سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

راه‌های حذف ایمیل قدیمی بدون از دست دادن اطلاعات نکات خواندني

راه‌های حذف ایمیل قدیمی بدون از دست دادن اطلاعات
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - باشگاه خبرنگاران / اگر به دنبال حذف آدرس ایمیل قدیمی خود هستید به گونه‌ای که اطلاعاتتان هم حفظ شود، این مراحل را انجام دهید.
به نقل از Popular science، یک حساب کاربری قدیمی می‌تواند یک خطر امنیتی باشد، البته اگر به روش صحیح از شر آن خلاص شوید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.
چرا اکانت‌های ایمیل قدیمی شما ممکن است نیاز به حذف داشته باشند؟
آدرس‌های ایمیل یک حلقه ضعیف در امنیت سایبری هستند. بسیاری از کار‌هایی که به صورت آنلاین انجام می‌دهید به یکی از حساب‌های شما گره خورده است، در نتیجه اگر یک هکر بتواند ایمیل شما را هک کند، می‌تواند به سرعت وارد فضای ذخیره‌سازی عکس، رسانه‌های اجتماعی، خرید، بازی، استریم و سایر حساب‌های شما شود.
اگر رمز عبور خود را در یکی از این وب سایت‌ها فراموش کردید، فقط روی «رمز عبور را فراموش کرده‌اید؟» کلیک کنید؛ سرویس آن را به صندوق ورودی در معرض خطر شما ارسال می‌کند. حتی اگر به ارائه دهنده خود اعتماد دارید، ایمیل شما ممکن است آسیب پذیرتر از آنچه فکر می‌کنید باشد.
تشدید مشکل این است که بسیاری از افراد از همان تعداد انگشت شماری از رمز‌های عبور وحشتناک برای چندین حساب استفاده می‌کنند. اگر همان کد را برای ایمیل و هر حساب دیگر دارید، حتی اگر رشته حروف و اعداد غیرقابل شکستن به نظر می‌رسید، احتمالا هکر‌ها به راحتی می‌توانند آن را پیدا کنند.
یکی از راه‌های حل این مشکل این است که آدرس ایمیل قدیمی خود را از بین ببرید. البته این تنها راه نیست؛ همچنین می‌توانید رمز عبور خود را تغییر دهید و احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید.
بررسی کنید که یک آدرس ایمیل قدیمی به چه چیزی پیوست شده است
قبل از حذف یک ایمیل قدیمی، سرویس‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی، بازی، پخش ویدیو و غیره را فهرست کنید که به عنوان اعتبار ورود به آن متکی هستند. هنگامی که لیستی از حساب‌های خود را ایجاد کردید، سیاست‌های آن‌ها را در مورد تغییر ایمیل‌ها جستجو کنید. به عنوان مثال، برخی از سایت‌ها به محض وارد کردن رمز عبور و آدرس ایمیل جدید، یک پیوند تایید برای شما ارسال می‌کنند. برخی دیگر ممکن است از شما بخواهند که تماس بگیرید و فرمی از هویت خود را ارائه دهید، مانند کارت اعتباری یا گواهینامه رانندگی.
به عنوان یک قاعده کلی، هر چه سایت ایمن‌تر باشد، حلقه‌های بوروکراتیک بیشتری را می‌طلبد. این چیز خوبی است، زیرا به جلوگیری از تقلب در هویت کمک می‌کند.
برای محافظت بیشتر، رمز‌های عبور خود را در حین حرکت تغییر دهید و یک برنامه خزانه نصب کنید تا آن‌ها را برای شما به خاطر بسپارد، این بدان معناست که می‌توانید همه کدها را با وجود نداشتن ایمیل خود در دسترس داشته باشید؛ همچنین می‌توانید رمز‌های عبور امن متفاوتی را برای هر سایت ایجاد کنید، بنابراین به این طریق شما از رویه ناامن بازیافت یک عبارت تکراری و مکرر عقب نشینی می‌کنید.
در نهایت، احراز هویت چند مرحله‌ای را که احراز هویت دو مرحله‌ای یا 2FA نیز نامیده می‌شود، در هر کجا که می‌توانید فعال کنید. 2FA معادل آنلاین نیاز به دو شکل است؛ به عنوان مثال اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، ممکن است مجبور شوید به یک سوال امنیتی پاسخ دهید و همچنین از تلفن خود برای پاسخ دادن به یک متن استفاده کنید. فعال کردن 2FA به این معنی است که با وجود از بین رفتن ایمیل، راهی برای ورود به حساب‌ها وجود داشته باشد.

