سیاست و بازاریابی
شایعه: تراشه‌ وایت‌ چپل گوگل عملکردی مشابه اسنپدراگون 870 دارد
چهارشنبه 5 خرداد 1400 - 14:29:04
زومیت
سیاست و بازاریابی - بر اساس شایعات، تراشه‌ی در دست تولید گوگل که با نام وایت‌ چپل شناخته می‌شود ، از نظر توان پردازشی عملکردی شبیه تراشه‌ی اسنپدراگون 870 کوالکام دارد.

طبق گزارش‌ها، گوگل در حال آماده شدن برای معرفی گوشی‌های هوشمند سری پیکسل 6 است که شامل نسخه‌ی استاندارد و پیکسل 6 پرو می‌شوند؛ اما این سری با محصولات پیشین گوگل تفاوت‌های بسیار مهمی دارد که یکی از آن‌ها، احتمال استفاده از تراشه‌ی اختصاصی گوگل با نام مستعار وایت‌چپل است. علاوه بر سخت‌افزار، طراحی ظاهری سری پیکسل 6 تفاوت‌های بسیاری با نسل‌های قبلی خواهد داشت؛ اما مهم‌ترین مدل بدون توجه به توان سخت‌افزاری، پیکسل 6 پرو خواهد بود. گوگل در نسل قبلی مدلی با پسوند پرو معرفی نکرد؛ اما قصد دارد با پیکسل 6 پرو بسیاری از اشتباهات خود را جبران کند. پیکسل 6 پرو اولین گوشی هوشمند گوگل خواهد بود که ماژول دوربین سه‌گانه دارد؛ اتفاقی که تاکنون رخ نداده است و محصولات سری پیکسل مانند مدل استاندارد سری پیکسل 6، از ماژول دوربین دوگانه استفاده می‌کنند. تغییرات صورت‌گرفته در طراحی ظاهری سری پیکسل 6 نشان می‌دهد که گوگل بازنگری کامل در این سری داشته است؛ برای مثال پیکسل 1، 2 و 3 تفاوت چندانی از نظر طراحی ظاهری با یکدیگر ندارند. گوگل در پیکسل 4 طراحی متفاوتی اجرا کرد و این طراحی در پیکسل 5 بار دیگر استفاده شد؛ اما موضوع برای سری پیکسل 6 کمی فرق دارد و گوگل از جنبه‌های مختلف، تغییرات گسترده‌ای اعمال کرده است. Gizchina گزارشی در مورد تراشه‌ی پیکسل 6 پرو گوگل منتشر کرده است که طی آن، به سنجش توان پردازشی تراشه‌ی وایت‌چپل پرداخته می‌شود. طبق اطلاعات موجود، وایت‌چپل بر مبنای فناوری ساخت 5 نانومتری تولید می‌شود و از نظر توان پردازشی در سطح تراشه‌ی اسنپدراگون 870 کوالکام قرار می‌گیرد. متأسفانه اطلاعات بسیار کمی در مورد وایت‌چپل وجود دارد؛ برای مثال در مورد تعداد هسته‌های پردازنده‌ی مرکزی و فرکانس آن‌ها اطلاعاتی در اختیار نداریم. محصول کوالکام، مبتنی بر لیتوگرافی 7 نانومتری پلاس تولید شده است و از هسته‌های کورتکس A77 استفاده می‌کند.

سیاست و بازاریابی

تصاویر پیکسل 6 پرو ما را با طراحی محصول آینده‌ی گوگل آشنا می‌سازد گوشی تاشوی گوگل از دوربین سلفی مخفی‌شده در زیر صفحه‌نمایش استفاده می‌کند
در ادامه‌ی گزارش اشاره می‌شود که پیکسل 6 پرو پرچم‌داری با قیمت نزدیک به 1000 دلار خواهد بود که امکاناتی از جمله صفحه‌نمایشی 6٫67 اینچی با رزولوشن +QHD و نرخ نوسازی 120 هرتز دارد. در تصاویر رندری که از پرچم‌دار آینده‌‌ی گوگل منتشر شد، حفره‌ای در بالای صفحه‌نمایش برای قرار گرفتن دوربین سلفی و حسگرهای دیگر به چشم می‌خورد. گفته می‌شود پیکسل 6 رزولوشن +FHD و نرخ نوسازی 120 هرتز خواهد داشت. در پنل پشتی پیکسل 6 پرو ماژول دوربین سه‌گانه قرار گرفته که متشکل شده است از دوربین 50 مگاپیکسلی با حسگر سونی، دوربین پریسکوپ 8 مگاپیکسلی با امکان بزرگ‌نمایی یا زوم 5 برابر و دوربین اولتراواید که رزولوشن آن هنوز مشخص نیست. گوگل در نظر دارد سری پیکسل 6 را در ماه اکتبر (بازه‌ی زمانی مهر تا آبان) معرفی کند؛ اما به نظر می‌رسد عرضه‌ی محصولات این شرکت در نوامبر (بازه‌ی زمانی آبان تا آذر) رخ بدهد. سری پیکسل 6 در رنگ‌بندی‌ متنوع عرضه خواهد شد که یکی از این موارد، احتمالاً رنگ سبز است.

http://www.PoliticalMarketing.ir/fa/News/200034/شایعه--تراشه‌-وایت‌-چپل-گوگل-عملکردی-مشابه-اسنپدراگون-870-دارد
بستن   چاپ