سیاست و بازاریابی
ایلان ماسک: تسلا رودستر در 1 ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد
یکشنبه 2 خرداد 1400 - 6:20:46 AM
زومیت
سیاست و بازاریابی - ایلان ماسک ادعا می‌کند که نسل بعدی خودروی الکتریکی تسلا رودستر به لطف بهره‌گیری از پکیج ‌آپشنال موشک SpaceX، در مدت 1٫1 ثانیه از حالت سکون به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

بیش از سه سال از زمانی می‌گذرد که تسلا از نسل دوم رودستر خود رونمایی کرد. به گزارش موتوروان ، قرار بود نسل بعدی تسلا رودستر سال گذشته به جاده‌ها بیاید؛ اما این هدف هنوز محقق نشده است. انتظار می‌رود این خودروی الکتریکی برای سال مدل 2022 عرضه شود؛ اما تا آن زمان باید منتظر بمانیم. نسخه‌ای از تسلا رودستر در موزه خودرو پترسن به نمایش گذاشته شده که نشان‌دهنده‌‌ی زمان شگفت‌‌آور صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت 1٫1 ثانیه در صورت مجهز بودن به پکیج آپشنال SpaceX است. ایلان ماسک برای تأیید این افشاگریُ در حساب توییتر خود به موضوع اشاره کرد و گفت این کار با پکیج آپشنال پیشران موشک SpaceX امکان‌‌پذیر است. گفته می‌شود تسلا رودستر از پیشران‌های هوای سرد استفاده خواهد کرد که انرژی آن‌ها توسط مخازن هوای فشرده مخفی‌شده در پشت پلاک عقب خودرو تأمین می‌شود و کمک می‌کند تا در حالت تمام چرخ محرک بتواند به سرعت‌های بالا دست یابد. تسلا ادعا می‌کند که این خودروی برقی بدون پکیج موشک SpaceX در مدت‌زمان 1٫9 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد که هنوز هم کاملاً حیرت‌آور است. ایلان ماسک وعده‌های زیادی درباره‌ی تسلا رودستر داده و ادعا کرده است که این خودرو با پیکربندی سه‌موتوره خود 998 کیلومتر شعاع حرکتی ارائه می‌دهد. یک موتور در جلو و دو موتور در پکیج وجود دارد که قدرت هر چهار چرخ را تأمین می‌کنند. انرژی این موتورها از باتری 250 کیلووات ساعت تأمین می‌شود. هنگامی که تسلا در سال 2017 از رودستر رونمایی کرد، مسئولان خودروساز آمریکایی گفتند که این خودروی برقی 10 هزار نیوتن‌متر گشتاور ارائه می‌دهد و در 4٫2 ثانیه به سرعت 160 کیلومتر بر ساعت می‌رسد که سریع‌تر از اکثر خودروها است. این خودرو مسیر یک‌چهارم مایل (400 متر) را در 8٫8 ثانیه طی می‌کند.

سیاست و بازاریابی

آیا پیام تبریک ایلان ماسک به فورد هدف کلی داشت یا تنها به اولین خودروی برقی فورد با نام F-150 لایتنینگ (Lightning) مربوط بود؟ ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا که گاهی توئیت‌هایی با مضمون شوخی منتشر می‌کند، در توئیتر نوشت که از ورود فورد به دنیای خودروهای برقی استقبال می‌کند. او به‌طور خاص درباره لایتنینگ، آن‌چه درباره‌ی آن فکر می‌کند، قیمت، مشخصات و ... چیزی نگفت. به گزارش insideevs ، ماسک در حساب توئیتر خود نوشت: به فورد به خاطر استقبال از آینده الکتریکی تبریک می‌گویم! مقاله‌های مرتبط:
نسل جدید تسلا رودستر با گشتاور 10 هزار نیوتن‌متر، رونمایی شد تسلا رودستر ابرخودروهای جهان را شکست خواهد داد
این توئیت در واقع پاسخی بود به مقاله‌ای درباره فورد F-150 لایتنینگ که در CleanTechnica منتشر شد. چندی پیش، ماسک در توییتر به فورد تبریک گفت که یکی از دو خودروساز آمریکایی است که ورشکسته نشده‌اند. همچنین می‌توان این توئیت ماسک را به‌عنوان طعنه به جنرال موتورز و کرایسلر در نظر گرفت. به هر ترتیب، جیم فارلی ، مدیرعامل فورد، سریع پیام ایلان ماسک را با کلمه‌ی «احترام ....» بازتوئیت کرد. ایلان ماسک بارها و بارها گفته که یکی از اهداف اصلی تسلا، این است که برندهای دیگر از فناوری خودروی الکتریکی استفاده کنند. ماسک حتی در بعضی مواقع آن‌قدر مشتاق بوده است که به خاطر تلاش‌هایشان به این خودروسازان تبریک می‌گوید. به نظر می‌رسد چنین تبریک‌هایی بیشتر سیاست مدیرعامل تسلا برای برقراری روابط حسنه با سایر خودروسازان باشد. البته خودروسازان دیگر هم از شوخی کلامی با اقدامات تسلا پرهیز نمی‌کنند. خودروی الکتریکی تسلا رودستر / Tesla Roadster قرمز رنگ در موزه خودرو پترسن
">

سیاست و بازاریابی

">

سیاست و بازاریابی

">

سیاست و بازاریابی

">

سیاست و بازاریابی

">

سیاست و بازاریابی

">

سیاست و بازاریابی

">

سیاست و بازاریابی

">

سیاست و بازاریابی


http://www.PoliticalMarketing.ir/fa/News/199530/ایلان-ماسک--تسلا-رودستر-در-1-ثانیه-به-سرعت-صد-کیلومتر-بر-ساعت-می‌رسد
بستن   چاپ