سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

هوش مصنوعی مرگ ناشی از ایست قلبی را پیش‌بینی کرد نکات خواندني

هوش مصنوعی مرگ ناشی از ایست قلبی را پیش‌بینی کرد
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - ایسنا /در اولین کارآزمایی در دنیای واقعی از ابزار هوش مصنوعی، مشخص شد که این ابزار، درمان را برای 45 درصد از بیماران بهبود می‌بخشد.
فناوری هوش مصنوعی به‌طور بالقوه می‌تواند جان هزاران فرد مبتلا به درد قفسه سینه را نجات دهد؛ کسانی که ممکن است به‌عنوان فرد در معرض خطر حمله قلبی شناسایی نشده باشند و درمان مناسب برای کاهش خطر دریافت نکنند. با توجه به مقرون به صرفه بودن این فناوری، محققان امیدوارند که بتواند مدیریت بیمارانی را که برای بررسی درد قفسه سینه ارجاع می‌شوند را تغییر دهند.
بر اساس نتایج تحقیقاتی که می‌تواند حرکتی جدید به سمت پیشگیری و استراتژی‌های بهداشت جهانی ارائه دهد، پیش‌بینی مرگ ناگهانی قلبی و شاید حتی پرداختن به خطری که یک فرد را تهدید می‌کند برای جلوگیری از مرگ در آینده، از طریق هوش مصنوعی (AI) امکان‌پذیر باشد.
در این پژوهش، تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی قادر به شناسایی افرادی بود که بیش از 90 درصد در معرض خطر مرگ ناگهانی بودند و بیش از یک چهارم موارد مرگ ناگهانی قلبی را نشان می‌دادند. مرگ ناگهانی قلبی، بار سلامت عمومی محسوب می‌شود که 10 تا 20 درصد از مرگ و میرهای کلی را تشکیل می‌دهد؛ پیش‌بینی آن دشوار است و رویکردهای معمول در شناسایی افراد در معرض خطر، به ویژه در سطح فردی، ناکام باقی مانده است.
بر اساس نتایج تحقیقات اولیه، پیش‌بینی مرگ ناگهانی قلبی ممکن است با استفاده از هوش مصنوعی (AI) برای تجزیه و تحلیل اطلاعات پزشکی در پرونده‌های سلامت الکترونیکی امکان‌پذیر باشد. محققان سوابق الکترونیکی سلامت 25هزار نفر را که به‌طور ناگهانی فوت کرده و 70 هزار نفری که به دلیل ایست قلبی بستری شده بودند را در پاریس، فرانسه و سیاتل، واشنگتن تجزیه و تحلیل کردند و از هوش مصنوعی برای ساخت ارتباطات سلامت شخصی استفاده کردند که خطر مرگ در اثر ایست قلبی ناگهانی را مشخص می‌کرد.

سیاست و بازاریابی

پیش‌بینی خطر مبتنی بر هوش مصنوعی
محققان از هوش مصنوعی برای ساخت مدل‌های سلامت شخصی‌سازی شده استفاده کردند که می‌تواند خطر مرگ ناگهانی قلبی هر فرد را اندازه‌گیری کند.
این تحقیق امکان ایجاد پروفایل‌های ریسک شخصی را برای هر فرد فراهم کرد. این ابزار به‌طور بالقوه می‌تواند در آینده برای رسیدگی و کاهش خطرات فردی مرتبط با ایست قلبی مورد استفاده قرار گیرد.
هوش مصنوعی (AI) پتانسیل پیش‌بینی مرگ ناگهانی قلبی و احتمالا مدیریت خطر یک فرد برای جلوگیری از مرگ‌ومیرهای آینده را دارد. این چشم‌انداز پیشگامانه که در سمپوزیوم علوم احیاء انجمن قلب آمریکا در سال 2023 ارائه می‌شود، می‌تواند گام مهم در راهبردهای پیشگیری و سلامت جهانی باشد.

سیاست و بازاریابی


ارتباطات سلامتی سفارشی‌سازی شده
گروه تحقیقاتی از هوش مصنوعی (AI) برای بررسی داده‌های پزشکی بازیابی شده از ثبت و پایگاه‌های داده در پاریس، فرانسه و سیاتل استفاده کرد. آنان بر دو گروه 25 هزار نفر که دچار ایست قلبی ناگهانی شده بودند و 70 هزار نفر از جمعیت عمومی تمرکز کردند و این گروه‌ها را بر اساس سن، جنسیت و محل سکونت مطابقت دادند. این مجموعه داده بیش از یک میلیون تشخیص بیمارستانی و 10 میلیون نسخه دارو را در برگرفته است که تا یک دهه قبل از مرگ هر فرد را شامل می‌شود.
محققان با استفاده از هوش مصنوعی، نزدیک به 25هزار ارتباطات بهداشتی سفارشی‌سازی شده ایجاد کردند که عوامل مختلف سلامت فردی را برای شناسایی افرادی که در معرض خطر مرگ ناگهانی قلبی قرار دارند را ادغام کرد. علاوه بر این، آنان پروفایل‌های ریسک فردی را برای هر شرکت‌کننده در مطالعه ایجاد کردند.

