبک زندگی، کسب و کارها نیز دیجیتالی خواهند شد. فعالیت در فضای اینترنت و محیط وب، داستانی متفاوت از روال حاکم بر کسب و کار‌های سنتی دارد. در کسب و کارهای اینترنتی، مشتریان شما کسانی هستند که قبلا اسمی از شما نشنیده‌اند و حتی ساکن منطقه فعالیت شما هم نیستند. موتورهای جستجو به شما این امکان را می‌دهند که مخاطبان جدیدی پیدا کنید.
اگر سایت شما را مقصد در نظر بگیریم، موتورهای جستجو جاده‌هایی هستند که افراد را به آنجا می‌رسانند. برای مثال، اگر شما فروشنده کفش باشید، موتورهای جستجو افرادی را که به دنبال خرید کفش هستند به سمت وبسایت شما هدایت می‌کنند. بنابراین، اگر بتوانید وبسایتتان را به صفحه اول برسانید، فرصت‌های باورنکردنی بسیاری بدست خواهید آورد.
دیگر باید مشخص شده باشد که در دنیای امروز، آموزش و یادگیری سئو تا چه اندازه مهم و ضروری محسوب می‌شود. داشتن سایتی ارزشمند، سود‌ده و معتبر، بدون داشتن دانش و مهارت سئو و بهینه‌سازی سایت محقق نمی‌شود. اما آموزش و یادگیری سئو را از کجا و چگونه باید آغاز کنیم؟

سیاست و بازاریابی


آموزش سئو را از کجا شروع کنیم؟
خوبی آموزش سئو این است که اطلاعات فراوانی برای یادگیری آن در دسترس است. اگر ندانید از کجا شروع کنید، همین گستردگی اطلاعات کار شما را بسیار سخت کرده و موجب سردرگمی شما می‌شود. با دنبال کردن گام‌های زیر، خواهید دانست که چگونه باید آموزش سئو را آغاز کنید.
گام اول: مطالعه، مطالعه و باز هم مطالعه
بهترین راه آموزش سئو و بهینه‌سازی سایت، مطالعه کردن است. برای این کار، لازم است تا ابتدا منبعی برای مبتدیان پیدا کنید. اگر در فضای اینترنت به دنبال آموزش‌های SEO می‌گردید یا قصد تهیه کتابی را دارید، اطمینان حاصل کنید که ابتدا با مفاهیم پایه و اصول اولیه شروع می‌کنید. آنچه مسلم است، هیچ دلتان نمی‌خواهد هنگامی که قصد شروع کار را دارید، متوجه شوید برخی از نکات و ضروریات را در طول آموزش خود جا انداخته‌اید.
گام دوم: تمرین، تمرین و تمرین
اگر نتوانید دانشی که کسب کرده‌اید را پیاده‌سازی کنید، عملا نتوانسته‌اید آموزش‌های سئوی سایت را فرا بگیرید. درست مثل هر فعالیت و کسب و کار دیگری، هرچه در روند یادگیری سئو بیشتر تمرین کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که آنچه در وبسایت‌ها می‌خوانید، چیزی است که اشخاص دیگر خود از انجام این کار یاد گرفته‌اند.
اما مگر راهی هست که خود بتوانیم آموخته‌هایمان را به مرحله اجرا در آوریم؟ بهترین گزینه این است که روی یک وبسایت تمرین کنید. اگر وبسایتی برای این منظور در اختیار ندارید، می‌توانید با استفاده از ابزار وردپرس به راحتی یک وبسایت ساخته و آن را مدیریت کنید. در اختیار داشتن یک دامنه برای خودتان، به شما کمک می‌کند تا تاثیر و اهمیت هر یک از تکنیک‌های سئو و بهینه‌سازی سایت را دریابید.
همچنین، می‌توانید از آموزش‌های پروژه‌محور نیز استفاده کنید. اینگونه آموزش‌ها باعث می‌شوند تا شما بیشتر با این مهارت درگیر شده و مسائل و مشکلات عملیاتی دنیای واقعی سئو را بطور ملموس‌تری درک کرده و راه‌حل آن‌ها را یاد بگیرید.
گام سوم: یک مربی پیدا کنید
به یاد داشته باشید که همیشه یک نفر باهوش‌تر و کار درست‌تر از خودتان در این کره خاکی پیدا می‌شود. این یعنی حتی اگر در زمینه سئوی سایت استاد توانایی هم باشید، باز هم چیزهایی وجود دارد که نمی‌دانید و اشخاصی هستند که این چیزها را از آن‌ها آموزش ببینید. ممکن است در طول آموزش سئو به مشکلاتی بربخورید که نتوانید راه حل آن‌ها را در فضای اینترنت پیدا کنید. در این‌صورت، شما به راهنمایی و مشورت افراد متخصص نیاز پیدا می‌کنید. پس سعی کنید افراد باتجربه‌ای که متخصصان این زمینه محسوب می‌شوند را شناسایی کرده و از تجربیاتشان استفاده کنید.

