سیاست و بازاریابی
شاکرمی در بازدید از چند واحد صنعتی ساوه: استخدام 300 بازرس برای پیگیری امور کارگران کشور در حال انجام است
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 13:28:56
وزارت رفاه
سیاست و بازاریابی - معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق استانداردهای جهانی برای هر 10 هزار کارگر یک بازرس لازم است و در همین راستا 300 بازرس کار در کشور کم داریم که سازوکار جذب آنها در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، «حاتم شاکرمی» در جریان بازدید از چند واحد صنعتی شهرستان ساوه در جمع خبرنگاران، گفت: ارتقای کمی و کیفی تشکل‌های کارگری نیز که در راستای صیانت از حقوق کارگران نقش بسزایی دارد، از برنامه های وزارتخانه محسوب می شود.
وی در مورد بررسی سخت و زیان آور بودن برخی مشاغل کارگری از جمله در شهرستان ساوه، اظهار داشت: راهکارهایی در این خصوص پیش بینی و تصمیمات لازم نیز اتخاذ شد.
شاکرمی افزود: مقرر شد تا یک ماه آینده جلسه‌ای برای رسیدگی به خواسته های کارگران شاغل در واحدهای تولیدی ساوه برگزار شود و روند اجرای مصوبات امروز هم مورد ارزیابی قرار گیرد تا مشکلات و نواقص احتمالی برطرف شود.
وی با اشاره به جایگاه شورای اسلامی کار گفت: سه مورد تشکل کارگری از قبیل شورای اسلامی کار، انجمن صنفی و نماینده کارگران در سطح کشور فعال است اما در سال‌های اخیر تشکل شورای اسلامی کار در سطح شهرستان ساوه کمتر تشکیل شده است و در حال حاضر تنها 9 شورای اسلامی کار در ساوه فعال دارند.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در بازه زمانی سه ماهه علت فعالیت کمرنگ تشکل‌های کارگری مجددا بررسی خواهد شد و امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده، شاهد ارتقای کمی و کیفی شوراهای اسلامی کار باشیم.
شاکرمی گفت: ساوه یکی از قطب‌های کارگری کشور است و بیش از 50 هزار کارگر مشمول قوانین کار، تامین اجتماعی، مشاغل سخت و زیان‌آور و بیمه بیکاری هستند.
وی عنوان کرد: در حوزه صیانت و بازرسی نیز جایگاه ایران نسبت به سایر کشورها مطلوب نیست زیرا نسبت به هر 10 هزار کارگر باید یک بازرس کار وجود داشته باشد اما در سطح کشور این نسبت براساس هر 15 هزار کارگر است.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز در کشور 20 هزار کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در راستای صیانت از نیروی کار تشکیل شده است که با افزایش بازرسان کار، حلقه نظارتی بر اجرای قوانین ایمنی و بهداشت کار تکمیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: امروز از چند واحد صنعتی ساوه که در سطح کشور منحصر به فرد هستند نیز بازدید داشتم که یکی از این واحدها، شرکت تولیدکننده قوطی بود که نیاز کشور را تامین می‌کند این در حالیست که سالهای قبل وارد کننده بودیم اما اکنون توان صادرات هم در زمینه قوطی سازی داریم.
به گفته شاکرمی، امروز بیش از یک و نیم میلیارد قوطی موردنیاز کشور تامین می‌شود.

http://www.PoliticalMarketing.ir/fa/News/199864/شاکرمی-در-بازدید-از-چند-واحد-صنعتی-ساوه--استخدام-300-بازرس-برای-پیگیری-امور-کارگران-کشور-در-حال-انجام-است
بستن   چاپ