سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

رویکرد اقتصادی سود آوری از اولویت شرکت های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش

رویکرد اقتصادی سود آوری از اولویت شرکت های تابعه سازمان
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش بر عملکرد اقتصادی، ایجاد فرصت های جدید درآمد زایی و شناسایی راه کارهای موثر برای مدیریت منابع مالی شرکت های تابعه سازمان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ناصر آخوندی عضو هیئت مدیره و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش، دوشنبه 12 مهر در یازدهمین شورای معاونان و مدیران این سازمان و شرکت های تابعه با محوریت حاکمیت شرکتی؛ بر لزوم اهمیت هنر مدیریت منابع محدود و نیازهای نامحدود اشاره کرد و گفت: باید رویکرد اقتصادی سود آوری، تفکر غالب محور فعالیت های هیئت مدیره شرکت های تابعه سازمان باشد.
به گفته آخوندی جلسه هرهفته شورای معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش در یکی از شرکت های تابعه برگزار خواهد شد و به صورت ویژه مشکلات و مسائلی که در حوزه های مربوطه مطرح می شود مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
آخوندی طی جلسه ای که با محوریت شرکت توسعه مدیریت بنار و فرودگاه های منطقه آزاد کیش برگزار شد بر حمایت این سازمان از شرکت های تابعه در زمینه های صدور مجوز، ضمانت و تامین مالی تاکید کرد.
عضو هیئت مدیره سازمان "عملکرد اقتصادی، صرفه جویی، کاهش انجام یک فرآیند برای ارباب رجوع و ..." را از شاخص های طرح ارزیابی مدیران برشمرد و افزود: برآیند اقتصادی و عملکرد شرکت ها و سازمان منطقه آزاد کیش در یک تراز نامه نشان داده می شود از این رو باید ضوابط، آئین نامه ها و رویکرد اقتصادی خود گردان مورد توجه ویژه قرار گیرد.
ناصر آخوندی با بیان این که شرکت توسعه مدیریت بنادرو فرودگاه های منطقه آزاد کیش چندین فرصت جدید سرمایه گذاری را شناسایی کرده است، افزود: باید نسبت به جذب سرمایه گذاری در قالب "طرح های مشترک اقتصادی و به صورتBOT، اجاره ای و یا حتی صد در صد تامین منابع مالی را از طریق بانک ها انجام دهند.
آخوندی با تاکید بر این مهم که شرکت ها باید نسبت به شناسایی فرصت های جدید سرمایه گذاری و تامین اعتبار برای اجرای طرح های خود اقدام کنند؛ تصریح کرد: باید مدیران مجموعه شرکت های تابعه به سمت خود کفایی حرکت کنند و با شناسایی فرصت های درآمد زایی، عملکرد اقتصادی داشته باشند تا بتوانند منابع و مصارف خود را مدیریت کنند.
سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بر اهمیت راه اندازی ایکس ری کامینونی در بندرگاه جهت جلوگیری از برخی پدیده های ناهنجار اجتماعی و انتظامی اشاره کرد و گفت: هر چه سریع تر باید این مهم تعیین تکلیف و پیگیری شود.
پورعلی در خصوص طرح جامع پدافند غیر عامل تاکید بر ضوابط و استاندارد های غیر عامل در محیط بندر و فرودگاه این منطقه داشت و تصریح کرد: همکاران در بندر و فرودگاه گزارش های کارشناسان غیر عامل و یا گزارشی که پس از پایان طرح پدافند غیر عامل ارسال خواهد شد مورد توجه قرار دهند.