سیاست و بازاریابی


گام چهارم: عضو گروه سئوکاران شوید
این یکی از بهترین توصیه‌هایی است که می‌شود به افرادی که به دنبال آموزش و یادگیری سئو هستند کرد. همانطور که اگر می‌خواهید باغبان خوبی باشید باید با باغبان‌ها نشست و برخاست کنید، اگر می‌خواهید سئوکار خوبی باشید نیز نیاز دارید تا با سئوکاران نشت و برخاست داشته باشید. پیوستن به گروه سئوکاران به شما در تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه‌ای کمک بسیاری خواهد کرد.
گام پنجم: از اتفاقات و تغییراتی که در دنیای سئو رخ می‌دهد باخبر باشید
یکی از نکات قابل توجه در آموزش تکنیک‌های سئو (SEO)، تغییرپذیری آن‌ها است. دنیای سئو دائما در حال تغییر و بروزرسانی است. پس لازم است تا شما هم اطلاعات خود را بروز نگه دارید. یکی از بهترین راه‌ها، دنبال کردن فعالیت افراد متخصص در وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام است. اینگونه با یک تیر چند نشان می‌زنید: از تجربه‌های دیگران استفاده می‌کنید، از بروزرسانی‌های ابزارها مطلع می‌شوید و به محض اعمال تغییرات جدید در الگوریتم‌ها، از آن‌ها باخبر خواهید شد.
گام ششم: گام‌های اول و دوم را تکرار کنید
در یادگیری SEO و بازاریابی دیجیتالی، هیچ نقطه پایانی وجود ندارد. بطور کامل دنبال کردن همه این گام‌ها و عزم راسخ، در نهایت شما را به موفقیت می‌رساند. بهینه‌سازی یا سئوی سایت را آموزش ببینید، تمرین کنید و مجددا تکرار کنید. اگر دست از مطالعه بردارید، احتمال اینکه چیز مهمی را از قلم بیاندازید زیاد است. اگر دست از تمرین آموخته‌هایتان بردارید، آموزش سئو معنی نمی‌دهد. به تکرار ادامه دهید تا دیر یا زود به هدفتان از یادگیری سئو و تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه‌ای نزدیک و نزدیک‌تر شوید. به یاد داشته باشید که هر ماجراجویی بزرگی با یک قدم آغاز می‌شود.

