سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

اقدامی که نشان می‌دهد برخی به دنبال عصبانی کردن مردم هستند استارت آپ

اقدامی که نشان می‌دهد برخی به دنبال عصبانی کردن مردم هستند
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - اینترنت کشور دوباره به بهانه‌های مختلف روی روند اختلال افتاده و اوضاع را از قبل، خراب‌تر کرده است. این اقدامات مخرب کار را برای کسب و کارهای مجازی دشوار کرده.

برترین‌ها: اینترنت کشور دوباره به بهانه‌های مختلف روی روند اختلال افتاده و اوضاع را از قبل، خراب‌تر کرده است. این اقدامات مخرب کار را برای کسب و کارهای مجازی دشوار کرده است.
یکی از کاربران به اسم مسعود در همین رابطه در توئیتر نوشت: طی چند روز اخیر با افت ترافیک در آمار گوگل انلیتکس روبرو شدید؟ ظاهرا در تلاش اخیر فیلتر کن‌ها، دسترسی به تگ منیجر در بعضی از اپراتورها مسدود شده. اگر آنالیتیکس دیگه‌ای مثل ماتامو داشته باشید به خوبی میشه متوجهش شد. لطفا اگر تجربه مشابه دارید، به اشتراک بذارید.
رضا هم اینطور پاسخ داد: من دقیقا همین مشکل رو توی سه روز اخیر داشتم و دنبال علت می‌گشتم. همه ورودی‌ها توس سایر ابزارها درست به نظر می‌رسید ولی روی آنالیتیکس افت آمار داشتیم. مرسی که مطرحش کردی مسعود جان

سیاست و بازاریابی


پوریا آسترکی نیز از فیلتر شدن گوگل تگ منیجر خبر داد که در روند کسب و کارهای مجازی اختلال ایجاد خواهد کرد و قطعا موج جدیدی از بیکاری را به جامعه اضافه می‌کند. البته شاید مورد جدید فیلترینگ برای کاربران عادی اینترنت قابل احساس نباشد اما وب‌مسترها یا افراد دیگری که مدیریت یک وب‌سایت را در دست داشته باشند، می‌دانند در زمان‌های زیادی و به صورت مکرر مجبور می‌شوند کدهایی در سایت خود نصب کنند. برای مدیریت یک سایت معمولا شما نیاز به استفاده از ابزارهای آنلاین متنوعی دارید که درحوزه‌های مختلف از دیجیتال مارکتینگ گرفته تا امنیت سایت به شما کمک می‌کنند. اما برای کار کردن با این ابزارها معمولا باید تکه کدی از آن را در سایت خود نصب کنید. کاری که معمولا برای خیلی از افرادی سخت به نظر می‌رسد. به خصوص وقتی با تعداد زیادی از این نوع کدها و ابزارها سروکار داشته باشید. اما ابزار تگ منیجر گوگل در این زمینه به کمک شما آمده است.
اگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت داشته باشید، حتما تعداد زیادی از ابزارها را می‌شناسید که برای استفاده از آن‌ها نیاز به نصب کد در سایت دارند، همچنین موارد زیادی وجود دارد که بخواهید رفتار کاربران سایتتان را زیرنظر داشته باشید. همه این موارد جایی است که یکی از ابزارهای گوگل یعنی تگ منیجر به یاری شما می‌آید. ابزاری که در واقع باید آن را یک جعبه ابزار بنامیم. در این مقاله از وب24 به سراغ این ابزار کاربردی گوگل رفته و آن را بررسی کرده‌ایم. اگر شما هم می‌خواهید با کاربرد گوگل تگ منیجر آشنا شوید، همراه ما باشید
گوگل تگ منیجر (Google Tag Manager) چیست؟
تگ منیجر یک نرم افزار رایگان است که توسط گوگل ارائه شده و به شما این امکان را می‌دهد تا کدها یا برچسب‌های مختلف را در سایتتان نصب کنید. به عنوان نمونه‌ای از کدهای قابل نصب روی سایت می‌توان به کدهای رهگیری گوگل آنالیتیکس، کدهای رویداد گوگل آنالیتیکس، اسکریپت‌های گوگل ادز یا تگ‌های ریمارکتینگ اشاره کرد. انواع مختلفی از کدهای قابل نصب روی سایت وجود دارد که می‌توانید با به کار بردن گوگل تگ منیجر به راحتی از آن‌ها استفاده کنید، حتی کدهای اختصاصی را که برنامه نویس شما نوشته است هم می‌توانید با استفاده از تگ منیجر در سایت نصب کنید.