وی با بیان این که در بازنگری طرح جامع کیش تا 1410 تفویض خواهد شد موضوع افزایش پروازهای فرودگاه بین المللی کیش به 8 مقصد خارجی اشاره شده است، افزود: با تخفیفاتی که در نظر گرفته شده باید به 5 مقصد پرواز بین المللی تردد داشته باشیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به این که ثبت شناورهای جزیره نه بر اساس قوانین و مقررات ثبت سازمان منطقه آزاد ونه سازمان بنادر و دریانوردی انجام نشده است، اظهار داشت: ثبت شناورها طبق قوانین و مقررات منطقه آزاد برعهده سازمان بنادر و دریانوردی است.
به گفته پورعلی با پدیده ای روبه رو هستیم با نام شناورهای فاقد هویت و با تلاش مضاعف به دنبال ایجاد فرآیندی هستیم که این شناورهای فاقد هویت دارای هویت شوند.
همچنین در این جلسه محمد ثاقب فرد سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که ارائه گزارش عملکرد و بررسی تکالیف مصوب مجمع عمومی طبق برنامه ریزی هر هفته در قالب جلسه ای برگزار خواهد شد، گفت: در پایان جلسه هر شرکت تابعه، یک جلسه حاکمیت شرکتی برگزار خواهد شد تا گزارش بازدیدهای دوره ای مرور و به یک جمع بندی برسیم
ثاقب فرد در خصوص روند، نوع نگرش و برنامه ریزی که منجربه خلق ارزش برای سازمان منطفه آزاد کیش می شود، افزود: تکالیف مجمعی که برای شرکت توسعه مدیرت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش در جلسه مجمع تصویب و در حوزه امور مجامع ابلاغ شده، سازمان در جریان فعالیت های این مجموعه قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: شرکت باید در شرکت توسعه هندورابی مشارکت کند که خوشبختانه بخش مهمی از این اقدام توسط شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش انجام شده است و این شرکت ماه آینده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطفه آزاد کیش از کار مطالعاتی طرح حمل و نقل دریایی و بهره مندی از جزایر فارور کوچک و بزرگ خبر داد و گفت: این مهم توسط یکی از اعضاء هیئت مدیره شرکت در دستور کار قرار گرفته است.
عزت الله محمدی سرپرست شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش در این جلسه ضمن قدردانی از رویکرد ویژه سازمان جهت بررسی و ارائه راه کارهای موثر برای مرتفع شدن مشکلات پیش روی شرکت های تابعه، گفت: فرودگاه و بندر دو شاه راه اصلی ورودی جزیره کیش به عنوان زیر ساخت های توسعه و جذب سرمایه گذاران در این منطقه تاثیر بسزایی دارد.
به گفته محمدی در گذشته اقدامات مطلوبی در حوزه های فرودگاه و بندر کیش انجام شده است و با سیستم مدیریت جدید و با ارائه راه کارهای موثر و برنامه های مدون؛ می توانیم در این دو حوزه، هوشمند سازی خدمات و توجه به زیرساخت های اصلی که عامل توسعه و جذب سرمایه گذاری است در اولویت کار قرار دهیم.
محمدی خاطر نشان کرد: با ایجاد زیرساخت های لازم به ویژه در حوزه های باند، پایانه مسافری، سوخت گیری فرودگاه و سایر پروژه هایی که جزو اولویت ها است اقدام کنیم.
وی در ادامه اظهار داشت: با همگرایی و تعامل سازمانی، ارگانی و شرکت های تابعه می توانیم در کنار هم جهت توسعه و آبادانی کیش گام های مهم و موثری را برداریم. .

