سیاست و بازاریابی
وقتی FBI پیام های پاک شده واتساپ را به راحتی بازیابی می‌کند
يکشنبه 26 شهريور 1402 - 17:50:12
سیاست و بازاریابی - شهر سخت افزار / به نظر می‌آید پیام‌رسان واتساپ حداقل روی گوشی‌های آیفون از امنیت کافی برخوردار نیست. بر اساس اسناد منتشر شده از یک دادگاه در آمریکا، FBI قادر است حتی در صورت حذف پیام‌های یک چت واتساپ، به راحتی آنها را از روی گوشی آیفون شما بازیابی کند. جزئیات بیشتر را در ادامه این نوشتار از شهر سخت افزار بخوانید.
بنابراین اگر پلیس FBI مجوز دسترسی به آیفون کاربران را داشته باشد، می‌تواند اطلاعاتی را که فکر می‌کنید حذف شده است را پیدا کند. در اسناد منتشر شده از این دادگاه آمده که پلیس FBI در جریان ردیابی یک باند قاچاق مواد مخدر از مکزیک موفق شده اطلاعات مربوط به چت‌های واتساپ یک مظنون را بازیابی کند.
بازیابی چت‌های حذف شده در سه سوت!
بر اساس ادعای forbes پلیس با دسترسی به گوشی آیفون این مظنون با استفاده از یک نرم‌افزار خاص موفق به استخراج پیام‌های پاک شده واتساپ این متهم شده است. البته به دلیل رمزگذاری پیام‌های واتساپ، عبارات به صورت نامرتب بازیابی شده‌اند.
البته برای استخراج این داده‌های از ابزارهای قانونی ساخته شده توسط شرکت‌هایی مانند Cellebrite اسرائیل و Grayshift مستقر در آتلانتا استفاده شده است. ظاهراً امکان بازیابی پیام‌های واتساپ حذف شده واتساپ در گوشی‌های آیفون از دو سال گذشته در دسترس پلیس FBI قرار داشته است.
بر اساس ادعای برخی کاربران هنگامی که پیام‌های واتس‌اپ در آیفون حذف می‌شوند، به جای اینکه به طور کامل محو شوند، تکه تکه شده و در یک پایگاه داده به نام chatsearch ذخیره می‌شوند که برای جستجوی چت‌ها در iOS مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابزار Cellebrite می‌تواند این عبارات تکه تکه شده را بازیابی و به صورت در هم برگرداند. اکنون معلوم شده که این روش کماکان روی گوشی‌های آیفون جواب می‌دهد.
متا به این ادعا واکنش نشان داده و گفته که نمی‌تواند بدون اطلاع بیشتر درباره جزئیات این پرونده‌ها اظهار نظر کند. همچنین اپل تاکنون واکنشی نسبت به این ماجرا نداشته است.
سازنده Celebrite ادعا کرده که می‌تواند به‌طور قانونی داده‌های WhatsApp را برای انجام تحقیقات و اجرای قانون استخراج کند که انجام این امر بستگی به سیستم‌عامل و مدل گوشی دارد.
ظاهراً اطلاعات کاربران گوشی‌های اندرویدی از این روش قابل استخراج نیست اما ممکن است تکنیک‌های دیگری نیز وجود داشته باشد که می‌تواند پیام‌های حذف شده واتس اپ را در اندروید را بازیابی کرد.

http://www.PoliticalMarketing.ir/Fa/News/713723/وقتی-FBI-پیام-های-پاک-شده-واتساپ-را-به-راحتی-بازیابی-می‌کند
بستن   چاپ