سیاست و بازاریابی


برای یادگیری سئو از چه منابعی می‌توان استفاده کرد؟
اگر می‌خواهید بهینه‌سازی سایت (SEO) را یاد بگیرید، باید مطالعه بسیاری داشته باشید. موارد بسیاری برای یادگیری وجود دارد. در حقیقت، بهترین و موفق‌ترین متخصصان سئو آن‌هایی هستند که دائما اطلاعات خود را بروز می‌کنند. چراکه تنها چیزی که در رابطه با سئو ثابت است، تغییرپذیری آن است. متاسفانه فضای وب طوری است که هرکس می‌تواند به راحتی در آن سایتی ایجاد کند و ادعای متخصص بودن کند. اما علی‌رغم کمبود منابع آموزش سئو، وبسایت‌هایی نیز وجود دارند که آموزش‌های معتبر و قابل استنادی به مخاطبانشان عرضه می‌کنند. بنابراین، هر زمان نکته و مطلبی در فضای وب می‌خوانید، این جمله را به یاد داشته باشید: هر چیزی کi می‌خوانید را باور نکنید.
به همین خاطر مدیروب تلاش کرده است تا فهرستی از برخی منابع قابل اعتماد برای شما عزیزان تهیه کند تا مطمئن شود از توصیه‌ها و آموزش‌های غیرواقعی که به سئوی سایتتان لطمه وارد می‌کنند، استفاده نخواهید کرد.
از بهترین منابع فارسی زبان و مطمئن برای یادگیری مهارت سئو می‌توان به سایت مدیروب اشاره کرد. مدیروب همواره بصورت تخصصی به مسئله بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) و راهکارهای افزایش فروش و بهره‌وری کسب و کارهای دیجیتالی پرداخته و مطالب ارزشمند زیادی را در قالب مقالات آموزشی و ویدئوهای گوناگون در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.
ازجمله منابع موثق انگلیسی هم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
Moz Search Engine Journal Search Engine Land SEMrush Blog Yoast SEO Blog Backlinko

سیاست و بازاریابی


فرق بین آموزش رایگان و پولی سئو در چیست؟
آیا برای یادگیری سئو منابع رایگان کفایت می‌کنند؟ آیا می‌شود صفر تا صد آموزش سئو را از منابع رایگان دریافت کرد؟
آنچه مسلم است، بهینه‌سازی موتور جستجو یا همان سئو، مقوله‌ای بسیار گسترده است که نمی‌توان حد آخری برایش در نظر گرفت. در این حوزه، هر کس زمان و انرژی بیشتری صرف کند، تخصص بیشتری پیدا خواهد کرد. به بیان دیگر، تجربه لازمه و پیش‌نیاز یادگیری سئو است. تنها مسئله‌ای که بین خرید آموزش SEO یا آموزش رایگان آن تفاوت ایجاد می‌کند، مسئله زمان است. اگر تجربه کار در این حوزه را نداشته باشید، مجبور می‌شوید سال‌ها زمان صرف بدست آوردن آن کنید. درحالیکه می‌توانید این تجربیات را از متخصصانی که سال‌ها پیش این راه را رفته‌اند بخرید. بطور کلی سرمایه را دو چیز می‌توان در نظر گرفت: زمان و پول. بهرحال شما ناچارید برای رسیدن به هدفتان سرمایه‌گذاری کنید.
اما چه آموزشی ارزش خریدن دارد؟ آیا بین آموزش‌های فروشی تفاوتی وجود دارد؟
ابتدا لازم است تا این نکته را روشن کنیم که برای یادگیری سئو (SEO)، آموزش پولی داریم تا پولی.
خوشبختانه شما می‌توانید تقریبا تمام چیزی که لازم است درباره سئو و بهینه‌سازی سایت یاد بگیرید را بصورت رایگان در فضای وب و در منابعی که گفته شد پیدا کنید. (البته برای این کار لازم است تا تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشید.) اما متاسفانه افرادی هستند که همین اطلاعات رایگان را جمع‌آوری کرده و به نام خود به فروش می‌گذارند.
همانطور که قبلا گفتیم، هیچ کس بدون تمرین و اجرای تکنیک‌های سئو، در آن متخصص نمی‌شود. سئو فرآیند بسیار گسترده و زمان‌بری است که یادگیری کامل آن نیاز به تجربه زیادی دارد. پس چیزی که لازم است در مورد افراد متخصصی که آموزش سئو می‌فروشند مد نظر قرار دهید، تجربه و رزومه آن‌ها است. قطعا هر آموزش پولی ارزش پول دادن ندارد.
اگر دغدغه خرید آموزش سئو را دارید و درباره محتوای آموزش‌های موجود مطمئن نیستید، ما با افتخار دوره جامع جادوی سئوی مدیروب را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این دوره هر ساله متناسب با آخرین تغییرات دنیای وب بروز شده و توانسته پر مخاطب‌ترین دوره آموزش سئو تا کنون باشد. مباحث و استراتژی‌های پروژه‌محوری که در این دوره خواهید آموخت بیشترین بهره‌وری را برای شما ایجاد خواهند کرد. علاوه بر این، برای دوره جامع جادوی سئوی مدیروب، پشتیبانی قوی و خوبی برای پاسخگویی به سوالات شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است که جایی برای داشتن دغدغه و نگرانی باقی نمی‌گذارد.