سیاست و بازاریابی

داده‌های خود را از حساب‌های ایمیل خارج از استفاده خود دانلود کنید
صندوق ورودی شما ممکن است حاوی پیوست‌هایی باشد که می‌خواهید آن‌ها را نگه دارید، چیزهایی مانند اسناد مالی حیاتی و عکس‌های خانوادگی. همه ارائه دهندگان اصلی ایمیل ابزاری را ارائه می‌دهند که ایمیل‌های شما را جمع آوری می‌کند، اگرچه جمع آوری آرشیو کامل ممکن است چند روز طول بکشد؛ به عنوان مثال گوگل ابزاری به نام Takeout ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد تقریبا همه چیز را از بین ببرید.
پس از انجام این کار، باید لیست کامل مخاطبین خود را نیز دانلود کنید تا بتوانید بعدا آن‌ها را به آدرس ایمیل جدید خود وارد کنید. اکثر برنامه‌های ایمیل به شما امکان می‌دهند مخاطبان را به‌عنوان فایل‌های مقادیر جدا شده با کاما (CSV) دانلود کنید، سپس می‌توانید آن‌ها را در حساب دیگری آپلود کنید. با این اوصاف این ابزارها معمولا فقط آدرس‌های ایمیلی را که به طور رسمی به دفترچه آدرس خود اضافه کرده‌اید، جمع‌آوری می‌کنند، بنابراین اگر به تکمیل خودکار تکیه می‌کنید یا برای یک دهه از طریق همان رشته ایمیل با دیگران صحبت می‌کنید، ممکن است برخی از آدرس‌ها منتقل نشوند.
یک ارائه دهنده ایمیل جدید انتخاب کنید
اغلب، ما خدمات ایمیل را بر اساس راحتی انتخاب می‌کنیم. اگر گوشی اندرویدی خریداری کرده‌اید، ممکن است جیمیل را ترجیح دهید زیرا همه چیز به آن حساب مرتبط است. اما اگر نگران خط‌مشی‌های Google هستید، لازم نیست به عقب برگردید.
سرویس‌های ایمیل امن مانند Tutanota که از رمزگذاری سرتاسر استفاده می‌کند تا مطمئن شود فقط شما و دوستانتان پیام‌هایتان را می‌بینید، به طور فزاینده‌ای محبوب هستند. یک گزینه عالی دیگر Hey نام دارد. این ارائه دهندگان اغلب طرح‌های شخصی رایگان یا بسیار ارزان را ارائه می‌دهند، معمولا حدود 1 تا 3 دلار در ماه، اگرچه Hey سالانه 99 دلار است؛ و اگر هیچ یک از این‌ها جذابیتی ندارد، سرور خود را بسازید.
پس از انتخاب یک سرویس، زمان انتخاب یک آدرس ایمیل جدید است. آن را منعکس کننده ایمیل قبلی خود کنید، تا افرادی که فقط شما را تحت آن ایمیل می‌شناسند، بتوانند شما را پیدا کنند. به عنوان مثال، آدرس ایمیل «جدید» من در واقع همان آدرس ایمیل قبلی من در یک وب سایت دیگر است (Gmail به جای Yahoo!). مخصوصا با دوستانی که عمدتا به صورت آنلاین ملاقات کرده‌اید، ایمیل قدیمی شما ممکن است تنها جایی باشد که می‌توانند شما را پیدا کنند و تغییر آن به چیزی مشابه می‌تواند به شما در حفظ این ارتباطات کمک کند.
هنگامی که ایمیل جدید شما راه اندازی شد، آن مخاطبین قدیمی را وارد کنید و یک ایمیل مقدماتی برای آن‌ها ارسال کنید و به آن‌ها در مورد تغییر هشدار دهید. یا اگر مشکلی ندارید که ایمیل قدیمی خود را برای حدود یک ماه نگه دارید، از آن برای تنظیم یک پیام خودکار «خارج از دفتر» استفاده کنید. این باید به مخاطبان بگوید که قصد دارید این حساب را تعطیل کنید، تاریخ حذف چه زمانی است و آدرس جدیدی که می‌توانند به شما دسترسی پیدا کنند.
اکانت ایمیل قدیمی را حذف کنید
برای حساب‌های جیمیل، به صفحه «حذف خدمات» Google بروید که ممکن است نیاز به ورود به سیستم داشته باشید، سپس روی نماد سطل زباله در کنار جیمیل کلیک کنید. گوگل مراحل را از آنجا به شما راهنمایی می‌کند.
برای یاهو، این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید و این مراحل را برای حذف آدرس ایمیل مایکروسافت انجام دهید. با این حال با این ارائه دهندگان، نمی‌توانید خدمات فردی مانند ایمیل خود را به تنهایی حذف کنید بلکه باید کل حساب خود را حذف کنید، از جمله سایر اشتراک‌ها و سرویس‌های در حال انجام، مانند Skype که ممکن است بخواهید حفظ کنید. این به شما بستگی دارد که آیا فکر می‌کنید که مبادله ارزش آن را دارد یا خیر.