سیاست و بازاریابی


در صورتی که تعداد زیادی از این کدها یا برچسب ها برای نصب روی سایت داشته باشید، نصب آن‌ها کمی برایتان سخت خواهد شد، به خصوص اگر نیاز به بروزرسانی آن‌ها داشته باشید. اما با کمک تگ منیجر این کار برایتان بسیار راحت خواهد شد. چراکه همه کدهای نصب شده در یک جا در دسترس خواهد بود و امکان مدیریت آن‌ها را خواهید داشت. می‌توان تگ منیجر را مثل یک جعبه ابزار در نظر گرفت که بقیه ابزارهای موردنیازتان مثل گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز و... از طریق آن مدیریت می‌شوند.
علاوه بر این می‌توانید تگ‌های نصب‌شده را تست کنید که در زمان بارگذاری درست صفحه یا کلیک روی یک دکمه در سایت، فعال شده و سیگنال موردنظر را ایجاد کنند. همچنین در صورت نیاز به تغییر کدها یا تگ‌ها نیازی به تغییر در منبع اصلی کد و اعمال آن در قالب سایت ندارید، بلکه به راحتی می‌توانید آن‌ها را در تگ منیجر اصلاح کنید.
مزایا و معایب گوگل تگ منیجر
استفاده از تگ منیجر در سایت، کار شما را از جنبه‌های مختلفی راحت می‌کند، به طوری که دیگر نیازی به برنامه نویس سایت برای وارد کردن کدها ندارید. در این قسمت مهم‌ترین مزایا و معایب گوگل تگ منیجر را بررسی می‌کنیم:
استفاده راحت از کدهای رهگیری
تصور کنید بدون استفاده از تگ منیجر می‌خواهید برخی رفتارهای کاربران را در سایت تحت نظر داشته باشید. برای این کار یک پلتفرم برای این کار پیدا کرده و در آن ثبت نام می‌کنید. پلتفرم موردنظر از شما می‌خواهد یک کد رهگیری را در سایت خودتان جایگذاری کنید تا بتواند کار خود را انجام دهد. برای این کار شما باید از برنامه نویس سایت بخواهید این کار را انجام دهد. از انجا که معمولا برنامه نویس‌ها هم سرشان شلوغ است، احتمالا این کار ساده یک هفته طول می‌کشد، حال تصور کنید تعداد زیادی از این پلتفرم‌ها را بخواهید در سایتتان به کار ببرید، احتمالا روند آن چند هفته به طول خواهد انجامید.
اما با استفاده از تگ منیجر شما واقعا نیازی به برنامه نویس نخواهید داشت و تنها یک بار تگ منیجر را روی سایت نصب می‌کنید. بعد از آن کدهای رهگیری که به تگ معروف هستند را خودتان در تگ منیجر وارد می‌کنید. برای وارد کردن تگ‌ها نه محدودیتی خواهید داشت و نه نیازی به اعمال تغییر در کدهای اصلی سایت.

سیاست و بازاریابی


مدیریت همه تگ‌ها در یک مکان
در گذشته اگر یکی از تگ‌های نصب شده در سایت نیاز به اصلاح یا بروزرسانی داشت، برای مدیریت آن‌ها باید برنامه نویس شما هرکدام را در بین کدهای اصلی سایت پیدا می‌کرد تا بتواند با آن‌ها کار کند. اما امروزه به لطف تگ منیجر، همه تگ‌ها در یک داشبورد در دسترس شما قرار دارد و به راحتی می‌توانید آن‌ها را تغییر داده یا حذف کنید.
در اختیار گذاشتن ابزارهای تست
عیب‌یابی و رفع خطاهای تگ‌ها هم با کمک تگ منیجر بسیار ساده شده است. این نرم افزارمی‌تواند به شما نشان دهد کدام تگ در سایت فعال شده و کدام تگ فعال نشده است. همچنین اطلاعات لازم در مورد عمل ‌کردن هرکدام از تگ‌ها در صفحات سایت را هم در اختیارتان می‌گذارد.
امکانات رایگان
کلیه امکاناتی که تگ منیجر در اختیار شما قرار می‌دهد، رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای بابت آن پرداخت نمی‌کنید.
رهگیری ساده اتفاقات درون سایت
گوگل تگ منیجر از قابلیتی تحت عنوان رهگیری خودکار پشتیبانی می‌کند. این قابلیت به شما کمک می‌کند خیلی راحت اتفاقاتی را که درون سایتتان می‌افتد، زیرنظر داشته باشید. در واقع با فعال کردن برخی تریگرها، تگ منیجر به طور خودکار وقوع برخی رویدادهای معین را زیرنظر می‌گیرد، برای مثال در صورت کلیک یک کاربر روی یک لینک، این رویداد توسط تگ منیجر ثبت می‌شود.
اما علاوه بر این می‌توانید برخی رویدادهای خاص موردنظر خودتان را هم تحت نظر بگیرید، مواردی مثل میزان اسکرول ‌کردن صفحه توسط کاربران یا کامنت‌های جدید از این جمله‌اند. این قابلیت از آنجایی مهم است که به شما کمک می‌کند تحلیل و آنالیز کاملی از رفتار کاربران سایتتان بدست آورید. در واقع با کمک تگ منیجر می‌توانید تعامل کاربران با صفحات سایتتان را بسنجید، اینکه روی کدام لینک‌ها بیشتر کلیک می‌کنند؟، آیا فرم اشتراک را پر می‌کنند؟، چه چیزهایی را دانلود می‌کنند؟ یا اینکه چقدر در صفحات سایت می‌مانند؟ و... فهمیدن این موارد باعث می‌شود درک درست‌تری از علایق و نیازهای کاربران سایت بدست آورید و استراتژی‌های محتوایی خود را اصلاح کنید.