سیاست و بازاریابی


یادگیری سئو (SEO) برای یک مبتدی چقدر سخت است؟
بهینه‌سازی موتور جستجو یا به اختصار سئو (SEO) خود، آنطور که برخی وانمود می‌کنند هم سخت نیست. اگر درک درستی از طرز کار موتورهای جستجو داشته باشید، یادگیری SEO برایتان دشواری چندانی نخواهد داشت. اصطلاحات و مفاهیم سئو و جنبه‌های تکنیکی آن است که سخت بنظر می‌رسد. وگرنه اصول ساده‌ای دارد که با تکرار و تمرین می‌توان فرا گرفت. سختی آن سعی و تلاش و تمرینی است که شخص باید متحمل شود. تمام چیزی که نیاز دارید علاقه و زمان است.
چه مدت طول می‌کشد از صفر تا صد سئو را آموزش ببینیم؟
اینکه چه مدت طول می‌شکد تا شما سئو را بطور حرفه‌ای و پیشرفته یاد بگیرید، بستگی به فاکتورهای متعددی ازجمله مهارت‌ها، قدرت درک، علاقه و تلاش شما دارد. اگر به بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو علاقه دارید و تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اید، پس می‌توانید با سرعت بیشتری SEO را آموزش ببینید. اما اگر به این خاطر که دیگران در حال یادگیری سئو هستند می‌خواهید آن را یاد بگیرید، قرار نیست به این زودی‌ها در آن متخصص شوید.
جدا از ویژگی‌های فردی که بر سرعت آموزش اثرگذار هستند، یادگیری سئو از یک متخصص مهم‌ترین عامل تعیین کننده است. شرکت در دوره‌های آموزشی معتبر سئو، چند سال مسیر پیش روی شما را به چند ماه تبدیل خواهد کرد.
بطور کلی، بسته به کیفیت و نوع آموزش، مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری سئو بصورت حرفه‌ای می‌تواند بین 6 ماه تا یک سال متغیر باشد.
سخن آخر
اگر می‌خواهید وبسایتتان جایگاهی در صفحه اول موتورهای جستجو داشته باشد، نیاز دارید تا آن را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کنید. بهینه‌سازی سایت مستلزم داشتن دانش و تخصص کافی است. اگر قصد دارید وبسایت کسب و کار شخصی خودتان را سئو کنید و یا به یک سئوکار حرفه‌ای تبدیل شوید که وبسایت‌های دیگران را سئو می‌کند، نیاز به یادگیری و آموزش دارید.
بسته به اینکه بخواهید سئو را از منابع رایگان بیاموزید و یا در دوره‌های آموزشی متخصصان این حوزه شرکت کنید، باید مقداری از زمان و پول خود را هزینه کنید، مطالعه داشته باشید و به تمرین و تکرار بپردازید.