سیاست و بازاریابی


تجزیه و تحلیل با هوش مصنوعی
این ارتباطات خطر شخصی شامل سابقه پزشکی افراد، درمان شرایطی مانند فشار خون بالا و سابقه بیماری قلبی، علاوه بر اختلالات روانی و رفتاری مانند سوءمصرف الکل می‌شود. این تجزیه و تحلیل عواملی را که به احتمال زیاد خطر مرگ ناگهانی قلبی را افزایش یا کاهش می‌دهند مشخص و احتمالات و بازه‌های زمانی خاصی مانند خطر 89 درصدی مرگ ناگهانی قلبی طی سه ماه را ارائه کرد.
تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی به‌طور موثر افرادی را با خطر بیش از 90 درصد از تجربه مرگ ناگهانی قلبی شناسایی کرد که بیش از یک چهارم موارد مرگ ناگهانی قلبی را تشکیل می‌دهد.
محقق این تحقیق از مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه پاریس تاکید کرد: مرگ ناگهانی قلبی که یک بار سلامت عمومی است، 10 تا 20 درصد از مرگ و میرهای کلی را تشکیل می‌دهد.
وی افزود: ما رویکرد جدیدی را پیشنهاد کردیم که به عوامل خطر معمول قلبی عروقی محدود نمی‌شود، بلکه تمام اطلاعات پزشکی موجود در پرونده الکترونیک سلامت فرد را در بر می‌گیرد.
این مطالعه دارای محدودیت‌هایی ازجمله محدودیت‌های بالقوه در استفاده از مدل‌های پیش‌بینی فراتر از این تحقیق است. داده‌های پزشکی در پرونده‌های سلامت الکترونیکی گاهی اوقات به جای داده‌های خام به موارد دیگر متکی هستند و تغییرات داده‌ها در بین کشورها ممکن است نیاز به تعدیل مدل‌های پیش‌بینی داشته باشد.
نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند به پیش‌بینی و حتی پیشگیری از مرگ ناگهانی قلبی از طریق تجزیه و تحلیل پرونده‌های الکترونیک سلامت کمک کند.

سیاست و بازاریابی


انجمن قلب آمریکا در بیانیه مطبوعاتی درباره این پژوهش گفت که محققان از هوش مصنوعی برای ایجاد ارتباطات سلامت شخصی استفاده کردند که خطر مرگ یک فرد در اثر ایست قلبی ناگهانی را شناسایی می‌کرد.
محققان اطلاعات بیش از یک میلیون تشخیص بیمارستانی و 10 میلیون نسخه را بررسی کردند. داده‌ها از پرونده‌های پزشکی قبل از مرگ تا 10 سال جمع‌آوری شد.
انجمن قلب آمریکا می‌گوید: محققان با استفاده از هوش مصنوعی در تجزیه و تحلیل داده‌ها، نزدیک به 25هزار رابطه را با فاکتورهای سلامت شخصی‌سازی کردند که برای شناسایی افرادی که در معرض خطر مرگ ناگهانی قلبی بودند، استفاده شد.
محقق این تحقیق بیان کرد: «استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی اطلاعات پزشکی متوالی ثبت شده در طول سال‌ها در یک موضوع خاص ضروری است که مسیری مرتبط با افزایش خطر مرگ ناگهانی قلبی را تشکیل می‌دهد. ما امیدواریم که با یک فهرست شخصی از عوامل خطر، بیماران بتوانند با پزشکان خود برای کاهش این عوامل خطر و در نهایت کاهش احتمال مرگ ناگهانی قلبی کار کنند».
هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در ایجاد انقلابی در پیش‌بینی و مدیریت ایست قلبی ناگهانی، به سمت بهبود نرخ بقا و مداخلات مراقبت‌های بهداشتی کارآمدتر در آینده می‌رود. ایست قلبی ناگهانی (SCA) همچنان یکی از دلایل اصلی مرگ و میر جهانی است و با وجود سیستم‌های پیشرفته همچنان میزان بقا پایین است. چالش فعلی پیش‌بینی و پیشگیری از ایست قلبی است با این حال، با افزایش پذیرش ابزارهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در الکتروفیزیولوژی بالینی در زمان‌های اخیر، خوش‌بینی در مورد پرداختن به این چالش‌ها به طور موثرتر وجود دارد.
این مطالعه امکان‌سنجی هوش مصنوعی را برای پیش‌بینی و پیشگیری از مرگ ناگهانی قلبی نشان می‌دهد. ارزیابی‌های ریسک شخصی و استراتژی‌های مداخله زودهنگام هوش مصنوعی می‌تواند نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در سلامت قلب باشد. تحقیقات بیشتر می‌تواند منجر به کاهش قابل توجهی در بروز مرگ ناگهانی قلبی شود که به نفع تلاش‌های بهداشت جهانی است.
منابع
ox.ac.uk
thestatesman.com
sciencedaily.com
thestatesman.com
webmd.com
springer.com