لینک کوتاه:
https://www.siasatvabazaryabi.ir/Fa/News/241255/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

رونمایی از سگ رباتیک روسی با قابلیت موشک اندازی

اینترنت رایگان کم‌درآمدها فعال شد

نمایشگر گلکسی Z Fold 4 کمتر از نسل قبلی انرژی مصرف می‌کند

اپل واچ توانایی تشخیص حمله قلبی را دارد

کدام گوشی‌های سامسونگ اندروید 13 را دریافت خواهند کرد؟

سرپرست شرکت گاز استان قم منصوب شد

یکصد و سیزدهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران برگزار می‌شود

ثمردهی فعالیت‌های 10 ماهه‌ی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در هفته دولت

انتصاب اعضای شورای عملیاتی توسعه مدیریت سازمان مدیریت بحران شهر تهران

آغاز پروژه تامین روشنایی محدوده کوه گچی

تأسیسات دریایی میدان مشترک فروزان هیچ‌گونه نشتی نفتی ندارد

ان‌جی‌ال خارک مانع سوختن روزانه بیش از 300 میلیون فوت مکعب گاز می‌شود

ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تهران افزایش یافت

امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت کنترل ترافیک تهران با شهرداری اصفهان

هشدار اپل واچ جان یک انسان را در خواب نجات داد

اندروید 13 رسما راهی گوشی‌های گوگل پیکسل شد

بحران بدون حضور مردم قابل مدیریت نیست

نشست صمیمانه شهردار منطقه 2 با خبرنگاران

گروه فنی و تخصصی ایران برای کمک به خاموش کردن آتش مخازن نفتی به کوبا اعزام شد

رندرهای اج 30 فیوژن موتورولا از شباهت این گوشی به موتو S30 پرو خبر می‌دهد

15 بازی برتر تاریخ پلی‌استیشن را بشناسید

تولید فرآورده‌های نفتی کاهش نیافته است/ تولید با حداکثر ظرفیت در همه پالایشگاه‌های نفت کشور

تسک بار جدید گلکسی Z Fold4 به فولدهای قدیمی اضافه می‌شود

کالبدشکافی قدرتمندترین گوشی جهان و کشف ساختار داخلی آن

ملاقات وزیر نفت با وزیر کار و تجارت جمهوری موریس

راه‌های همکاری ایران و موریس در بخش انرژی بررسی شد

تهران‌نما؛ برج میلاد

تقابل چین و آمریکا به تغییرات اقلیمی کشیده شد/ لغو نشست کارگروه مشترک

تولید پالایشگاه‌های چین در ماه ژوئیه کاهش یافت

حریم سوهانک بار دیگر از دست متصرفین آزاد شد

مشارکت شهروندان، مسیری برای توسعه شهر است

دروازه های تهران؛ میدان قزوین

احتمالاً AMD نیز مانند اینتل قیمت CPU را افزایش می‌دهد

تریلر جدیدی از SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake منتشر شد

افزایش 90 درصدی سوددهی آرامکو در 3 ماه دوم 2022

چرخ صنعت نفت و گاز با فعالیت دانش‌بنیان‌ها می‌چرخد

آحاد جامعه باید بدانند، بتوانند و بخواهند در مسیر سلامتی گام بردارند

نگهداشت ویژه بیش از یک صد اصله درخت در منطقه 17

پیشرفت 90 درصدی گستره‌های اول و دوم خط لوله انتقال گاز ایرانشهر - چابهار

سرپرست مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت منصوب شد

استفاده از ظرفیت‌های شستا برای تحقق اهداف قرارگاه جهادی تأمین مسکن

رای قاطع شورا به ریاست مهدی چمران

موتورسیکلت‌ها در بن‌بست تخلف

آیفون 14 با یک خطر مهلک رو به رو شده است!

خودرو برقی شیائومی با قابلیت رانندگی خودکار راهی خیابان‌ها شد

به دنبال ورود تشکل‌های دانشجویی در فاز دوم ریحان شهر هستیم/ ضرورت بومی‌سازی مدل‌های مشارکت مردمی

مراسم بزرگداشت روز خبرنگار

داده‌های ناامیدکننده اقتصادی چین قیمت نفت را یک دلار کاهش داد

برگزاری مراسم "چهل شب، چهل روضه" در بیت شهدای منطقه 19

احیای سنت ملاقات بیماران شهرداری تهران در بیمارستان‌ها از سوی مدیران شهر سالم