سیاست و بازاریابی


امکان بازگشت به تنظیمات تگ‌های قبلی
هر بار که شما تغییری در یکی از کدهای رهگیری درون تگ منیجر اعمال کنید، نسخه جدیدی از آن ساخته می‌شود. در نتیجه هر زمان لازم باشد، به راحتی می‌توانید به نسخه قبلی کد برگردید. این قابلیت زمانی به کار می‌آید که به صورت اتفاقی تغییرات اشتباهی در یکی از کدها اعمال کنید.
امکان کار اشتراکی
علاوه بر این تگ منیجر قابلیت کار کردن مشترک اعضای یک تیم روی یک پروفایل تگ منیجر را فراهم کرده است. با وجود این قابلیت هرکدام از اعضای تیم می‌توانند تغییرات موردنظر خود را اعمال کرده و آن را ذخیره کنند، تغییرات هرکدام از اعضا برای دیگران هم اعمال خواهد شد.
امنیت بالای گوگل تگ منیجر
گوگل تگ منیجر همواره کدهای اضافه‌شده را از نظر امنیتی بررسی می‌کند و در صورتی که یک کد مربوط به دامنه یا آی‌پی ناامن باشد، فعالیت آن را متوقف می‌کند. همچنین شما می‌توانید دسترسی دیگران به اکانت تگ منیجر خود را مدیریت کنید و هر زمان که بخواهید دسترسی آن‌ها را قطع کنید. علاوه بر این می‌توانید سطح دسترسی هر کدام از افراد هم را به طور دقیق مشخص کنید. این قابلیت در مواردی که شما یک آژانس دیجیتال مارکتینگ دارید و باید به اعضای تیم‌های مختلف اجازه دسترسی به تگ منیجر سایت‌ها را بدهید، به کار می‌آید. در واقع شما تعیین می‌کنید هرکدام از اعضا فقط اجازه خواندن داده‌ها را داشته باشند یا بتوانند اصلاحات انجام دهند یا تغییرات دیگران را تایید کرده و آنها را منتشر کنند.

سیاست و بازاریابی


دسترسی ساده به آموزش‌های لازم
گوگل در طول زمان محصولات زیادی را از رده خارج کرد، مواردی مثل گوگل ریدر از این جمله‌اند. اما در مورد تگ منیجر به نظر نمی‌رسد پایانی برای آن قابل تصور باشد. چراکه کاربران آن و موارد استفاده آن روزبه‌روز بیشتر می‌شود. در نتیجه آموزش‌ها و اطلاعات لازم برای کار با آن هم همواره در حال افزایش است. خود این موضوع مزیت بزرگی در کار با این نرم افزار به حساب می‌آید.
نیاز به دانش فنی
البته این را هم نباید فراموش کرد که کار کردن با تگ منیجر به سادگی دیگر ابزارهای گوگل نیست. یعنی برای کار با آن نیاز به کمی آموزش و دانش فنی دارید. این مورد را می‌توان مهم ترین نقطه ضعف تگ منیجر گوگل نسبت به دیگر ابزارهای آن دانست.
چرا استفاده از گوگل تگ منیجر برای کسب و کارهای آنلاین اهمیت دارد؟
بدون شک کسب و کارهای آنلاین بدون تحلیل درست رفتار مشتریان و مخاطبان خود و بررسی آمارها و اطلاعات دریافتی نمی‌توانند به طور دائم فعالیت مثبت و قدرتمندی داشته باشند. بررسی سفر مشتری در سایت و دریافت اطلاعات دیگر مانند تعداد کلیک‌ها روی یک لینک نشان می‌دهد که تا چه اندازه با تحلیل دقیق این اطلاعات می‌توان از رقبا جلو افتاد.
گوگل تگ منیجر ابزاری رایگان، ساده و کاربردی است که به راحتی به شما کمک می‌کند تا با قراردادن یک سری کد جاوااسکریپت در صفحات سایت خود بتوانید اطلاعاتی که می‌خواهید از مشتریان و کاربران به دست آورید. گوگل تگ منیجر مکمل گوگل آنالیتیکس است و تفاوت‌هایی نیز با این سیستم دارند.