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/187103/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تریلری جذاب از زمان عرضه Assassin’s Creed Mirage منتشر شد

قاب شیشه‌ای گلکسی S23 FE سامسونگ در ویدئویی تایید شد

نسل جدید عینک هوشمند متا ری-بن معرفی شد

رونمایی از مسیری تازه در تریلر بازی Forza Motorsport

تاریخ انتشار بسته الحاقی High on Life: High on Knife مشخص شد

این کامپیوتر در کف دست شما جا می‌شود!

3 فضانورد روی زمین فرود آمدند

سرویس رایگان Meta AI رونمایی شد؛ تبدیل متن به عکس و وب‌گردی با بینگ

آیفون 15 و 15 پلاس تست مقاومت را با موفقیت پشت سرگذاشتند

هوش مصنوعی به اینستاگرام اضافه می‌شود

سرویس پادکست گوگل سال آینده تعطیل می‌شود

نسخه بازطراحی‌شده واتساپ با ظاهر مدرن‌ در راه است

آب موجود در ماه شاید برای همه ماموریت‌های آینده کافی نباشد

نسخه وب رایگان فتوشاپ از دسترس خارج می‌شود

داده‌های اینترنت در اختیار ChatGPT قرار گرفت!

10 خودروی مهمی که زمانی در ایران مونتاژ می‌شدند

کهکشان راه شیری در امواج گرانشی چگونه به نظر می‌رسد؟

عینک جدید متا، هوش مصنوعی دارد و ویدیو ضبط می‌کند!

آخرین ابرماه سال 2023 را از دست ندهید

چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT حالا به اینترنت دسترسی دارد

تاریخ عرضه بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 روی استیم مشخص شد

بازی/ Crisis Action: 7th Anniversary؛ هیجان این تیراندازی را تجربه کنید

ربات‌ها به زودی مثل حشرات خواهند دید

اگر این آتشفشان فوران کند؛ نسل پستانداران منقرض می‌شود!

طراحی Redmi 13C را پیش از معرفی رسمی ببینید

جزئیاتی از حرکت خودران یک مریخ نورد در سخت‌ترین مسیر‌ها

بازی Alan Wake 2 دارای حالت Performance خواهد بود

دوربین شیائومی 14 پرو چیزی کم از دوربین‌های DSLR نخواهد داشت!

لیست تروفی‌های Marvel’s Spider-Man 2 منتشر شد

بازی/ Best Fiends - Match 3 Games؛ حشرات زندانی را نجات دهید

یونیتی از تصمیم جنجالی خود تا حدودی عقب‌نشینی کرد

غارت فروشگاه‌های اپل در فیلادلفیای آمریکا

مشتری و جو زمین

بازی/ Slap Kings؛ از مسابقات سیلی‌زنی جا نمانید

از ChatGPT به‌عنوان مربی باشگاه استفاده کنید!

کهکشان مارپیچی را ببینید

ChatGPT اکنون می‌تواند ببیند و بشنود و حرف بزند!

خودنمایی رنگ مشکی مات در تصویر فاش‌شده از پیکسل 8 پرو

تایم لپس بسیار زیبا از تشکیل ابرهای کومولونیمبوس

ناتینگ از هدفون، ساعت و شارژر جدید رونمایی کرد

مهارت ربات تسلا در انجام حرکات یوگا

گوگل 25 ساله شد!

خبری بد برای طرفداران مجموعه بازی‌های فیفا

جزئیات داستانی Far Cry 7 فاش شد

مدیر سابق اپل «دستگاهی سخت‌افزاری برای عصر هوش مصنوعی» می‌سازد

یک روش جدید و عجیب برای رفتن به فضا

افتتاح هتل با استاندارد جهانی در کیش

تصویر روز ناسا؛ IC 4592، سحابی بازتابی سر اسب آبی‌رنگ

در روزهای آینده شبکه اینترنت کشور ناپایدار خواهد شد!

منتظر نسخه ارزان‌قیمت هدست اپل ویژن پرو نباشید!