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/216863/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

شرکت Square Enix از استودیو جدید خود رونمایی کرد

بی‌اعتمادی نمایندگان آمریکا به پروژه رمز ارز فیس‌بوک

اخراج دسته جمعی در اکتیویژن بلیزارد

چشم بازار کی به جمال گوشی هوشمند Jio Phone Next روشن خواهد شد؟

شش جایگزین گردن‌کلفت برای آیفون 13 گرانقیمت

به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید گلکسی واچ 4؛ از واچ‌فیس‌ها و قابلیت‌های جدید تا بهبود عملکردهای قبلی

گلکسی زد فلیپ 3 مدل Bespoke Edition با 49 ترکیب رنگی متنوع معرفی شد

گوگل تجربه تماس با تلفن‌های گویا را بهبود می‌بخشد

قیمت بیت کوین اوج تاریخی خود را شکست؛‌ این‌بار 66 هزار دلار

نسل سوم آیفون SE احتمالا آخرین گوشی هوشمند اپل با نمایشگر LCD خواهد بود

ایرانسل: درصورت اصلاح تعرفه، اینترنت ثابت بر بستر فیبر می‌دهیم

با 12 قابلیت فوق‌العاده اندروید 12‌ آشنا شوید

نسخه‌ چرمی هواوی میت X2 5G با سیستم عامل هارمونی اواس معرفی خواهد شد

هوآوی Nova 8 در ایران، میان‌رده‌ای با خصوصیات یک پرچم‌دار

اگر در فضا بمیرید، چه بلایی بر سر بدنتان می‌آید؟

ایرانسل در 15 سال 55 میلیارد تومان به دولت سهم داده است

هرآنچه درباره تراشه M1 و M1 Pro و M1 Max اپل باید بدانید

راهکارهای جدید نانوتکنولوژی برای مبارزه با دنیاگیری‌ها

جراحان برای اولین‌بار کلیه خوک را به‌طور موفقیت‌آمیز به انسان پیوند زدند

تدوین برنامه جامع برای توانمندسازی زنان

قیمت مک‌بوک پرو جدید در برزیل بیش از دو برابر ایالات متحده است

اوپو به‌دنبال توسعه تراشه اختصاصی خود

سامسونگ از نسخه Maison Kitsuné گلکسی واچ 4 و گلکسی بادز 2 رونمایی کرد

آیفون SE 3 احتمالا آخرین گوشی اپل با نمایشگر LCD خواهد بود

گلکسی Z Flip 3 مدل Bespoke Edition با 49 ترکیب رنگی متنوع معرفی شد

جریمه 70 میلیون دلاری فیسبوک در بریتانیا

قیمت سرویس اشتراکی نینتندو برای بازی‌های سگا و نینتندو 64 مشخص شد

آپدیت بزرگ گلکسی واچ 4 با قابلیت‌های شخصی‌سازی جدید منتشر شد

ربات‌های تماشاچی رکورد گینس را شکستند

مشخصات کوالکام اسنپدراگون 898 و مدیاتک دایمنسیتی 2000 فاش شد

شارژ سریع مک بوک پرو تنها از طریق پورت MagSafe 3 آن امکان‌پذیر است

فیسبوک آزمایش محدود کیف پول رمزارزی Novi را آغاز کرد

مایکروسافت از رسیدن به رشد 48 درصدی مشترکان سرویس گیم‌پس بازماند

نسخه رایانه‌‌های شخصی بازی خدای جنگ تایید شد

اینتل می‌خواهد تولید تراشه‌های اختصاصی اپل را برعهده بگیرد

سرویس تکمیل خودکار مایکروسافت برای سایر پلتفرم‌ها دردسترس قرار گرفت

فاکسکان با معرفی سه خودروی برقی وارد صنعت خودروسازی شد

سری 12 شیائومی احتمالا به سه دوربین 50 مگاپیکسل مجهز خواهد شد

گوشی آیفون SE 2022 با نمایشگر IPS LCD معرفی می‌شود

نسخه‌ چرمی هواوی میت X2 5G با HarmonyOS معرفی خواهد شد

استیم‌ انتشار هر نوع بازی مرتبط با بلاکچین یا NFT را ممنوع کرد

اپل مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی 2021 را چگونه توصیف می‌کند؟

اپل آی‌مک جدید با نمایشگر 27 اینچی را اوایل 2022 معرفی می‌کند

فروش ایکس‌باکس سری در ژاپن از مجموع فروش ایکس‌باکس وان گذشت

مشخصات آنر X30i به همراه دیگر مشخصات آنر X30 Max فاش شدند

ثبت‌نام وام 20 میلیونی شروع شد! بدون چک و ضامن در تمام استان‌ها!

قیمت بیت کوین رکوردشکنی کرد

پایداری شبکه گاز خوزستان افزایش یافت

مجتمع گاز پارس جنوبی باید در کلاس جهانی باشد

محسن مهدیان مدیرعامل موسسه همشهری شد