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/722491/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تنها با تکرار یک کلمه می‌توان ChatGPT را هک کرد!

این گزارش ترسناک از کلاهبرداری اینترنتی فوق‌العاده بزرگ خبر می‌دهد

فرزندان شهدا بهترین مروجان فرهنگ ایثار هستند

قاتل پرچمدار نه، وان پلاس 12 پرچمداری قاتل است

مسابقه هیجان‌انگیز بوکس انسان با ربات

پرونده بیش از 2هزار متقاضی در کمیسیون احراز جانبازی شهرستان‌های تهران بررسی شد

گوشی میان رده جدید هواوی در دنیای واقعی رؤیت شد

گرم ترین سال ثبت شده توسط ناسا

فناوری جدید سامسونگ و گوگل؛ رقیبی برای دالبی اتموس در راه است

برنامه/ از باتری موبایل خود محافظت کنید

اپل واچ سری 9 از پردازنده اصلاح‌شده آیفون 15 استفاده می‌کند

سامسونگ و گوگل همچنان در زمینه آپدیت اندروید بی‌رقیبند

حل این معما 100 میلیون دلار جایزه دارد!

اسنپدراگون 8 نسل 4 را تولیدکننده پردازنده آیفون می‌سازد

فورتنایت میزبان 3 بازی جدید می‌شود

شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ارزشی‌ترین ستادهای کشور است

سرمایه‌گذار 68 ساله OpenAI در هفته 80 ساعت کار می‌کند

سگا دست پر به گیم اواردز 2023 می‌آید

پدران شهیدان والامقام «سلطانی» آسمانی شد

پیام تسلیت رئیس جمهور در پی درگذشت مرحوم حاج کاظم فرهاد

گوگل رونمایی هوش مصنوعی بزرگ Gemini را به تأخیر انداخت

قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ جان یک نفر را نجات داد

ویدیویی کوتاه از بازی GTA 6 فاش شد

بازی/ TheoTown؛ شهردار شهر رویایی

آغاز فراخوان هشتمین کنگره بین المللی شعر ایثار در شیراز

آیین رونمایی از پوستر هشتمین کنگره بین المللی شعر ایثار

شیائومی 14 اولترا با باتری غول‌پیکر تولید می‌شود

سونی صدها برنامه شبکه دیسکاوری را از پلی‌ استیشن حذف می‌کند

دیدار استاندار بوشهر با مادر شهید علی بختیاری آزاد

عزت و منزلت جامعه معزز ایثارگری باید حفظ شود

استان البرز نیازمند توجه ویژه مسئولان است

این گوشی شیائومی به زودی HyperOS را دریافت می‌کند

رشد انفجاری حملات بدافزارهای جدید

انتقاد کاربران بریتانیایی از اپل: آیفون 15 پرو خریدم، موبایلی دیگر برایم فرستادند

بررسی گوشی گلکسی A14؛ ارزان‌قیمت و پرفروش

«طرح سپاس» خوان معنوی و ارزشمندی است که همه موظف به انجام آن هستند

آزادگان دوران انقلاب پیشکسوتان عرصه ایثار و جهاد هستند

مراسم تشییع پیکر شهید معظم مدافع حرم حسن اکبری در اردبیل

اپل و پارامونت باندل مشترک سرویس استریم ارائه می‌دهند

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور مجلس و دولت بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد

بازی/ Days After: Survival games؛ مقابله با ویروس مرگبار

گوگل کوتاه نمی‌آید؛ تشدید مبارزه با مسدودکننده‌های تبلیغات یوتیوب

منشا حرکت شهید میرزا کوچک جنگلی دینی و اعتقادی بود

آرامگاه میرزاکوچک خان جنگلی در رشت گلباران شد

امید چوپانکاره مدیرکل امور مجلس و دولت بنیاد شهید و امور ایثارگران شد

جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمان برگزار شد

تبلت جدید آنر با شارژر 35 وات رصد شد

چه ویژگی‌هایی 5G را متمایز می‌کند؟

این شرکت می‌خواهد صدای شما را در بازی‌های ویدیویی استفاده کند

سامسونگ با شرکت باتری‌سازی اکوپرو قرارداد 34 میلیارد دلاری امضا کرد