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/722261/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

این ساعت 900 هزار تومانی بدنه فولادی و بند فلزی دارد

بازی GTA 6 یک سال دیرتر از PS5 برای کامپیوتر منتشر می‌شود

اپل مپس برای رقابت با گوگل مپس باید مشکل مهمی را برطرف کند

تنها با تکرار یک کلمه می‌توان ChatGPT را هک کرد!

این گزارش ترسناک از کلاهبرداری اینترنتی فوق‌العاده بزرگ خبر می‌دهد

فرزندان شهدا بهترین مروجان فرهنگ ایثار هستند

قاتل پرچمدار نه، وان پلاس 12 پرچمداری قاتل است

مسابقه هیجان‌انگیز بوکس انسان با ربات

پرونده بیش از 2هزار متقاضی در کمیسیون احراز جانبازی شهرستان‌های تهران بررسی شد

گوشی میان رده جدید هواوی در دنیای واقعی رؤیت شد

گرم ترین سال ثبت شده توسط ناسا

فناوری جدید سامسونگ و گوگل؛ رقیبی برای دالبی اتموس در راه است

برنامه/ از باتری موبایل خود محافظت کنید

اپل واچ سری 9 از پردازنده اصلاح‌شده آیفون 15 استفاده می‌کند

سامسونگ و گوگل همچنان در زمینه آپدیت اندروید بی‌رقیبند

حل این معما 100 میلیون دلار جایزه دارد!

اسنپدراگون 8 نسل 4 را تولیدکننده پردازنده آیفون می‌سازد

فورتنایت میزبان 3 بازی جدید می‌شود

شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ارزشی‌ترین ستادهای کشور است

سرمایه‌گذار 68 ساله OpenAI در هفته 80 ساعت کار می‌کند

سگا دست پر به گیم اواردز 2023 می‌آید

پدران شهیدان والامقام «سلطانی» آسمانی شد

پیام تسلیت رئیس جمهور در پی درگذشت مرحوم حاج کاظم فرهاد

گوگل رونمایی هوش مصنوعی بزرگ Gemini را به تأخیر انداخت

قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ جان یک نفر را نجات داد

ویدیویی کوتاه از بازی GTA 6 فاش شد

بازی/ TheoTown؛ شهردار شهر رویایی

آغاز فراخوان هشتمین کنگره بین المللی شعر ایثار در شیراز

آیین رونمایی از پوستر هشتمین کنگره بین المللی شعر ایثار

شیائومی 14 اولترا با باتری غول‌پیکر تولید می‌شود

سونی صدها برنامه شبکه دیسکاوری را از پلی‌ استیشن حذف می‌کند

دیدار استاندار بوشهر با مادر شهید علی بختیاری آزاد

عزت و منزلت جامعه معزز ایثارگری باید حفظ شود

استان البرز نیازمند توجه ویژه مسئولان است

این گوشی شیائومی به زودی HyperOS را دریافت می‌کند

رشد انفجاری حملات بدافزارهای جدید

انتقاد کاربران بریتانیایی از اپل: آیفون 15 پرو خریدم، موبایلی دیگر برایم فرستادند

بررسی گوشی گلکسی A14؛ ارزان‌قیمت و پرفروش

«طرح سپاس» خوان معنوی و ارزشمندی است که همه موظف به انجام آن هستند

آزادگان دوران انقلاب پیشکسوتان عرصه ایثار و جهاد هستند

مراسم تشییع پیکر شهید معظم مدافع حرم حسن اکبری در اردبیل

اپل و پارامونت باندل مشترک سرویس استریم ارائه می‌دهند

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور مجلس و دولت بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد

بازی/ Days After: Survival games؛ مقابله با ویروس مرگبار

گوگل کوتاه نمی‌آید؛ تشدید مبارزه با مسدودکننده‌های تبلیغات یوتیوب

منشا حرکت شهید میرزا کوچک جنگلی دینی و اعتقادی بود

آرامگاه میرزاکوچک خان جنگلی در رشت گلباران شد

امید چوپانکاره مدیرکل امور مجلس و دولت بنیاد شهید و امور ایثارگران شد

جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمان برگزار شد

تبلت جدید آنر با شارژر 35 وات رصد شد